Człowieki! Pomocy! czyli Jungle vs Droids

Dostaliśmy maila o treści: "Człowieki! My, mieszkańcy Dżungli, prosimy o pomoc. Pomóżcie nam ochronić nasze magiczne kryształy przed wrednymi, zimnymi łapskami Droidów z kosmosu…". O co tu chodzi???

Ano o fakt wydania przez Artifex Mundi gry typu tower defense - Jungle vs Droids. Stworzona została przez studio Crazy Goat Games. Tło fabularne jest następujące: Droidy - przybysze z kosmosu, rozpoczęli inwazję. Ich celem jest Dżungla i magiczne kryształy, których obrońcami są dzielne zwierzęta ją zamieszkujące. Leczy czy są one w stanie powstrzymać tak wielką siłę? By tak się stało, obrońcy kryształów będą potrzebowali prawdziwego przywódcy, stratega, który dostrzeże wady i zalety każdego z 10 gatunków zwierząt broniących swoich magicznych skarbów. Sprytny dowódca będzie musiał tak dobierać oddziały, by możliwie najszybciej i najskuteczniej powstrzymywać hordy kosmicznych najeźdźców. Nie będzie to łatwe zadanie, ponieważ wroga armia liczy, aż 20 różnego rodzaju jednostek bojowych. Na szczęście mieszkańcy Dżungli będą mogli doskonalić swoje umiejętności, a także zdobywać artefakty chwilowo (power-up) zwiększające ich zdolności w walce z wrogiem.

levelsummer3

levelsummer3

Odparcie inwazji nie będzie zwykłym porannym spacerkiem do wodopoju - jak zwykli mawiać mieszkańcy Dżungli, ponieważ  Droidy zaatakują wszystkie 23 miejsca, w których ukryte są magiczne kryształy, a droga do zwycięstwa w każdym z nich wiedzie wieloma ścieżkami. Będzie też czas na odpoczynek od trudów bitew, podczas którego dowódca i jego żołnierze, będą mogli poćwiczyć swoją zręczność i spostrzegawczość.

minigame

minigame

Główne cechy:

- 2 całkowicie różniące się od siebie frakcje

-10 unikatowych rodzajów zwierząt i możliwość rozwoju ich indywidualnych umiejętności -

20 rodzajów jednostek frakcji Droidów

- niektóre jednostki walczą wręcz!

- ponad 60 power-upów do kupienia w chatach zwierząt

- zręcznościowe minigry

- barwna  grafika 3D (Unity Engine)

Premiera ma miejsce na Mac OS X, a w przyszłości planowana jest edycja na PC.