Czujnik głębi to nie wszystko. Galaxy S22 straci również LiDAR!

Samsung szykuje aparatową rewolucję w przyszłym roku. Galaxy S22 straci nie tylko czujnik głębi, ale także LiDAR. Co otrzymamy w zamian?

Przyszłoroczny flagowiec Samsunga otrzyma aparat główny opracowany we współpracy z japońską firmą Olympus. Przy okazji koreański producent zamierza zmienić aparaty pomocnicze.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Wiemy już, że Samsung Galaxy S22 nie otrzyma czujnika głębi. Rozwiązanie to znalazło się w Samsungu Galaxy S20 i szybko zostało usunięte z kolejnych flagowców.

Najnowsze plotki wskazują, że przyszłoroczny przedstawiciel rodziny Galaxy S nie otrzyma również LiDARu, który pojawił się w zeszłorocznych flagowcach Apple.

Informacje przekazane przez Korea IT News, Samsung ma zamiar porzucić rozwój czujników typu LiDAR. Inżynierowie nie wierzą w użyteczność tego czujnika dla odbiorców indywidualnych. W skrócie oznacza to, że Samsung uważa, że nie warto dołączać do smartfonów kosztującego kilka dolarów LiDARu, ponieważ większość użytkowników z niego nie skorzysta, a element ten podnosi cenę urządzenia.

Obecnie LiDAR wykorzystywany jest w celach fotograficznych oraz do mapowania i tworzenia modeli obiektów w 3D.

Ostatnie plotki sugerują, że w przyszłym roku Apple oraz Samsung będą miały zupełnie inne podejście do aparatów w swoich flagowych modelach.

W przypadku Samsunga otrzymamy dużą matrycę główną z dodatkowym tele obiektywem oraz obiektywem ultra szerokokątnym. Całość zostanie opracowana razem z firmą Olympus. iPhone otrzyma 48 MP sensor główny, podobne aparaty pomocnicze oraz LiDAR, który do ubiegłego roku jest kluczowym elementem obecnym w droższych modelach iPhone'a.

Więcej informacji o iPhone 13 znajdziesz tutaj.

Źródło: ubergizmo.com