Czwarta odsłona Fireworks

Macromedia ogłosiła premierę wersji 4 programu Fireworks 4, aplikacji do tworzenia grafiki internetowej przeznaczonej dla profesjonalnych projektantów WWW.

Firma Macromedia wydała kolejną, czwartą wersję programu do tworzenia grafiki sieciowej, Fireworks. Fireworks 4 zaopatrzony został w więcej narzędzi do tworzenia obrazów oraz nowy interfejs użytkownika. Przeznaczony dla profesjonalnych twórców witryn internetowych, program pozwala zaprojektować, stworzyć, edytować i animować grafiki przeznaczone do publikacji na stronach WWW.

Nowy panel 'Layers' oferuje rozwinięte opcje podglądu obiektów każdej warstwy oraz możliwości maskowania. Doskonalsze wsparcie dla formatów Adobe w Fireworks 4 pozwala na otwieranie i zapisywanie plików Photoshopa z lepszą jakością, zachowaniem masek na warstwach oraz możliwością skorzystania z opcji 'Color Fill Live Effect'. Selektywna kompresja JPEG pozwala z kolei na wybiórcze skompresowanie fragmentów obrazka, z nietkniętym pozostałym obszarem, czego efektem jest utrzymanie poziomu jakości pliku przy jednoczesnym zmniejszeniu jego rozmiaru.

Nowy interfejs oparty jest w większym stopniu na wyskakujących menu (pop-up menu), które można tworzyć i modyfikować według swoich potrzeb, a do pozostałych nowości należy opcja tworzenia przycisków typu 'rollovers' za pomocą 'drag-&-drop', większa integracja z Dreamweaver 4, wsparcie dla formatu WBMP (WAP bitmap graphics) i możliwość importu plików EPS.

Macromedia Fireworks 4 ma pojawić się w sprzedaży w grudniu bieżącego roku i kosztować 299 USD.

www.macromedia.com


Zobacz również