Czujesz się bezpieczny? iOS 15, Windows 10, i Chrome złamane!

Chińczycy zorganizowali sobie zawody z łamania zabezpieczeń. Pokazały one, że nie powinniśmy czuć się bezpieczenie!

W Chinach zorganizowano międzynarodowe zawody w łamaniu zabezpieczeń. Na konferencji TFC 2021 International Cyber Security Summit Forum w Chenqdu zaprezentowano sposoby na pokonanie zabezpieczeń popularnych programów, z których korzystamy na codzień.

TFC 2021 International Cyber Security Summit Forum

TFC 2021 International Cyber Security Summit Forum

Dla uczestników przewidziano łącznie 1,5 miliona dolarów na nagrody za złamanie popularnych programów, urządzeń oraz systemów operacyjnych. W organizację wydarzenia zaangażowało się wiele chińskich firm technologicznych. Mowa między innymi o Huawei oraz Baidu.

Zobacz również:

  • Firefox - wydanie 95 to RLBox. Czyli co?
  • Zobacz, jak wyglądają najbardziej bezpieczne etui dla iPhone
  • Hakerzy wykorzystują Omikrona do kampanii phishingowych

Z danych opublikowanych na Twitterze wynika, że w miniony weekend (16-17 października) zaprezentowano możliwość złamania zabezpieczeń popularnych przeglądarek sieciowych Google Chrome oraz Apple Safari. Zhakowano również Adobe PDF Reader, Parallels Desktop oraz VMware Workstation i ESXi.

Zaprezentowano łamanie zabezpieczeń w smartfonie Apple iPhone 12 Pro, urządzeniach z Androidem, routerze Asus AX56U, serwerze NAS Synology DS220j.

Uczestnicy zainteresowali się również usługami firmy Microsoft. Udało się pokonać zabezpieczenia Windowsa 10 oraz Microsoft Exchange Server 2019. Podał się również Linux po postacią Ubuntu 20 oraz CentOS 8.

Konferencja TFC 2021 International Cyber Security Summit Forum udowodniła, że nie powinniśmy czuć się bezpiecznie w sieci. Co prawda nie wiemy w jaki sposób złamane zostały zabezpieczenia wyżej wymienionych usług, systemów i urządzeń, ale nie zmienia to faktu, że przy odpowiednich zasobach możliwe jest pokonanie każdego zabezpieczenia.