Czwartkowy Przegląd Prasy

TP chce zaciągnąć 2 miliardy zł kredytu... Rząd zapowiada wielkie przyspieszenie budowy szybkiego Internetu... Do sieci wraca Vivid.pl, jeden z pierwszych polskich e-sklepów... Apple rusza ze sprzedażą iPada w Rosji... Fujitsu buduje najszybszy komputer świata.... Szefowie e-sklepów liczą na spore zyski... Zaostrzy się rywalizacja telekomów... Dell walczy o udziały w rynku centrów danych i wirtualizacji... Gang hakerów ukradł 6 mln funtów... Nicolas Games liczy na milionowe zyski...

COMPUTERWORLD

Jak zastawić pułapki na intruza

Przedstawiamy porady dla administratorów, którzy chcą wykryć atak intruza wewnątrz firmy. Atak ten może być trudny do wykrycia, ale zastosowanie naszych porad przyczyni się do zmniejszenia zagrożenia.

Pomyśl: "uruchom", a komputer otworzy aplikację

Intel pracuje nad komputerem sterowanym myślami. W ramach projektu Human Brain inżynierowie koncernu, w kooperacji z naukowcami Uniwersytetu Carnegie Mellon prowadzą badania nad technologią uczenia się maszyn, umożliwiającą dekodowanie danych napływających bezpośrednio z ludzkiego mózgu.

Dell walczy o udziały w rynku centrów danych i wirtualizacji

Władze amerykańskiego koncernu nie ukrywają, że mają ambicje odebrać klientów firmom takim jak Cisco i HP. Dell ma być m.in. dostawcą kompleksowych rozwiązań dla centrów danych.

Zaostrzy się rywalizacja telekomów

Rynek telekomunikacyjny w Europie Środkowej i Wschodniej uzyskał w ubiegłym roku przychody w wysokości 23 mld euro, a w 2014 r. osiągnie wartość 27 mld euro - wynika z analizy Frost & Sullivan.

RZECZPOSPOLITA

Był "Wiedźmin", będą nowe hity

Tomasz Majka, producent i prezes katowickiej spółki Nicolas Games, która polskiej gry "Afterfall: Insanity" liczy na milionowe zyski.

Szefowie e-sklepów liczą na spore zyski

60 proc. sklepów w sieci spodziewa się w tym roku wzrostu obrotów. Rynek czeka nieuchronna konsolidacja.

TP chce zaciągnąć 2 miliardy zł kredytu

Operator narodowy stara się zawrzeć porozumienie z konsorcjum banków na kredyt refinansujący stare zadłużenie.

Gang hakerów ukradł 6 mln funtów

Międzynarodowy gang hakerów w ciągu trzech miesięcy okradł indywidualnych użytkowników bankowości elektronicznej na co najmniej 6 mln funtów szterlingów.

GAZETA PRAWNA

Szybki internet stanął

Z 1,5 MILIARDA EURO - na budowę internetu szerokopasmowego samorządy wykorzystały dotąd zaledwie 56 milionów. Rząd zapowiada wielkie przyspieszenie. Jeśli się nie uda, gigantyczne dotacje przepadną.

WYBORCZA.BIZ

Do sieci wraca Vivid.pl, jeden z pierwszych polskich e-sklepów

Internetowy Dom Handlowy chce reaktywować upadły przed dwoma laty Vivid.pl, jeden z pierwszych e-sklepów w Polsce.

PULS BIZNESU

Krytycy: To arcydzieło!

Krytycy obejrzeli "The Social Network" przed premierą. Werdykt? Jest na poziomie "Ojca chrzestnego" i "Obywatela Kane’a".

Apple rusza ze sprzedażą iPada w Rosji

Apple planuje na 11 października start sprzedaży nowego iPada w Rosji. Jego dystrybucją ma zająć się M.Video and Mediamarkt.

NetWorld

8 problemów działów IT na najbliższe 5 lat

Każde przedsiębiorstwo planuje i stawia sobie określone cele do zrealizowania na kilka lat do przodu. Dotyczy to również działów IT. Spróbujmy zdefiniować osiem ważnych problemów, z którymi będą się musiały uporać działy IT w ciągu najbliższych pięciu lat.

Ericsson przejmie od Nortel Networks rozwiązania sieciowe klasy MSS

W ręce szwedzkiego koncernu trafi linia przełączników MSS o historycznej nazwie Paszport. To jedna z ostatnich, niesprzedanych wcześniej, części majątku upadającej firmy Nortel Networks.

Fujitsu buduje najszybszy komputer świata

Japońscy naukowcy muszą podskakiwać z radości. Firma Fujitsu zbuduje dla nich najszybszy superkomputer świata. Niestety złożenie maszyny zajmie aż dwa lata. Tym niemniej warto na nią czekać.