Czwartkowy Przegląd Prasy

Asseco Poland chce po 50 zł za akcję... Casting na inwestora dla Hawe... MyToll walczy o kontrakt na budowę e-myta... Reklama internetowa w USA pobije rekord... Koniec sporu twórców sieci wRodzinie... Coraz więcej firm na celowniku hakerów... Akcje Apple po raz pierwszy w historii wzrosły ponad 300 dolarów... IBM wprowadza polską wersję LotusLive... Wal-Mart z iPadem w ofercie...

COMPUTERWORLD

W Internecie wiedzą, że jesteś psem. i co z tego?

Ludzie są coraz bardziej skłonni przehandlować prywatność za korzyści technologiczne - stwierdził na konferencji MIT Emerging Technologies Kris Gopalakrishnan, szef Infosysa, jednego z hinduskich dostawców usług outsourcingowych.

Coraz więcej firm na celowniku hakerów

W 2010 r. w 67% firm zatrudniających powyżej 5000 pracowników odnotowano przynajmniej jeden przypadek udanego ataku hakerskiego na system informatyczny. Oznacza to wyraźny wzrost liczby ataków w porównaniu z rokiem ubiegłym (kiedy to podobne incydenty wystąpiły w 41% dużych firm).

Oracle i IBM będą współpracować przy rozwoju technologii Java i środowiska OpenJDK

Współpraca obu firm ma na celu zapewnienie programistom i klientom możliwości tworzenia aplikacji z wykorzystaniem platformy Java oraz implementacji referencyjnej środowiska OpenJDK. Firmy będą w szczególności współpracować w ramach projektu OpenJDK.

IBM wprowadza polską wersję LotusLive

To pakiet rozwiązań działających w modelu cloud computing, na który składają się m.in. nowa poczta elektroniczna, rozwiązania wspomagające pracę grupową, zarządzanie plikami oraz funkcjonalności zintegrowane z rozwiązaniami partnerskimi, takimi jak aplikacja Skype.

RZECZPOSPOLITA

Ćwierkając po władzę

Naciągane pozdrowienia, wpisy w czasie pracy - sieć jest dla kandydatów do samorządu pomocą, ale i pułapką.

Wirtualna przyjaźń milionerów

W piątek na ekrany wchodzi "Social Network" Davida Finchera - film o twórcy Facebooka Marku Zuckerbergu.

Reklama internetowa w USA pobije rekord?

W I półroczu rynek reklamy sięgnął tam 12,1 mld dol.To najlepszy wynik branży za pierwsze półrocze w historii badań.

Koniec sporu twórców sieci wRodzinie

Zakończyły się kontrowersje, kto jest winny temu, że telefony komórkowe nie działają poprawnie - wynika z nieoficjalnych informacji "Rz".

MyToll walczy o kontrakt na budowę e-myta

Spółka MyToll odwołała się od wyniku przetargu na budowę elektronicznego systemu opłat w Polsce — dowiedziała się "Rzeczpospolita".

GAZETA PRAWNA

Akcje Apple po raz pierwszy w historii wzrosły ponad 300 dolarów

Akcje koncernu Apple wzrosły po raz pierwszy w historii spółki ponad 300 dolarów, co stanowi kolejny symboliczny sukces elektronicznego giganta z Doliny Krzemowej, który zaledwie dziesięć lat temu walczył o przetrwanie.

PULS BIZNESU

Casting na inwestora dla Hawe

Hawe jest na sprzedaż. Marek Falenta chce wyjść ze spółki do końca I kw. 2011 r. Po pakiet większościowy stoi kolejka chętnych — wynika z naszych informacji.

Wal-Mart z iPadem

Największa amerykańska sieć supermarketów poinformowała, że od piątku włączy do swojej oferty tablety iPad firmy Apple.

PARKIET

Asseco Poland chce po 50 zł za akcję

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Asseco Poland. Wartość rozpoczynającej się wkrótce oferty sięgnie 270 mln zł.

NetWorld

IBM proponuje serwery z dedykowanymi akceleratoramiIBM pracuje nad komputerami, które oprócz układów CPU będą miały wyspecjalizowane akceleratory do obsługi określonych aplikacji. Wówczas możliwe będzie kupno serwera np. ze standardowym procesorem x86 i dodatkowo wybranym akceleratorom, który najlepiej obsłuży aplikacje uruchamiane w danej firmie.

http://www.networld.pl/news/362929/IBM.proponuje.serwery.z.dedykowanymi.akceleratorami..html

Fortinet wirtualizuje swoje rozwiązania

Fortinet oferuje obecnie cztery wirtualne wersje swoich sprzętowych produktów. Zapewniają one bezpieczeństwo danym obsługiwanym przez wirtualne maszyny.

Pasmo (cz.3) - gonimy Europę

W proces rozbudowy polskiej infrastruktury szerokopasmowej zaangażowany jest UKE oraz gminy, chcące wykorzystać fundusze unijne. W kwestii dostępu do globalnej sieci coraz większą rolę odgrywają technologie mobilne i bezprzewodowe, przybliżające Polskę do standardów obowiązujących w Europie Zachodniej. Bierzemy stoper i mierzymy tempo, w jakim próbujemy dogonić stale uciekającą nam Europę.