Czwartkowy Przegląd Prasy

Yahoo traci przez Facebooka i Google... Liczba abonentów telefonii komórkowej w Chinach wzrosła do 815 mln... Vectra ma blisko 2 mld zł na zakup Astera... Internet Group prowadzi rozmowy z czterema inwestorami... Infosys zatrudnia pracowników i szuka ich też w RPA... Firmy budują ośrodki naukowe... Spadną opłaty roamingowe w Rosji... Wydawcy eksperymentują z 3D...

COMPUTERWORLD

Bezpieczny i wygodny dostęp dla wszystkich

Jednym z najtrudniejszych problemów, które muszą rozwiązywać działy IT, jest przygotowanie środowiska dla użytkowników mobilnych.

Steve Jobs atakuje RIM, Androida i twórców tabletów

Przy okazji publikacji wyników finansowych koncernu Apple, szef firmy postanowił wbić szpilę konkurencji. Steve Jobs skrytykował Research in Motion (producenta BlackBerry) oraz system operacyjny Android, a zachwalał iPady. Tłumaczył też, dlaczego konkurencyjne produkty są bezużyteczne.

Urządzenia analityczne oparte na rozwiązaniach SAP jeszcze w tym roku

Na listopad planowana jest premiera urządzeń SAP High-Performance Analytic Appliance. Zapowiedziane rozwiązania będą bazować na sprzęcie firm takich jak HP i IBM oraz rozwijanych przez niemiecki koncern dedykowanych dla przetwarzania analitycznego rozwiązaniach aplikacyjnych.

Microsoft Office 365 - biuro w chmurze za 2 dolary miesięcznie

Microsoft oficjalnie zaprezentował swój pakiet Office 365. Nowe rozwiązanie działa całkowicie w systemie cloud computing i będzie dostępne w zamian za comiesięczną opłatę abonamentową. Propozycja firmy przeznaczona jest dla biur i oferuje zaawansowany pakiet narzędzi oraz wymiany danych.

RZECZPOSPOLITA

Vectra ma blisko 2 mld zł na zakup Astera

Gdyńska firma rozważa też połączenie z giełdową firmą Multimedia Polska.

Spadną opłaty roamingowe w Rosji

Wielka trójka operatorów komórkowych Rosji zgodziła się obniżyć ceny za dzwonienie do ojczyzny.

Wydawcy eksperymentują z 3D

Trójwymiarowej technologii poświęcony jest najnowszy numer miesięcznika "Play". Dołączone do niego są specjalne okulary i gra w 3D.

Yahoo traci przez Facebooka i Google

Najczęściej odwiedzany amerykański portal tnie prognozy na czwarty kwartał. Serwis przegrywa walkę o internautów z Google i Facebookiem.

GAZETA PRAWNA

Firmy budują ośrodki naukowe

Polskie firmy coraz chętniej sięgają po pieniądze unijne przeznaczone na tworzenie centrów badawczo-rozwojowych.

Liczba abonentów telefonii komórkowej w Chinach wzrosła do 815 mln

Więcej niż co drugi Chińczyk posiada telefon komórkowy. Według najnowszych danych w Państwie Środka liczba abonentów telefonii bezprzewodowej wzrosła do 815 milionów.

WYBORCZA.BIZ

Infosys zatrudnia pracowników. Szuka ich też w RPA

Łódzki Infosys BPO Poland przyjął właśnie tysięcznego pracownika. To Matthys J. Strydom z Republiki Południowej Afryki.

PARKIET

Wasko: Duże kontrakty rozgrzały graczy

We wtorek przez całą sesję kurs akcji teleinformatycznej spółki Wasko systematycznie rósł. Już na otwarciu wynosił 1,65 zł, co było rezultatem o 7,8 proc. lepszym niż podczas poniedziałkowego zamknięcia.

Prowadzimy rozmowy z czterema inwestorami, tym razem z Polski

Jak prezes Internet Group Jan Wojciechowski chce ratować firmę?

NetWorld

Cisco kontra reszta świata

Końcówka 2010 roku fiskalnego Cisco nieco rozczarowała, co nie oznacza jednak, że koncern nie będzie wciąż inwestował, by utrzymać swoją mocną pozycję na sieciowym rynku (szczególnie w segmencie routerów rdzeniowych i przełączników). Obraz IT zmienia się - według analityków powstało na nim w ostatnim czasie ok. 30 nowych obszarów, które chciałyby zająć największe spółki. Wśród największych konkurentów Cisco są: Juniper, Alcatel-Lucent, IBM czy Polycom.

Haker zaatakował Kaspersky Lab

Przed atakami hakerów nie uchroni się nikt. Nawet firma zajmująca się tworzeniem oprogramowania antywirusowego. Przedstawiciele Kaspersky Lab przyznali, że ich strona internetowa została skutecznie zaatakowana przez hakera.

Samsung pracuje nad systemem operacyjnym dla telewizorów

Firma Samsung Electronics poinformowała o planach stworzenia systemu operacyjnego przeznaczonego na telefony oraz telewizory. Wspólna dla dwóch typów urządzeń platforma ma przyciągnąć więcej użytkowników i klientów biznesowych.