Czwartkowy Przegląd Prasy

Kurs ABC Daty eksplodował... 720 mln zł straty Telekomunikacji Polskiej... Apple atakuje chiński rynek... Mobilna ewolucja nie objęła wszystkich w Polsce... Yahoo walczy z Gmail... Zły klimat dla przedsiębiorczych Polaków... Dwie trzecie firm nie ma żadnej strategii w zakresie rozwiązań mobilnych... Miejsce dla biznesu w specjalnej strefie ekonomicznej w Szczecinku... Deloitte i PARP namawiają firmy do łączenia się w klastry... Waluta Facebooka w supermarketach...

COMPUTERWORLD

Grunt dla innowacji

Wyposażenie szeregowych pracowników w narzędzia analityczne może podnosić innowacyjność w zakresie sposobu organizacji procesów biznesowych.

7 wyzwań związanych ze zmianą stawek VAT

Z początkiem 2011 roku wchodzi w życie zmieniona ustawa o podatku VAT. Zaczynają również obowiązywać nowe stawki podatkowe. Zmiana stawek VAT może przynieść przedsiębiorcom więcej wyzwań, niż można przypuszczać. Prezentujemy siedem największych i najpilniejszych kwestii do rozwiązania przed styczniem przyszłego roku.

Mobilna ewolucja nie objęła wszystkich w Polsce

Minęło 18 lat od uruchomienia telefonii komórkowej w Polsce. Można by się spodziewać, że rynek ten powinien już dojrzeć i wydorośleć. Nic bardziej mylnego. Nowe inwestycje operatorów to wciąż program głównie dla najbardziej dochodowych klientów, mieszkańców miast.

Dwie trzecie firm nie ma żadnej strategii w zakresie rozwiązań mobilnych

Z analiz firmy Forrester Research wynika, że pomimo rosnącej popularności urządzeń przenośnych w zastosowaniach korporacyjnych tylko jedna na trzy firmy dysponuje skonkretyzowanymi planami rozwoju w zakresie rozwiązań mobilnych.

RZECZPOSPOLITA

Miejsce dla biznesu w specjalnej strefie ekonomicznej w Szczecinku

Szczecinek chce poszerzyć i uatrakcyjnić swą ofertę, aby pozyskać nowych inwestorów. Dlatego realizuje inwestycję, dzięki której zostanie uzbrojonych ponad 41 hektarów terenów inwestycyjnych.

TP zawalczy o Internet

720 mln zł straty netto miała w trzecim kwartale Telekomunikacja Polska.

GAZETA PRAWNA

Zły klimat dla przedsiębiorczych Polaków

W POLSCE trzykrotnie dłużej niż średnio w Unii czeka się na wyrok sądu, pozwolenie na budowę i wpis do księgi wieczystej, dwukrotnie dłużej wypełnia dokumenty podatkowe - wynika z raportu Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

WYBORCZA.BIZ

Deloitte i PARP namawiają firmy do łączenia się w klastry

Polskie firmy mają szansę skuteczniej konkurować na rynku globalnym o ile skupią się w klastrach - przekonują eksperci Deloitte i Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

PULS BIZNESU

Yahoo walczy z Gmail

Największy dostarczyciel kont mailowych w USA chce zatrzymać u siebie klientów odchodzących do konkurencyjnego Gmaila.

Apple atakuje chiński rynek

Firma Steve'a Jobsa otworzyła sklep internetowy w Chinach. Liczy na większe zyski.

Waluta Facebooka w supermarketach

Portal społecznościowy Facebook postanowił rozszerzyć sprzedaż swojej wirtualnej waluty o kolejne supermarkety.

PARKIET

Kurs ABC Daty eksplodował

3,12 zł, czyli ponad 10 proc. więcej niż we wtorek trzeba było dziś płacić za papiery ABC Daty. Zmiana byłaby jeszcze większa gdyby nie konieczność równoważenia notowań.

NetWorld

(Nie)bezpieczeństwo w Sieci - coraz więcej precyzyjnych ataków

Internetowi przestępcy powoli rezygnują z ataków "rozproszonych", skierowanych przeciwko ogółowi internautów - za to coraz częściej biorą na cel określone grupy użytkowników (np. pracowników wybranej firmy) lub nawet konkretne osoby. We wrześniu i październiku odnotowano średnio po 77 takich ataków dziennie - wynika z raportu opublikowanego przez firmę Symantec.

Trojan na stronie Pokojowej Nagrody Nobla

Norweski koncern Telenor poinformował, że strona internetowa komitetu Pokojowej Nagrody Nobla została wczoraj zaatakowana przez hakerów. Trojan, który umieszczono na stronie, infekował komputery odwiedzających internautów.