Cztery nowe gry od City Interactive

Rodzime City Interactive znów zaskakuje. Po tym, jak do jej szeregów dołączył Stuart Black, polska firma ogłosiła, że tworzy aż cztery nowe produkcje. Wszystkie będą działać w oparciu o dobrze znane silniki.

O pierwszej z czterech gier usłyszeliśmy kilka dni temu. Jej ojcem będzie Stuart Black, odpowiedzialny za ciepło przyjętą strzelankę Black. Nowa produkcja, na razie bez tytułu, będzie shooterem, którego akcję osadzono w realiach II wojny światowej.

Dziś dowiedzieliśmy się, że City Interactive zabrało się za kolejną grę. Na razie wiadomo o niej niewiele. Gra będzie działać w oparciu o silnik Unreal Engine 3 autorstwa Epic Games. Jeden z rzeczników City Interactive powiedział, że być może będzie to sequel dość przeciętnego, ale nieźle sprzedającego się Sniper: Ghost Warrior.

Do tej produkcji dołączą dwie inne, również będące strzelankami. Obie, nawet jeśli nie okażą się wielkimi przebojami, mogą być bardzo efektowne. Wszystko za sprawą silnika - CryEngine 3 firmy Crytek, który "napędzać" będzie obydwa tytuły. Engine ten znamy z nadchodzącego, świetnie wyglądającego Crysis 2.