Czwartkowy Przegląd Prasy

UKE popiera fuzję TP SA z PTK Centertel... Dotacje na badania także dla dużych... ARiMR wydała 30 mln zł na budowę nowej sieci informatycznej... Device Polska tworzy europejskie centrum logistyczne... T-Systems przejmie hosting od SAP... Unowocześnienie sieci internetowej w Polsce będzie kosztować miliardy euro... France Telecom obiecuje powstrzymać spiralę samobójstw...

COMPUTERWORLD

Internet remontowany na siłę

Czy Internet potrzebuje programowanego politycznie rewolucyjnego przejścia do IPv6, na wzór działań wprowadzonych przez rządy w procesie cyfryzacji mediów? Można mieć wątpliwości, skoro inercja rynku jest tak wyraźna, ale skoro przyszłością Internetu zajęli się policjanci i strażacy, to być może rynek będzie zmuszony przyśpieszyć...

http://p1.idg.pl/r/43d79

Novell: iPhone otwarte dla projektantów .NET

Firma poinformowała o dostępności MonoTouch 1.0 - rozwiązania do tworzenia aplikacji dla urządzeń iPhone i iPod Touch z użyciem środowiska programistycznego Microsoft .NET, w tym C oraz innych języków programowania wchodzących w skład .NET. Do tej pory aplikacje dla iPhone tworzone były za pomocą C oraz Objective-C.

http://p1.idg.pl/r/8f1b1

RZECZPOSPOLITA

Wszystkie regiony z szansą na premię

Do województw trafi jeszcze 500 mln euro. To nagroda za sprawne wykorzystanie pomocy z Brukseli.

http://www.rp.pl/artykul/9211,364544_Wszystkie_regiony_z_szansa_na_premie.html

Dotacje też dla dużych

Dobre informacje dla większych firm. Najbliższy konkurs na wsparcie badań otwarty będzie także dla nich.

http://www.rp.pl/artykul/9211,364543_Dotacje_tez_dla_duzych__.html

UKE popiera fuzję TP SA z PTK Centertel

Już w październiku może być znana skala oszczędności, jakie przyniesie połączenie Telekomunikacji Polskiej z siecią komórkową Orange.

http://www.rp.pl/artykul/9211,364538_UKE_popiera_fuzje_TP_SA_z_PTK_Centertel.html

"WSJ“ przez komórkę będzie płatny

Rupert Murdoch wprowadzi opłaty za czytanie "The Wall Street Journal" w odtwarzaczach muzyki i telefonach komórkowych.

http://www.rp.pl/artykul/9211,364528__WSJ__przez_komorke_bedzie_platny.html

GAZETA PRAWNA

Unowocześnienie sieci internetowej w Polsce będzie kosztować miliardy euro

Potrzeby klientów wymuszają na operatorach inwestycje w zwiększanie pojemności sieci i szybkości internetowych łączy.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/352911,unowoczesnienie_sieci_internetowej_w_polsce_bedzie_kosztowac_miliardy_euro.html

30 mln zł wydała ARiMR na budowę nowej sieci informatycznej

W Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wdrożona została nowa sieć informatyczna. Dzięki temu możliwy jest szybki przekaz danych z centrali do oddziałów regionalnych i biur powiatowych, co znacznie poprawi jakość obsługi rolników.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/352824,30_mln_zl_wydala_arimr_na_budowe_nowej_sieci_informatycznej.html

PULS BIZNESU

France Telecom obiecuje powstrzymać spiralę samobójstw

Prezes największego francuskiego operatora telekomunikacyjnego France Telecom Didier Lombard obiecał, że powstrzyma jak najszybciej "piekielną spiralę" samobójstw w swojej firmie. W ciągu ostatniego półtora roku życie odebrało sobie 23 pracowników France Telecom.

http://www.pb.pl/4/a/2009/09/16/France_Telecom_obiecuje_powstrzymac_spirale_samobojstw

PUBLICStandard

Profil urzędnika

Internauci uwielbiają serwisy społecznościowe i aktywnie z nich korzystają. Urzędnicy administracji publicznej nie wiedzą na razie, jak na tym skorzystać - w każdym razie nie w Polsce.

http://p1.idg.pl/r/7c861

MSPStandard

Nadmiar czy bezmiar?

Interesuje mnie w tym artykule aspekt rozumienia informacji jako czegoś, co zmniejsza naszą niepewność, a tym samym dostarcza kontekstu do podjęcia decyzji adekwatnej do naszej aktualnej sytuacji.

http://p1.idg.pl/r/e4be9

Przyszłość aplikacji biurowych

Google właśnie ruszył z potężną kampanią promującą pakiet aplikacji dla firm. Microsoft w tym czasie udoskonala Microsoft Office.

http://p1.idg.pl/r/05bb1

ITPartner

Device Polska tworzy europejskie centrum logistyczne

Firma, które we wrześniu rozpoczęła przejęcie dostawcy urządzeń sieciowych, firmy Global Hardware Solutions, planuje teraz otworzyć europejskie centrum logistyczne i sprzedażowe. Chce w ten sposób rozwinąć światową sieć GHS, aktywną m.in. w Dallas, Dubaju i Meksyku.

http://p1.idg.pl/r/5ab08

T-Systems przejmie hosting od SAP

Należąca do Grupy Deutsche Telekom firma T-Systems przejmie od niemieckiego koncernu obsługę rozwiązań hostowanych dla klientów z Europy. Ze świadczonych przez SAP usług hostingu korzysta ok. 90 europejskich firm.

http://p1.idg.pl/r/fb381