Cztery karty graficzne w jednym komputerze!

Już wkrótce możliwe będzie zainstalowanie 4 układów graficznych w jednym komputerze domowym. Gigabyte pracuje nad płytą główną wyposażoną w cztery sloty PCI-Express, współpracujące z opartymi na chipsecie nForce 4 SLI kartami. Oprócz tego, płyta oferować ma cztery porty SATA 2, dziesięć USB 2.0 i trzy IEEE 1394a (Firewire 2 edycja).

Projektowane urządzenie, o nazwie roboczej "GA-8N-SLI Quad", będzie mogło współpracować z dwoma podwójnymi lub czteroma pojedynczymi układami GPU. W przypadku pierwszej opcji pracować ma z kartami z rodziny Gigabyte 3D1, o których pisaliśmy już między innymi w artykułach "Dwa razy GeForce 6800 GT na jednej płycie" i "Dwa procesory GeForce 6600 GT na jednej karcie!".

Niestety, Gigabyte nie udostępnił jeszcze żadnych informacji na temat przypuszczalnej ceny, jak również planowanej daty premiery ani szczegółowych parametrów technicznych opracowywanej płyty głównej. Nie wiadomo, jaką wydajnośc osiągną 4 karty SLI na nowej płycie Gigabyte'a. Niewykluczone jednak, że zostanie ona zaprezentowana na tegorocznych targach Computex (rozpoczynających się 31 maja).

Strona producenta: Gigabyte Technologies


Zobacz również