Czołowi producenci szykują 32 tablety z Windows 8. Ceny: od 300 USD

Zdaniem serwisu DigiTimes.com Intel i Microsoft blisko współpracują z czołowymi producentami komputerów, którzy zamierzają w tym roku udostępnić 32 tablety pracujące pod kontrolą systemu Windows 8. Apple powinno się bać?


Jak się wczoraj dowiedzieliśmy, system Microsoft Windows 8 zostanie wydany w czerech edycjach:

Windows 8 - dla użytkowników domowych

Windows 8 Pro - do zastosowań biznesowych

Windows RT - dla urządzeń z procesorami ARM

Windows 8 Enterprise - dla przedsiębiorstw zamawiających systemy dla większej liczby stanowisk

Dzisiaj z kolei w serwisie DigiTimes.com pojawiły się informacje na temat tabletów z Windows 8. Wynika z nich, że firmy Intel i Microsoft postawiły sobie za cel zmniejszenie udziału Apple w rynku tabletów z obecnych 70% do poziomu poniżej 50% w połowie przyszłego roku.

Intensywnie współpracują więc z czołowymi producentami takimi jak Hewlett-Packard, Dell, Lenovo, Acer, Asustek Computer i Toshiba, którzy biorąc pod uwagę obecny proces rozwoju, powinni pod koniec tego roku wprowadzić na rynek 32 tablety pracujące pod kontrolą nowych "okienek".

Ceny

Jeżeli chodzi o ceny DigiTimes.com opierając się na swoich źródłach twierdzi, że Lenovo i Acer zamierzają sprzedawać swoje podstawowe "windowsowe" tablety za mniej niż 300 USD, natomiast najdroższe modele nawet za 1000 USD. Dzięki tak szerokiemu przedziałowi producenci ci będą więc mogli (skutecznie?) rywalizować zarówno z tabletami korzystającymi z Androida, jak i nowym Apple iPadem (oraz jego następcą).

Lenovo i rynek chiński

Warto dodać, że zdaniem Intela kluczem do sukcesu może być tutaj bardzo silna pozycja Lenovo na swoim rodzinnym chińskim rynku i to zarówno w segmencie edukacyjnym jak i biznesowym.