Czwartkowy Przegląd Prasy

Facebook szybuje na rynku wtórnym... Telekomunikacja Polska wchodzi na rynek ubezpieczeniowy... Alibaba, chiński e-gigant, znów kupuje w Stanach... Firmy nie korzystają z ulgi podatkowej na nowe technologie... Będzie kodeks dobrych praktyk pokazywania reklam w sieci...Rosja wykluczy operatorów z budowy sieci komórkowej nowej generacji?... Internet zabiera telewizji zyski z reklam ... Google szturmuje rynek UCC... 136 innowacyjnych pomysłów walczy o 10 000 euro... W Internecie pojawiła się strona imitująca witrynę Poczty Polskiej...

COMPUTERWORLD

Przyszłość społecznościZ połączenia Facebooka, smartfonów z GPS i mechanizmów rządzących grami powstają aplikacje, w których świat rzeczywisty przenika się z wirtualnym w coraz bardziej interesujący sposób.

http://p1.idg.pl/r/c6f58

Google szturmuje rynek UCCWedług firmy doradczej , Frost & Sullivan, Google może w najbliższych latach stać się liderem na rynku ujednoliconej komunikacji i pracy grupowej. Choć firma dopiero wchodzi na ten rynek przejęła już kilka, innowacyjnych firm z tego obszaru.

http://p1.idg.pl/r/f62da

136 innowacyjnych pomysłów walczy o 10 000 euroZakończył się pierwszy etap konkursu na najciekawszy pomysł na biznes internetowy w Europie Środkowo - Wschodniej - "Start with e-nnovation". Zgłoszono łącznie 136 innowacyjnych pomysłów, których autorzy mają szansę na wygranie 10 000 euro.

http://p1.idg.pl/r/f26bb

Nadchodzi druga młodość DelphiPrzedstawiciele firmy Embarcadero ujawnili plany rozwoju środowiska programistycznego Delphi. Stworzona przez firmę Borland platforma ma umożliwiać tworzenie aplikacji przeznaczonych dla systemów Mac OS X oraz Linux. Planowany jest też szereg ułatwień dla programistów i rozszerzona obsługa architektury 64-bitowej.

http://p1.idg.pl/r/44d42

RZECZPOSPOLITA

Kto podszywa się pod Pocztę?W Internecie pojawiła się strona, imitująca witrynę Poczty Polskiej. Zgadza się zarówno logo operatora, jak i wykorzystane kolory.

http://www.rp.pl/artykul/9211,527066-Kto-podszywa-sie-pod-Poczte-.html

Rosja wykluczy operatorów z budowy sieci komórkowej nowej generacji?Osnova Telecom i RusEnergoTelekom. Warto zapamiętać nazwy tych dwóch start-upów. Przyznanie im bez przetargu licencji na częstotliwości na sieci LTE w Rosji to eksperyment, na który będzie patrzeć cała branża telekomunikacyjna. Zasiedziali operatorzy protestują jak mogą, bo przeforsowanie tej decyzji wykluczy ich z budowy sieci 4G na najszybciej rosnącym rynku w Europie.

http://www.rp.pl/artykul/9211,526909-Rosja-wykluczy-operatorow-z-budowy-sieci--komorkowej-nowej-generacji-.html

GAZETA PRAWNA

Firmy nie korzystają z ulgi podatkowej na nowe technologiePrzedsiębiorcy nie chcą korzystać z ulgi na nowe technologie. W 2009 roku skorzystało z niej zaledwie 15 podatników PIT. To i tak o czterech więcej niż w 2008 roku. Nieco lepsze, ale nie rewelacyjne, dane dotyczą podatników CIT. W 2009 roku 25 przedsiębiorców skorzystało z ulgi na nowe technologie i odliczyło od podstawy opodatkowania nieco ponad 20 mln zł.

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/445437,firmy_nie_korzystaja_z_ulgi_podatkowej_na_nowe_technologie.html

Internet zabiera telewizji zyski z reklamZamiast gapić się w szklany ekran, klienci coraz więcej czasu spędzają w sieci. Za nimi idą reklamodawcy. Coraz większą część swoich wielomilionowych budżetów reklamodawcy przesuwają do sieci. A reklamy ze szklanego ekranu na ekran komputera.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/445468,internet_zabiera_telewizji_zyski_z_reklam.html

Porządek z reklamą w sieciBędzie mniej irytujących reklam w internecie. Od 1 września zacznie obowiązywać kodeks dobrych praktyk.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/445469,porzadek_z_reklama_w_sieci.html

WYBORCZA.BIZ

Naziemna telewizja cyfrowa bliżej? Wkrótce konkurs na częstotliwościPat w sprawie naziemnej telewizji cyfrowej przełamany? Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosi wreszcie konkurs dla nadawców komercyjnych.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8295988,Naziemna_telewizja_cyfrowa_blizej__Wkrotce_konkurs.html

Telekomunikacja Polska wchodzi na rynek ubezpieczeniowyTP SA oferuje swoim klientom ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków i utraty pracy. Początkowo oferta będzie dostępna dla wybranych klientów. W przyszłości każdy będzie mógł się ubezpieczyć za pośrednictwem TP.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8294657,Telekomunikacja_Polska_wchodzi_na_rynek_ubezpieczeniowy.html

Alibaba, chiński e-gigant, znów kupuje w StanachAlibaba.com, jeden z największych graczy w chińskim internecie, przejął firmę Auctiva - to już druga amerykańska spółka w rękach koncernu. Jak twierdzą Chińczycy - nie ostatnia.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8294523,Alibaba__chinski_e_gigant__znow_kupuje_w_Stanach.html

PULS BIZNESU

Facebook szybuje na rynku wtórnymTransakcje na rynku wtórnym zwiększają wartość Facebooka. Portal wycenia się już wyżej Yahoo i Ebay’a.

http://www.pb.pl/4/a/2010/08/25/Facebook_szybuje_na_rynku_wtornym

BYWALEC

Gaca wraca, epizod 2Kiedyś wpis o takim tytule już mieliśmy. Wówczas ogłaszaliśmy jego powrót do branży IT, a dokładnie Microsoft Polska po odejściu ze stanowiska prezesa Xerox Polska. Dziś powrócił, ale do HP Polska, gdzie przed kilku laty kierował działem drukarek.

http://p1.idg.pl/r/f355c

NetWorld

Człowiek - najsłabsze ogniwo w centrum danychW centrach danych nierzadko zdarzają się przestoje spowodowane nie awarią sprzętu, oprogramowania czy katastrofą (pożar, powódź, brak zasilania) - a błędem człowieka. Jak podaje Uptime Institute, za blisko 70% wszystkich problemów występujących w data centers odpowiada właśnie człowiek, który popełnia nieraz proste błędy, kosztujące jednak firmę bardzo dużo.

http://p1.idg.pl/r/a4878

Największy wzrost obrotów na rynku serwerów od 2003 r.Dobra wiadomość dla całego przemysłu IT. W drugim kwartale br. odnotowano największy od 2003 r. wzrost obrotów na rynku serwerów, donosi IDC w opublikowanym wczoraj raporcie. Obroty w tym kwartale wzrosły na rynku serwerów o 11% i wyniosły 10,9 mld USD.

http://p1.idg.pl/r/a4c71