Czwartkowy Przegląd Prasy

Rynek telekomunikacyjny rośnie wolniej... Wyjątkowo dobre wyniki TP S.A... Play nakręca kurs akcji... Internetowi konsumenci zmienią handel... Bliski Wschód i Indie bez internetu... Żandarmi z Saint-Tropez przechodzą na Linuksa...

COMPUTERWORLD

Śmierć telewizji jaką znamy?Coraz więcej operatorów sieci szerokopasmowych oferuje telewizję internetową, a jednak branża dostawców treści z trudem adaptuje się do nowych warunków. Tymczasem dostawcy treści nie wyrywają się do tego, aby współpracować z tymi, którzy do tej pory dostarczali przede wszystkim Internet.

http://p1.idg.pl/r/fe2fa

RZECZPOSPOLITA

Wyjątkowo dobre wyniki TP S.A.Wyniki Telekomunikacji Polskiej SA za 2007 rok - a także prognozy na 2008 rok - okazały się lepsze od oczekiwań, a dzięki zapowiedziom podniesienia dywidendy należy oczekiwać pozytywnej reakcji rynku, uważają analitycy. Nadal jednak zalecają ostrożność co do spółki ze względu na oczekiwany wzrost konkurencyjności na rynku telekomunikacyjnym.

http://rp.pl/artykul/88324.html

Play nakręca kurs akcjiCeny akcji teleinformatycznej spółki ATM wzrosły wczoraj o 6,4 proc. (do 8,3 zł) przy obrotach przekraczających 2,3 mln zł. Spółka poinformowała, że jej firma zależna mPay zawarła umowę z siecią komórkową Play, której klienci będą mogli regulować płatności z telefonów za pośrednictwem systemu mPay.

http://rp.pl/artykul/88477.html

Internetowi konsumenci zmienią handelHandel detaliczny musi coraz bardziej brać pod uwagę rosnąca popularność internetowych zakupów. Liczba konsumentów na świecie, którzy wykorzystali sieć do zakupu jakiegokolwiek towaru lub usługi, wynosi już ponad 875 milionów.

http://rp.pl/artykul/88474.html

GAZETA PRAWNA

Telekomunikacja: rynek rośnie wolniejW 2007 roku wartość polskiego rynku telekomunikacyjnego wzrosła o ponad 2 proc., do 39 mld zł. Przychody głównego gracza - grupy Telekomunikacji Polskiej - spadły w 2007 roku o 2 proc. Także operatorzy alternatywni odczuwają spadek cen usług wynikający z liberalizacji rynku.

http://p1.idg.pl/r/2e2ee

GAZETA WYBORCZA

Najpierw Visa, teraz Kredyt BankW poniedziałek przez 12 minut system Kredyt Banku nie łączył się z bankomatami. Klienci nie dostawali pieniędzy, ale żądane kwoty zostały im potrącone z ich rachunków.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4885080.html

Żandarmi z Saint-Tropez przechodzą na LinuksaFrancuska żandarmeria rezygnuje z systemu operacyjnego Microsoftu na rzecz darmowego Linuksa. To największa tego typu operacja w administracji na świecie.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4885036.html

Bliski Wschód i Indie bez internetuIndie, Egipt, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Kuwejt, Arabia Saudyjska, Bahrajn i Katar mają problemy z internetem.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4885025.html

PULS BIZNESU

TP SA eksploduje, OFE gryzą palceZarządzający funduszami zbyt wcześnie postawili krzyżyk na akcjach TP. Inwestorzy wyrywali sobie wczoraj jej akcje.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=d399781d-1588-433e-86e7-989aa42838ff&open=sec