Czuły "gryzoń" od Buffalo

Japońska firma Buffalo zaprezentowała nową myszkę komputerową o oznaczeniu BOMC2-Y01/M. Urządzenie zostało wyposażone w system soczewek MRL, który - jak twierdzi producent - pozwolił znacznie zwiększyć jego czułość.

Urządzenie o oznaczeniu BOMC2-Y01/M dostępne jest w czterech kolorach (clear lead - BOMC2-Y01/MCR, silver - BOMC2-Y01/MSV, white - BOMC2-Y01/MWH, black - BOMC2-Y01/MBK). W przeciwieństwie do standardowych rozwiązań (promień światła pada na powierzchnię biurka pod kątem) korzysta ono z zespołu soczewek MRL (Mirrored Reflection Lens) zapewniających prostopadłe padanie światła generowanego przez laser. Dzięki takiemu rozwiązaniu - jak podkreśla producent - zwiększona została czułość myszy.

Czuły "gryzoń" od Buffalo

Buffalo BOMC2-Y01/M

"Gryzoń", który mierzy 60 x 40 x 105 mm i waży 86 gramów, komunikuje się z komputerem za pomocą wpinanego do portu USB 2.0 kabla o długości 1,5 metra oraz pozwala na pracę w rozdzielczości 800 dpi. Do dyspozycji użytkownika oddano też pochylaną rolkę oraz sterowniki pozwalające na pracę pod kontrolą systemów Microsoftu.

BOMC2-Y01/M została wyceniona przez producenta (w przeliczeniu) na 30 USD.