Czwartkowy Przegląd Prasy

Wyprzedaż akcji technologicznych gigantów... ABC Data rozpoczęła sprzedaż na Litwie... Pierwszy zysk Astera... Dziś rozprawa upadłościowa Igroup... Polskie serwery w Wielkim Zderzaczu Hadronów... Walczą o miliard na YouTube... Unia innowacji, czyli 3% PKB na badania i rozwój w UE... Pobieranie plików z Internetu nie jest przestępstwem... iPad made in Poland sposobem na rozwój telewizji mobilnej...

COMPUTERWORLD

Science fiction wchodzi do sklepów

Dotykowe lady, wirtualni asystenci, inteligentne przystawki na pieniądze, to jeszcze futurologia. Ale kamery w przebieralniach zintegrowane z portalami społecznościowymi i rozszerzona rzeczywistość - już nie.

Unia innowacji, czyli 3% PKB na badania i rozwój w UE

Według badań Boston Consulting Group, żadna z 10 najbardziej innowacyjnych firm świata nie pochodzi z Europy. Stary Kontynent wyprzedzają Stany Zjednoczone oraz Azja.

Czy nowelizacja ustawy o szkolnictwie wyższym to rewolucja?

Według resortu nauki i szkolnictwa wyższego mamy w Polsce za mało patentów i publikacji "filadelfijskich". Polskie uczelnie zajmują dalekie pozycje w rankingach. Dlaczego tak się dzieje?

Polskie serwery w Wielkim Zderzaczu Hadronów

Firma Action poinformowała o dostarczeniu serwerów rodzimej produkcji do Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych w Genewie. Urządzenia te będą pracowały przy Wielkim Zderzaczu Hadronów.

RZECZPOSPOLITA

Pobieranie plików z Internetu nie jest przestępstwem

Ściąganie filmów z sieci jest zupełnie czymś innym niż ich umieszczanie. Tylko za to drugie można trafić do więzienia.

iPad made in Poland sposobem na rozwój telewizji mobilnej

Nowy pomysł na rozruszanie na polskim rynku usług telewizji w komórce ma NFI Magna Polonia.

Pierwszy zysk Astera

2,8 mln zł zysku netto miał w ubiegłym roku Aster, czwarta pod względem liczby abonentów sieć kablowa w kraju wystawiona na sprzedaż przez fundusz Mid Europa Partners.

WYBORCZA.BIZ

Wyprzedaż akcji technologicznych gigantów

Nasdaq jako jedyny zanotował na środowym zamknięciu poważne spadki. S&P500 wyszedł na zero, a Dow Jones był 0,21 proc. na plusie.

PULS BIZNESU

Walczą o miliard na YouTube

Powoli rozkręca się wyścig o to, kto pierwszy zbierze miliard wyświetleń na YouTube.

Orange ruszyło z pilotażem superszybkiego internetu

Pilotaż najszybszego w Polsce mobilnego dostępu do internetu uruchomił w Krakowie operator sieci komórkowej Orange. Nowa technologia umożliwia transfer danych z prędkością do 42 Mbps.

HTC zachwyca wynikami

HTC podwoił zyski w trzecim kwartale. Koncern jest największym na świecie producentem smartfonów działających na systemach operacyjnych Microsoftu i Google.

AMD nie na sprzedaż, ale...

Advanced Micro Devices, amerykański producent procesorów i największy rywal Intela nie jest na sprzedaż, zadeklarował Dirk Meyer, dyrektor zarzadzający.

PARKIET

Dziś rozprawa upadłościowa IgroupJeszcze dwóch tygodni potrzebuje giełdowa firma na rozmowy z BRE - ocenia Jan Wojciechowski, prezes IGroup. Dlatego zapewne poprosi sąd o czas.

http://www.parkiet.com/artykul/974963_Dzis-rozprawa--upadlosciowa-IGroup-.html

ABC Data rozpoczęła sprzedaż na Litwie

Największy polski dystrybutor sprzęt IT rozpoczął działalność operacyjna na Litwie. To czwarty kraj, w którym spółka jest obecna.

NetWorld

Pasmo, więcej pasma (cz.1)

Segment rynku związany z usługami szerokopasmowymi jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin IT. Firmy analityczne prześcigają się w prognozach: w 2015 r. ma być od 1,5 mld (ABI Research) do 3,2 mld (Ovum) użytkowników mobilnego broadbandu, trzykrotnie więcej niż jego stacjonarnej odmiany. Przepustowości łączy mają być liczone w gigabitach, otwartym pytaniem pozostaje jedynie kwestia ich realnego wykorzystania przez użytkowników.

Samsung demonstruje możliwości sieci WiMax 2

W trakcie japońskich targów CEATEC 2010, firma Samsung zamierza zaprezentować możliwości technologii WiMax 2. Najciekawsze jest w niej, że użytkownicy Internetu skorzystają z jej dobrodziejstw, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Wykrywanie wycieków danych - praktyka i wyzwania

Złożoność wdrożenia systemu wykrywania wycieków danych (DLP - Data Loss Prevention) jest znacznie większa niż w przypadku pozornie podobnych systemów wykrywania włamań (IDS) czy systemów antywirusowych. Zapewne dlatego tak wiele organizacji nadal nie zdecydowało się tego zrobić na skalę produkcyjną, wybierając raczej niedoskonałą ochronę przed wyciekami za pomocą innych technik niż ryzyko paraliżu procesów biznesowych i administracyjnych spowodowanego przez niewłaściwie wdrożony system DLP.