Czwartkowy Przegląd Prasy

Inwestorzy przygotowani, że TP zapłaci Duńczykom... E-myto znowu opóźnione... Optimus sprzedał akcje, żeby mieć na pożyczkę... Onet odbiera widzów telewizji... Gracze szybciej podejmują trafne decyzje... Sklep Intela z aplikacjami otwarty... Google Voice Search od dziś w języku polskim... Kto zbuduje sieć w Wielkopolsce... Od studenta do milionera, czyli pomysł na e-biznes...

COMPUTERWORLD

Co gryzie polskich procesowców?Procesowcy.pl, serwis środowiska praktyków zarządzania procesowego, rozpoczął przygotowanie raportu porównującego funkcjonalności dostępnych na polskim rynku narzędzi do modelowania procesów biznesowych oraz narzędzi wspierających zarządzanie procesami biznesowymi.

http://p1.idg.pl/r/83b8c

Gracze szybciej podejmują trafne decyzjeNaukowcy dowiedli, że granie może mieć pozytywny wpływ na codzienne życie. Osoby preferujące wirtualną rozrywkę potrafią dużo szybciej i pewniej podejmować decyzje. Szczególny wpływ na to ma jeden gatunek gier, do niedawna bardzo krytykowany.

http://p1.idg.pl/r/8bf84

IDF 2010: sklep Intela z aplikacjami otwartyPodczas IDF 2010 Intel oficjalnie otworzył sklep z aplikacjami dla urządzeń przenośnych pracujących pod Windows oraz MeeGo (Moblin).

http://p1.idg.pl/r/3a451

RZECZPOSPOLITA

E-myto znowu opóźnioneNa 30 września zostało przesunięte rozstrzygnięcie przetargu na budowę elektronicznego systemu poboru opłat w Polsce.

http://www.rp.pl/artykul/9211,536407-E-myto-znowu-opoznione.html

Optimus: sprzedali akcje, żeby mieć na pożyczkęAkcjonariusze Optimusa, byli właściciele grupy CD Projekt, sprzedali w środowych transakcjach pakietowych 3,45 mln akcji spółki po 1,8 zł. Kapitał dzieli się na 70 mln papierów.

http://www.rp.pl/artykul/9211,536392-Optimus--sprzedali-akcje--zeby-miec-na-pozyczke.html

Inwestorzy przygotowani, że TP zapłaci DuńczykomJutro okaże się, czy Telekomunikacja przekaże firmie DPTG prawie 1,6 mld zł.

http://www.rp.pl/artykul/9211,536391-TP-zaplaci-Dunczykom--.html

Kto zbuduje sieć w WielkopolsceTelekomunikacja Polska, Netia, Telefonia Dialog, PBT Hawe, Telekomunikacja Kolejowa, Aero2 oraz Inea, Przedsiębiorstwo Promax i Asta-Net zakwalifikowały się do pierwszego etapu negocjacji w sprawie kapitałowego zaangażowania w spółkę Wielkopolska Sieć Szerokopasmowa.

http://www.rp.pl/artykul/9211,536156-Kto-zbuduje-siec-w-Wielkopolsce.html

GAZETA PRAWNA

Onet odbiera widzów telewizjiInternetowe serwisy wideo na żądanie zaostrzają konkurencję z kablówkami i platformami cyfrowymi. Wprowadzają do oferty płatne pakiety serialowo-filmowe i programy telewizyjne. Płaci się abonament, ale nie ma reklam.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/451894,onet_odbiera_widzow_telewizji.html

Od studenta do milionera, czyli pomysł na e-biznesMożna zwiększyć swoje szanse na zarobienie dużych pieniędzy, bez posiadania pokaźnego kapitału. Dotyczy to przede wszystkim młodych ludzi, kończących studia. To dla nich e-biznes wydaje się być stworzony - twierdzi Maciej Szmigiel, manager Platnosci.pl.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/451745,od_studenta_do_milionera_czyli_pomysl_na_e_biznes.html

NetWorld

Komórka jako router?Najnowsze smartfony oferują wiele przydatnych funkcji. Niewielu użytkowników jednak wie, że niektóre z nich (np. Droid X) wyposażono w technologie, które pozwalają zamienić telefon komórkowy w router. Wielofunkcyjność smartfonów powoduje jednak, że urządzenia stają wobec wielu zagrożeń.

http://p1.idg.pl/r/93a06

Google Voice Search od dziś w języku polskimGoogle pochwaliło się polską wersją usługi podczas dzisiejszej konferencji. Voice Search w pełni przystosowano do współpracy z naszym językiem. Mieliśmy już okazję przetestować rodzimą wersję wyszukiwania głosowego.

http://p1.idg.pl/r/2c077

WebFense chroni aplikacje WWWFrancuska firma BinarySec oferuje rozwiązanie WebFense, stanowiące połączenie w jednym produkcie funkcji zabezpieczania, przyspieszania pracy aplikacji i dostarczania danych statystycznych w trybie SaaS (Software as a Service).

http://p1.idg.pl/r/bfcb3