Czwartkowy Przegląd Prasy

Netscape przechodzi do historii... iTunes ujednolici ceny w Europie... Opolanie twórcami portalu koledzyzwojska.pl... Sieci komputerowe chcą sprzedawać usługi GSM... Zapowiada się mniej udany rok w IT... Kłopoty serwisu Nasza-klasa.pl...

COMPUTERWORLD

Obietnica oszczędniejszych pecetów

HP zamierza do 2010 zmienić konstrukcję produkowanych przez siebie komputerów tak, aby zużywały o 25 procent mniej prądu niż obecnie.

http://p1.idg.pl/r/6a368

IBM planuje największą od 15 lat restrukturyzację

Reorganizacja w strukturach Big Blue zakłada utworzenie w ramach departamentu IBM Systems and Technology Group działów obsługujących odmienne segmenty rynku. Koncern zamierza bardziej skupiać się potrzebach poszczególnych grup klientów, niż na liniach produktowych.

http://p1.idg.pl/r/2b065

RZECZPOSPOLITA

Rachunki internetowe w tradycyjnych bankach

Tanie lub darmowe konta obsługiwane głównie przez Internet nie są już domeną tzw. banków wirtualnych czy internetowych. Coraz częściej proponują je tradycyjne instytucje finansowe.

http://rp.pl/artykul/82506.html

Zapowiada się mniej udany rok w IT

Globalne wydatki na informatykę będą w 2008 roku rosły wolniej niż w ubiegłym, gdy powiększyły się o 8 proc. i przekroczyły 3 biliony dolarów. Dwie renomowane firmy badawcze IDC i Gartner są zgodne, że z powodu problemów gospodarki USA wartość światowego rynku IT wzrośnie w tym roku o około 5,5 proc.

http://rp.pl/artykul/82495.html

Netscape przechodzi do historii

Amerykański gigant internetowy AOL przestanie z początkiem lutego 2008 r. rozwijać i zapewniać techniczne wsparcie legendarnej wyszukiwarce Netscape.

http://rp.pl/artykul/82493.html

Koniec KOT-a

Ministerstwo Skarbu nie będzie tworzyć Krajowego Operatora Telekomunikacyjnego z aktywów telekomunikacyjnych posiadanych przez państwo (m.in. Telefonia Dialog, Exatel, Telekomunikacja Kolejowa).

http://rp.pl/artykul/82492.html

Sieci komputerowe chcą sprzedawać usługi GSM

Na rynek dystrybucji usług komórkowych coraz śmielej wchodzą salony komputerowe. Dzisiaj już sprzedają dostęp do Internetu, ale chciałyby włączyć do oferty również zwykłe usługi telefoniczne.

http://rp.pl/artykul/82491.html

GAZETA PRAWNA

Centernet nie będzie budował jednej silnej marki

Centernet uważa, że budowanie jednej silnej marki na rynku telefonii komórkowej jest zbyt drogie. Firma chce maksymalnie obniżyć koszty wejścia na coraz ciaśniejszy rynek komórkowy.

http://p1.idg.pl/r/c4cd4

GAZETA WYBORCZA

Bruksela odpuści sklepowi Apple iTunes

Komisja Europejska odstąpi od dalszych działań w sprawie internetowego sklepu iTunes firmy Apple. Powód? Amerykański gigant ogłosił, że ujednolici ceny we wszystkich krajach Europy.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82244,4824406.html

Opolanie twórcami portalu koledzyzwojska.pl

Sukces naszej-klasy zdopingował informatyków w całej Polsce do budowania podobnych portali-komunikatorów dla tworzenia społeczności. Pomysł piątki opolan to przynajmniej jeden wirtualny krok do przodu

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4820317.html

Są nowe serwery. Nasza-klasa ma wciąż kłopoty

Od 2 w nocy trwała kolejna próba przepięcia serwerów Nasza-klasa.pl. Już przed godz. 15 strona zaczęła działać. Nie znaczy to jednak, że bez problemów można korzystać z portalu.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4822253.html

DZIENNIK

Elektroniczne show pełne kontrastów

Od wielkich telewizorów i energożernej plazmy do mikroskopijnych układów scalonych i napędzanych słońcem gadżetów - elektroniczne show w Las Vegas jest miejscem ogromnych kontrastów.

http://www.dziennik.pl/nauka/hitech/article106169/Elektroniczne_show_pelne_kontrastow.html

GAZETA BANKOWA

Nie wszystko stracone

Technologia jest już tak rozwinięta, że właściwie bez względu na rodzaj systemu operacyjnego, format plików, rodzaj no­śnika i przyczynę utraty danych utracony zapis cyfrowy można odzyskać.

http://www.gazetabankowa.pl/pl/dokumenty/technologie

FORBES

Czyj jest, czyj będzie Prokom?

Prokom sprzedany, a rynek zastanawia się, czy doszło do przejęcia, czy wszystko zostało w rodzinie.

http://www.forbes.pl/forbes/2007/12/13/012_czyj_jest_czyj.html

Nowy cesarz Chin

Jack Ma pokonał Yahoo oraz eBay. Jest uosobieniem sukcesu, jaki internet odniósł w Chinach. Jego Alibaba Group chce być w trójce największych światowych koncernów internetowych.

http://www.forbes.pl/forbes/2007/12/13/060_nowy_cesarz_chin.html