Czwartkowy Przegląd Prasy

Wchodzą nowe marki wirtualnej telefonii komórkowej... Będą surowsze kary za śmiecenie w Internecie... Nokia nie chce oddać unijnych subwencji... Branża spodziewa się przejęć telekomów... Bezkarne odejście z sieci Orange?... Google rusza na Chiny...

COMPUTERWORLD

Czy transakcje z użyciem kart płatniczych są bezpieczne? Nowe standardy bezpieczeństwa, uzgodnione przez instytucje z branży finansowej, mogłyby znacząco zwiększyć poziom bezpieczeństwa transakcji elektronicznych i przetwarzania związanych z nimi danych. Problem w tym, że nowe wymogi nie są obligatoryjne dla wszystkich partnerów emitentów kart płatniczych.

http://p1.idg.pl/r/91653

RZECZPOSPOLITA

Tranzystorowy rekord świataPierwszy mikroprocesor zawierający ponad 2 miliardy tranzystorów wyprodukował Intel.

http://rp.pl/artykul/90378.html

Surowsze kary za śmiecenie w InternecieRozsyłającym spam może grozić kara nawet 100 tys. zł. Dotyczy to nie tylko reklam, ale też akcji politycznych i charytatywnych.

http://rp.pl/artykul/90358.html

Nokia nie chce oddać pomocyWładze Nadrenii Północnej-Westfalii żądają od Nokii zwrotu 41 mln euro subwencji do fabryki w Bochum. Finowie nie zamierzają zwracać tych pieniędzy.

http://rp.pl/artykul/90462.html

Firmy konkurują o sygnał cyfrowej TVTP EmiTel już liczy pieniądze za cyfrowe przesyłanie programu telewizyjnego. Ale rywale nie chce ustąpić pola.

http://rp.pl/artykul/90454.html

Exatel ciągle bez prezesaRada nadzorcza Exatela (spółka telekomunikacyjna należąca do grupy Polskich Sieci Elektroenergetycznych) unieważniła konkurs na prezesa zarządu tej firmy. Przez kolejne trzy miesiące pełniącym obowiązku prezesa zarządu będzie oddelegowany z rady nadzorczej Andrzej Piotrowski.

http://rp.pl/artykul/90340.html

GAZETA PRAWNA

Branża spodziewa się przejęć telekomówOperator telekomunikacyjny Crowley Data Poland spodziewa się prywatyzacji kontrolowanych przez państwo spółek telekomunikacyjnych oraz konsolidacji na rynku i chce w tym procesie uczestniczyć.

http://p1.idg.pl/r/af3a8

GAZETA WYBORCZA

W lutym komórka dla faceta, w kwietniu dla prezesaW lutym - dla prawdziwego twardziela, w kwietniu - dla biznesmena. To dwie nowe marki wirtualnej telefonii komórkowej, które wejdą na polski rynek.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82244,4906028.html

Orange: Zmiana regulaminu nie daje prawa do odejścia?Czy z początkiem marca będzie można bezkarnie odejść z sieci Orange? Jak dowiedziała się "Gazeta", izba zrzeszająca operatorów chce, by stanowisko w tej sprawie zajął resort infrastruktury.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82244,4906038.html

Google zagra za Wielkim Murem?Internetowa wyszukiwarka chce zaoferować bezpłatną muzykę, aby pokonać lokalnego rywala, który od lat gra mu na nosie.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4906025.html

PULS BIZNESU

Hawe może sprzedać akcjeKomisja Nadzoru Finansowego zaakceptowała długo oczekiwany prospekt emisyjny. Zapisy na akcje rozpoczną się 13 lutego.

http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=2ca7b910-f0a3-4d1e-ba49-5a3fa21b98b9&date=2008-02-07

(dostęp płatny)