Czwartkowy Przegląd Prasy

Klienci mają kłopoty z nowym serwisem Citibank Online... Nowa opcja wyszukiwania w sieci: Google Instant... Mediatel jest na sprzedaż, ale jeszcze nie dziś... Vodafone zarobi na sprzedaży udziałów w China Mobile... Utilis IT musi zaciskać pasa, czekając na nowe zlecenia... Smartfony coraz bardziej popularne... Polska to świetne miejsce dla nowych inwestycji... Dziecko Kulczyka wejdzie na NewConnect... Polska o krok od startu cyfrowej tv... "Sniper 2" w sklepach w połowie 2011 r...

COMPUTERWORLD

Bossie Awards: najlepsze aplikacje deweloperskie open sourceAby wyróżnić najlepsze produkty rozwijane w modelu open source, Infoworld przyznaje coroczne nagrody Best of Open Source Software Awards (tzw. Bossie). Prezentujemy następną kategorię - narzędzia deweloperskie.

http://www.computerworld.pl/news/361795.html

Internet 4G. Polska wreszcie w czołówce.Polska jest czwartym krajem na świecie, w którym uruchomiono mobilny Internet najnowszej generacji. Projekt jest realizowany przez CenterNet i Mobyland, które wygrały w 2007 r. przetarg na częstotliwość komórkową 1800 MHz. Możliwe, że usługa będzie dostępna dla użytkowników jeszcze w tym roku.

http://p1.idg.pl/r/f092b

GUS zbiera dane do spisu rolnego przez swoje Call CenterDzisiaj (8 września br.) rozpoczął się kolejny etap Powszechnego Spisu Rolnego 2011. Wywiadami telefonicznymi, uzupełnieniem ankiet i udzielaniem informacji zajmą się ankieterzy centrum kontaktowego GUS. Zakończyło się właśnie wdrożenie specjalistycznego systemu wspomagającego pracę ankieterów w call center Głównego Urzędu Statystycznego.

http://p1.idg.pl/r/38976

Serwery wykorzystywane przez The Pirate Bay zatrzymane na Politechnice Śląskiej?Z nieoficjalnych na razie informacji wynika, że w wyniku porannej akcji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Prokuratury Okręgowej w Gliwicach oraz Interpolu, na Politechnice Śląskiej zatrzymano dzisiaj serwery, które miały być wykorzystywane między innymi do hostingu serwisu The Pirate Bay.

http://p1.idg.pl/r/5b49d

RZECZPOSPOLITA

Polska o krok od startu cyfrowej tvPrywatni nadawcy uzgodnili umowę z Emitelem, nic już nie stoi na przeszkodzie jej podpisaniu.

http://www.rp.pl/artykul/9211,533283-Polska-o-krok-od-startu-cyfrowej-tv.html

"Sniper 2" w sklepach w połowie 2011 r.City Interactive, producent i dystrybutor gier komputerowych, po ośmiu miesiącach zarobił już na czysto ponad 22 mln zł.

http://www.rp.pl/artykul/9211,533282--Sniper-2--w-sklepach-w-polowie-2011-r-.html

Smartfony coraz bardziej popularneZaawansowane telefony komórkowe sprzedają się na całym świecie coraz lepiej. Według firmy analitycznej w tym roku nabywców znajdzie ponad 50 proc. więcej tego typu urządzeń niż w 2009 r.

http://www.rp.pl/artykul/9211,532923-Smartfony-zalewaja-rynek-.html

Polska to świetne miejsce dla nowych inwestycjiUNCTAD umieścił Polskę na 12. miejscu w rankingu najlepszych lokalizacji. W przyszłym roku wartość globalnych inwestycji może wzrosnąć o 300 mld dol. Najwięcej mogą przyciągnąć Chiny oraz Indie.

http://www.rp.pl/artykul/9211,533302-Polska-to-swietne-miejsce-dla-nowych-inwestycji-.html

Polskie firmy wśród liderówW górskim kurorcie, do którego przyjechało 2350 gości, ogłosiliśmy listę największych i najlepszych firm regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

http://www.rp.pl/artykul/9211,533175-Polskie-firmy-wsrod-liderow-.html

Polskie inwestycje przyszłościNajbardziej wartościowe projekty planuje branża energetyczna. Coraz ważniejsze będą rozwinięte technologie.

http://www.rp.pl/artykul/9211,533306-Polskie-inwestycje-przyszlosci.html

GAZETA PRAWNA

Klienci mają kłopoty z nowym serwisem Citibank OnlineTrzy tysiące zdezorientowanych osób poskarżyło się na nowy serwis online City Handlowego, który ruszył w poniedziałek.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/450128,klienci_maja_klopoty_z_nowym_serwisem_citibank_online.html

WYBORCZA.BIZ

Nowa opcja wyszukiwania w sieci: Google InstantGoogle zaprezentowało ''odświeżone'' wyszukiwanie. Teraz wyszukiwarka już nie tylko będzie odgdywała, jakie zapytanie chcesz wpisać w okienku (Podpowiedzi Google), ale - w trakcie wpisywania hasła do Google - na bieżąco będą się wyświetlały... wyniki wyszukiwania. Nowa funkcja/serwis nazywa się Google Instant.

http://wyborcza.pl/1,75248,8352530,Nowa_opcja_wyszukiwania_w_sieci__Google_Instant.html

PULS BIZNESU

Dziecko Kulczyka wejdzie na NewConnectStanusch Technologies, spółka, której największym akcjonariuszem jest Phenomind Ventures, kierowany przez Sebastiana Kulczyka, przeprowadzi ofertę prywatną i do końca roku wejdzie na NewConnect.

http://newconnect.pb.pl/2199418,24848,dziecko-kulczyka-wejdzie-na-newconnect?ref=col2

Vodafone zarobi na sprzedaży udziałów w China MobileBrytyjski gigant telekomunikacyjny, Vodafone, największy na świecie pod względem przychodów sprzedaje swój pakiet 3,2 proc. udziałów w China Mobile, telekomie który w 74 proc. kontrolowany jest przez państwo.

http://www.pb.pl/a/2010/09/08/Vodafone_zarobi_na_sprzedazy_udzialow_w_China_Mobile

PARKIET

Mediatel jest na sprzedaż, ale jeszcze nie dziśDrugie półrocze ma być dla Mediatelu, głównej inwestycji NFI Magna Polonia, znacznie lepsze niż pierwsze. Spółka nadal chce zostać wirtualnym operatorem mobilnej sieci.

http://www.parkiet.com/artykul/966644_Mediatel_jest_na_sprzedaz__ale_jeszcze_nie_dzis_.html

Utilis IT musi zaciskać pasa, czekając na nowe zleceniaFirmy z branży energetycznej w dalszym ciągu odwlekają inwestycje technologiczne. Dla spółek, które żyją z obsługi tego typu klientów, oznacza to spore kłopoty.

http://www.parkiet.com/artykul/966194_Utilis_IT_musi_zaciskac_pasa__czekajac_na_nowe_zlecenia_.html

NetWorld

Polska celem ataku botnetuZidentyfikowany został nowy serwer C&C ("command and control"), zarządzający botnetem typu SpyEye. Skład botnetu w przeważającej części stanowią komputery zlokalizowane w Polsce.

http://p1.idg.pl/r/fe162

Ofiary cyberprzestępców czują się winne. I słusznie65% internautów z całego świata padło ofiarą jakiejś odmiany cyberprzestępstwa - wynika z raportu przygotowanego przez firmę Symantec. Co ciekawe, ponad połowa poszkodowanych przyznaje, że stało się to przynajmniej częściowo z ich winy.

http://p1.idg.pl/r/ee683

PLIX przekroczył granicę 100 gigabitów na sekundęPolski punkt wymiany ruchu internetowego PLIX przekroczył granicę 100 gigabitów na sekundę. To dobra wiadomość dla użytkowników, bo dzięki wymianie ruchu dane z sieci dochodzą do nas jeszcze szybciej. PLIX skupia 148 firm, które wymieniają sie ruchem własnych sieci w celu podniesienia efektywności i niezawodnego działania polskiego internetu.

http://p1.idg.pl/r/c1949