Czterech wspaniałych

Popularna gra zręcznościowa Gautlent powraca w nowych szatach.

Wielu developerów w nadejściu 2000r. upatrzyło doskonałą okazję do przypomnienia graczom starszych tytułów. Tak właśnie uczynili specjaliści z Midway Home Entertaiment i zaserwowali nam pozycję o nazwie Gautlent Legends, tym razem w wersji dla konsoli Sony PlayStation.

Produkt to reedycja klasycznej gry zręcznościowej znanej ze starszych automatów i komputerów 8-bitowych. Po dokonaniu wyboru jednej z czterech postaci (Wojownik, Łucznik, Mag i Walkiria), z których każda dysponuje indywidualnym zestawem ciosów i umiejętności specjalnych wyruszamy w drogę, podczas której zmierzymy się w walce z siłami Zła. Warto zaznaczyć, że przeciwnicy pojawiają się zaskakująco często i trzeba nie lada wysiłku, aby odnieść zwycięstwo. Oczywiście nowa wersja gry otrzymała oprawę audio-wizualną godną nowego milenium oraz uzupełniona została o nowe poziomy. Nie zapomniano również o przygotowaniu trybu multiplayer, obsługującego maksymalnie cztery osoby.

Gauntlent Legends dostępna jest w chwili obecnej jedynie dla posiadaczy konsoli Sony PlayStation i jak na razie sprzedaje się świetnie. Producent zapowiedział już konwersję na platformę Dreamcast (rynkowa premiera planowana jest na koniec tegorocznej jesieni).


Zobacz również