Czwartkowy Przegląd Prasy

Sprzedaż Polkomtelu rusza w październiku... Papiery Sygnity wracają do portfeli... InPost reaktywuje sieć komórkową... Amazon wchodzi w telewizję internetową... Multimedia przejęły Internet Solutions... Wojna cenowa producentów telewizorów 3D... Koniec z anonimowymi komórkami w Chinach... Ostatnie unijne miliardy dla firm... Biznesowy wizerunek Polski nadal bardzo kiepski...

COMPUTERWORLD

Jak stymulować kontakty nauki i biznesuMinisterstwo Gospodarki uruchomiło bazę nowych technologii, która ma wspierać kontakt nauki i biznesu. Środowisko odpowiada -to dobry krok, ale potrzeba też zmian w prawie i wielu innych, równoległych działań.

http://www.computerworld.pl/news/361574.html

Nie będzie wspólnego systemu patentowego w UE?Z nieoficjalnych informacji wynika, że przedstawiciele Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości doszukali się w założeniach unijnego patentu niezgodności z traktatami akcesyjnymi stanowiącymi podstawę Unii Europejskiej. Jeśli doniesienia te okażą się prawdziwe, to plan stworzenia wspólnego patentu dla wszystkich krajów UE zawiśnie na włosku.

http://p1.idg.pl/r/7c1f7

Amazon wchodzi w telewizję internetowąAmazon planuje uruchomić wypożyczalnię filmów i programów telewizyjnych, która wystartować może już pod koniec roku. Trwają rozmowy z największymi koncernami mediowymi.

http://p1.idg.pl/r/9112b

RZECZPOSPOLITA

Sprzedaż Polkomtelu rusza w październikuMamy pełne porozumienie polskich akcjonariuszy w sprawie sprzedaży udziałów w Polkomtelu - mówi Tomasz Zadroga, prezes Polskiej Grupy Energetycznej.

http://www.rp.pl/artykul/9211,529866-Sprzedaz-Polkomtelu-rusza-w-pazdzierniku.html

Wojna cenowa producentów telewizorów 3DPanasonic, największy na świecie producent plazmowych telewizorów może sprzedać mniej odbiorników 3D niż prognozował. Wszystko przez wojnę cenową z Samsungiem.

http://www.rp.pl/artykul/9211,529807-Wojna-cenowa-producentow-telewizorow-3D.html

GAZETA PRAWNA

Ostatnie unijne miliardy dla firmDo końca roku do wzięcia są jeszcze tylko 2 mld zł - to pieniądze albo dla konkretnych branż, albo na określone typy inwestycji. Rośnie liczba województw, w których unijne pieniądze dla przedsiębiorców już się skończyły.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/447240,ostatnie_unijne_miliardy_dla_firm.html

InPost reaktywuje sieć komórkowąNajwiększa prywatna poczta wprowadzi na rynek nowego wirtualnego operatora MVNO.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/447248,inpost_reaktywuje_siec_komorkowa.html

Biznesowy wizerunek Polski nadal bardzo kiepskiChociaż polska gospodarka radzi sobie bardzo dobrze, wzrastając jako jedyna w UE podczas globalnego kryzysu ekonomicznego, w kołach międzynarodowego biznesu Polska jest wciąż postrzegana, jako kraj zacofany, podobnie jak w dobie komunizmu.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/446995,biznesowy_wizerunek_polski_nadal_bardzo_kiepski.html

PULS BIZNESU

Multimedia przejęły Internet SolutionsMultimedia przejęły Internet Solutions - spółkę z Tarnowa. To operator oferujący 18 tys. usług: 8 tys. głosowych, 8 tys. internetowych i 2 tys. TV. Wyceny nie ujawniono.

http://www.pb.pl/2/a/2010/09/01/Multimedia_przejely_Internet_Solutions

Koniec z anonimowymi komórkamiOd środy w Chinach obowiązuje wymóg legitymowania się przy zakupie karty SIM do telefonu komórkowego. Władze twierdzą, że chcą w ten sposób walczyć ze spamem, natomiast krytycy mówią o nowym narzędziu, służącym do monitorowania obywateli.

http://www.pb.pl/a/2010/09/01/Koniec_z_anonimowymi_komorkami

PARKIET

Papiery Sygnity wracają do portfeliAnalitycy KBC Securities, w raporcie z 31 sierpnia (a zatem uwzględniającym wyniki za I półrocze), podnieśli ze "sprzedaj" do "kupuj" zalecenie dla akcji Sygnity. Wyceniają papiery na 20 zł. Wcześniej szacowali ich wartość na 12 zł.

http://www.parkiet.com/artykul/964091_Papiery_Sygnity_wracaja_do_portfeli.html

NetWorld#

SecureCloud chroni dane w chmurzeFirmy zainteresowane przetwarzaniem danych w chmurze mogą skorzystać z najnowszej usługi opracowanej przez Trend Micro (SecureCloud), pozwalającej na szyfrowanie danych.

http://p1.idg.pl/r/a0f80

VMware przejmuje kolejne firmy. W planach rozszerzenie usługFirma VMware planuje w najbliższym czasie usprawnić i rozszerzyć ofertę swoich usług. Producent oprogramowania do wirtualizacji kompletuje właśnie potrzebne technologie. W tym celu VMware nabyło dwie firmy - Integrien oraz TriCipher.

http://p1.idg.pl/r/8c6f9