Czwartkowy Przegląd Prasy

Ryszard Krauze już z zarzutami za działanie na szkodę Prokomu... Sprzedaż czytników i e-książek będzie szybko rosnąć... Bill Gates odrzuca apele o podział Microsoftu... Rusza IV generacja internetu... Miliony euro dla firm na innowacje... Google postawił na luksus... Pracownikowi firma prześle PIT e-mailem... Kogo Chińczycy podejrzeli w internecie...

COMPUTERWORLD

W samorządach każdy sobie

Przez 20 lat samorządy lokalne wiele zrobiły w IT. Aby jednak dać obywatelom pełny wachlarz możliwości obsługi, potrzebne są zmiany w prawie i koordynacja działań!

Kolejne polskie gminy budują "Internet socjalny"

Na terenach wykluczonych - którymi nie są zainteresowani operatorzy komercyjni - Internet dla mieszkańców mogą budować gminy. Tak dzieje się m.in. w Niepołomicach i Olkusz. Na takie inwestycje w Polsce dostępnych jest do roku 2013 360 mln euro!

Czy klauzula o agresji na państwo NATO dotyczy cyberataków?

Przy okazji głębszych zmian organizacyjnych i strategicznych NATO zamierza poświęcić więcej miejsca kwestiom bezpieczeństwa cyberprzestrzeni.

Firmy tracą miliardy na nieużywanym, ale wciąż utrzymywanym oprogramowaniu

Z analiz przeprowadzonych na zlecenie firmy HP wynika, że statystycznie ok. 6 proc. środków przeznaczanych na utrzymanie środowisk informatycznych jest marnotrawione. Wynika to głównie z faktu, że z drogich w utrzymaniu, wysoce wyspecjalizowanych systemów sporadycznie korzysta wąskie grono użytkowników.

RZECZPOSPOLITA

Sprzedaż czytników i e-książek będzie szybko rosnąć

W 2010 r. na całym świecie sprzedanych zostanie ok. 10 mln czytników elektronicznych książek. W przyszłym roku ta liczba sięgnie 20 - 25 mln sztuk - przewiduje Scott Liu, prezes tajwańskiego E Ink Corporation.

Miliony euro dla firm na innowacje

Opolskie stawia na inwestycje wpisujące się w cele strategii lizbońskiej.

Internet dla firm

Już 30 tys. firm założyło za darmo stronę w sieci w ramach projektu "Rewolucja Internetowa". Co 20 minut zgłasza się kolejna.

Google postawił na luksus

Dzięki uruchomionej wczoraj platformie Boutiques.com firma chce sprzedawać znane marki.

GAZETA PRAWNA

Rusza IV generacja internetu

CYFROWY POLSAT ma już modem do korzystania z superszybkiego dostępu do sieci LTE. Usługa zostanie uruchomiona w I kwartale przyszłego roku.

Pracownikowi firma prześle PIT e-mailem

Pracodawca może przekazać pracownikowi PIT-40 i PIT-11 drogą elektroniczną. Musi tylko zachować odpowiedni wzór formularza.

Bill Gates odrzuca apele o podział Microsoftu

Bill Gates, prezes Microsoftu i Steve Ballmer, dyrektor wykonawczy koncernu odrzucili apel akcjonariuszy, aby dokonać podziału komputerowego giganta na mniejsze spółki operacyjne.

WYBORCZA.BIZ

Kogo Chińczycy podejrzeli w internecie

Chiński państwowy telekom tak zmanipulował ruch w internecie, że przez ponad kwadrans przez jego serwery przeszła masa danych związanych m.in. z amerykańskim rządem i takimi korporacjami jak Dell czy Microsoft - twierdzi specjalna komisja amerykańsko-chińska

Ryszard Krauze już z zarzutami za działanie na szkodę Prokomu

Jeden z najbogatszych Polaków jest podejrzany o działanie na szkodę Prokom Investments. Wczoraj śledczy z Katowic przedstawili mu zarzuty.

NetWorld

Narzędzia DCIM do zarządzania datacenter

Kłopoty trapiące szefów centrów danych to obecnie przede wszystkim rosnące koszty energii i nieefektywne zarządzanie. Pojawiają się już jednak nowe narzędzia do zarządzania - DCIM (Data Center Infrastructure Management), które umożliwiają graficzne zobrazowanie zbiorów fizycznych i logicznych zasobów datacenter, pokazując stojaki i ich lokalizacje, a także ciepło przez nie wydzielane.

Darmowe narzędzie do usuwania Stuxnet

Firma Trend Micro udostępniła darmowy program, za pomocą którego administratorzy mogą łatwo i szybko usunąć z wielu komputerów osławionego wirusa Stuxnet.