Czwartkowy Przegląd Prasy

Yahoo nie chce dać się połknąć Microsoftowi... Zyski spółek IT wzrosną co najmniej o 10 proc... Obniżki cen zależą od polityki sieci Play... Dwukrotnie szybsze sieci PLC w 2010 roku... Na Ukrainie jest miejsce dla 200 serwisów internetowych... Polskie technologie kuszą świat w Hanowerze...

COMPUTERWORLD

CEBIT: Dwukrotnie szybsze sieci PLC w 2010 rokuPodczas tegorocznych targów CeBIT dwie niezależne firmy zaprezentowały nowe technologie umożliwiające przesyłanie danych za pośrednictwem sieci energetycznych z prędkością rzędu 400 Mbps. Dla końcowych użytkowników dostępne będzie ok. połowy tego pasma. Pierwsze urządzenia oparte na nowych rozwiązaniach mają trafić na rynek w 2010 roku.

http://p1.idg.pl/r/477ef

GAZETA PRAWNA

Zyski spółek IT wzrosną co najmniej o 10 proc.Największe spółki informatyczne odnotowały w 2007 roku rekordowe przychody oraz zysk. Ich przedstawiciele oraz analitycy zapowiadają, że będą one dalej rosły.

http://p1.idg.pl/r/3859f

Obniżki cen zależą od polityki sieci PlayP4, operator sieci Play, będzie w tym roku języczkiem u wagi na komórkowym rynku. Od jego polityki zależy to, czy inni operatorzy obniżą ceny usług na rynku tracącym dynamikę wzrostu.

http://p1.idg.pl/r/771a1

Na Ukrainie jest miejsce dla 200 serwisów internetowychWydatki reklamodawców na reklamę rosną nawet o 89 proc., dostęp do internetu ma prawie połowa populacji, a konkurencja na rynku wciąż jest dużo mniejsza niż w Polsce - tak wygląda rynek internetowy w większości krajów za wschodnią granicą, o podboju którego myśli coraz więcej polskich graczy internetowych.

http://p1.idg.pl/r/6cff5

Przetarg na częstotliwościUKE chce rozstrzygnąć w tym roku przetarg na częstotliwości w paśmie 900 MHz.

http://p1.idg.pl/r/5f813

GAZETA WYBORCZA

Polskie technologie kuszą światPolskie firmy nieśmiało próbują wtrącić swoje trzy grosze w światowy rynek nowoczesnych technologii.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82244,4993894.html

Yahoo nie chce dać się połknąć MicrosoftowiYahoo szuka na rynku sojuszników, by przedstawić kontrofertę wobec propozycji Microsoftu. Według nieoficjalnych informacji władze spółki zasiadły do negocjacji z koncernem medialnym Time Warner.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82244,4993888.html