Czterordzeniowy smartfon HTC Edge nieoficjalnie

W Sieci pojawiły się nieoficjalne informacje na temat nowego smartfona, nad którym pracuje tajwańska firma HTC - modelu o nazwie Edge. Co interesujące, jest to ogromnie wydajne urządzenie, które korzystać ma z nadchodzącej platformy Nvidia Tegra 3.

Tegra 3 to najnowszy mobilny układ typu SoC (system-on-a-chip) Nvidii. Korzysta on z mocy obliczeniowej czterech rdzeni ARM Cortex A9 oraz piątego rdzenia Cortex A9 (jego nazwa to "Companion"), który przeznaczony jest do wykonywania mało wymagających zadań takich jak np. podtrzymywanie trybu gotowości, czy odtwarzanie muzyki.

Nowa platforma Nvidii w pierwszej kolejności trafi na rynek tabletów (pierwsze takie urządzenia powinny trafić do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu). W Sieci pojawiły się jednak właśnie nieoficjalne informacje na temat pierwszego smartfona firmy HTC, który również będzie z niej korzystał.

Urządzenie będzie się nazywało HTC Edge i oprócz pracujących z częstotliwością 1,5 GHz rdzeni Cortex A9 zaoferuje dodatkowo duży 4,7-calowy dotykowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, 1 GB pamięci RAM, do 32 GB pamięci flash, moduły 802.11 b/g/n WiFi, Bluetooth 3.0 i NFC, 8-megapikselowy aparat z tyłu obudowy oraz aparat przeznaczony do wideorozmów.

Użytkownik urządzenia będzie mógł ponadto liczyć na wysokiej jakości dźwięk (poprzez wsparcie technologii Beats Audio) oraz (co jest raczej pewne) możliwość wypróbowania najnowszego Androida w wersji 4.0.

HTC Edge powinien zagościć na rynku na przełomie I i II kwartału przyszłego roku. Niestety obecnie nic nie wiadomo o jego przewidywanej cenie.