Czwartkowy Przegląd Prasy

TP interesuje się kupnem Aster... Google tworzy projekt konkurencyjny dla Facebooka... Zysk TPSA powyżej konsensusu... IBM otwiera centrum cloud computing na Politechnice Wrocławskiej... Jedna trzecia MŚP nie korzysta z usług IT... Polskie firmy chcą być częścią nadchodzącej rewolucji w rozrywce... Motorola kpi z najnowszego iPhona... Nawet Disney jest zainteresowany grami społecznościowymi...

COMPUTERWORLD

Czarna lista groźna dla firmyNajważniejszą metodą walki ze spamem jest ocena reputacji adresu IP. Filtracja na poziomie połączenia jest najbardziej niezawodna.

http://p1.idg.pl/r/0d5a2

IBM otwiera centrum cloud computing na Politechnice WrocławskiejIBM Polska oraz Politechnika Wrocławska uruchamiają Wielozadaniowe Centrum ds. Cloud Computing. Uczelnia stworzy nowy program naukowy oferując kursy związane z technologią cloud computing dla ponad 1500 studentów.

http://p1.idg.pl/r/d91d7

PMR: jedna trzecia MŚP nie korzysta z usług ITFirma analityczna PMR wylicza, że prawie jedna trzecia małych i średnich firm nie korzysta w ogóle z usług IT. Zdecydowanie częściej czynią tak małe spółki(31%) niż średnie (18%).

http://p1.idg.pl/r/1b2b7

RZECZPOSPOLITA

Gry wirtualne, ale biznes prawdziwyPolskie firmy chcą być częścią nadchodzącej rewolucji w rozrywce.

http://www.rp.pl/artykul/9211,514913_Gry_wirtualne__ale_biznes_prawdziwy.html

Google tworzy projekt konkurencyjny dla Facebooka?Rozmowy prowadzone przez Google z twórcami popularnych gier internetowych wskazują, że firma pracuje nad portalem społecznościowym mającym konkurować z Facebookiem.

http://www.rp.pl/artykul/9211,514822_Google_chce_konkurowac_z_Facebookiem_.html

Zysk TPSA powyżej konsensusuPrzychody grupy TP w II kwartale są już tylko niecałe 5 proc. niższe niż rok temu. Analitycy oczekiwali około 8-proc. spadku. O miłym zaskoczeniu można mówić także jeśli chodzi o poziom zysków operacyjnego i netto telekomunikacyjnego giganta.

http://www.rp.pl/artykul/9211,514662_Zysk_TPSA_powyzej_konsensusu.html

Nawet Disney jest zainteresowany grami społecznościowymiDisney kupił za 763,2 mln dol. spółkę Playdom, tworzącą gry dla portali społecznościowych jak MySpace.

http://www.rp.pl/artykul/9211,514731_Sieciowe_gry_w_cenie_.html

GAZETA PRAWNA

TP interesuje się kupnem AsterNajwiększy operator telekomunikacyjny w Polsce chce wedrzeć się na rynek kablówek. Jest zainteresowany przejęciem Grupy Aster, ale niewykluczone także, że złoży ofertę udziałowcom Multimediów.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/439249,tp_interesuje_sie_kupnem_aster.html

WYBORCZA.BIZ

Uwaga, szef patrzyHulasz w internecie? Uważaj, pracodawca może cię skarcić. Polskie firmy zaczynają narzucać reguły korzystania z serwisów społecznościowych.

http://wyborcza.pl/1,75478,8189613,Uwaga__szef_patrzy.html

"Futerał nie będzie potrzebny". Motorola kpi z najnowszego iPhonaAmerykański producent telefonów Motorola przestał się patyczkować z konkurencją. W całostronicowej reklamie wykupionej w "New York Timesie" wyśmiał problem z anteną w najnowszym modelu iPhona.

http://wyborcza.pl/1,75248,8189570,_Futeral_nie_bedzie_potrzebny___Motorola_kpi_z_najnowszego.html