Cztery modele Xperia nie będą aktualizowane

Sony podjęło dość zaskakującą decyzję o zaprzestaniu aktualizacji czterech smartfonów z serii Xperia. Jest to o tyle dziwne, że najstarszy z nich ma tylko 17 miesięcy.

Na wymienionych dalej modelach Android nie będzie aktualizowany i zakończy się w trzech przypadkach na wersjach 4.1, w jednym - na 4.2. Ten ostatni to Xperia C, która ukazała się na rynku w czerwcu 2013 roku. Android 4.1 Jelly Bean pozostanie natomiast na modelach Xperia L, Xperia M oraz Xperia SP. Miały one debiut rynkowy odpowiednio w maju, sierpniu oraz kwietniu ubiegłego roku. Nie można zatem powiedzieć, aby były to przestarzałe modele.

Cztery modele Xperia nie będą aktualizowane

Oczywiście wiele aplikacji i gier będzie działać pod 4.1 oraz 4.2, jednak zdaniem wielu komentatorów zaprzestanie aktualizacji dla wymienionych modeli jest dość niemiłą nowością dla użytkowników. Choć nie są to telefony z tzw. "górnej półki", to Sony zachowuje się dziwnie, porzucając je po zaledwie (mniej więcej) 1,5 roku od daty premiery. Czyżby w ten sposób firma chciała nakłonić użytkowników do wydawania pieniędzy na nowsze aparaty?