Czwartkowy Przegląd Prasy

Era w rękach T-Mobile... Prezes UKE liczy na drugą kadencję... Ponad 28 miliardów dolarów wart jest polski rynek teleinformatyczny... Netbooki przegrają światową wojnę z tabletami... TP i TVN w jednym pakiecie... Unia: za pięć lat połowę spraw załatwimy w sieci... Mark Zuckerberg - Człowiek Roku 2010...

COMPUTERWORLD

Cloud computing w małych i średnich firmach

O godzinie 10:00 rozpocznie się e-seminarium poświęcone wdrożeniu narzędzi cloud w małej firmie. Wszystko na przykładzie serwisu Winezja.pl.

Oprogramowanie open source dorasta

Firmy decydują się na wdrożenie oprogramowania rozwijanego w modelu open source, główną przyczyną jest dobra jakość, a nie tylko niskie koszty.

Mark Zuckerberg - Człowiek Roku 2010

Założyciel Facebooka Mark Zuckerberg został wybrany Człowiekiem Roku 2010 według Time. Tygodnik zdecydował, że to on wywarł największy wpływ na świat w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Nagrodę czytelników zdobył Julian Assange.

Za Charlesem Phillips'em do Inforu przyszli kolejni

W październiku dyrektorem generalnym firmy Infor został Charles Phillips, były wiceprezes Oracle. Teraz do grona kierowniczego Inforu dołącza kolejnych trzech byłych pracowników Oracla - Duncan Angove, Pam Murphy oraz Stephan Scholl.

RZECZPOSPOLITA

TP i TVN w jednym pakiecie

Jesteśmy w czołówce pod względem tempa rozwoju płatnej telewizji w Europie. Nową ofertę przygotowali wspólnie Telekomunikacja Polska i platforma "n".

Netbooki przegrają światową wojnę z tabletami

Tanie minilaptopy, najchętniej kupowane komputery ostatnich trzech lat, ustępują miejsca "tabliczkom".

Unia: za pięć lat połowę spraw załatwimy w sieci

Komisja Europejska chce, żeby mieszkańcy Unii Europejskiej coraz rzadziej musieli chodzić do urzędów administracji publicznej.

GAZETA PRAWNA

Era w rękach T-Mobile

Polski rynek telekomunikacyjno-medialny czeka przyspieszenie. Deutsche Telekom zaprowadzi teraz swoje porządki w Polskiej Telefonii Cyfrowej.

Teleinformatyka: Telewizor lepszy niż komputer

Ponad 28 miliardów dolarów wart jest polski rynek teleinformatyczny. 70 proc. z tego przypada na telekomunikację, w tym płatną telewizję, a tylko 30 proc. na informatykę. Na Zachodzie proporcje są odwrotne.

WYBORCZA.BIZ

Audytel: Rynek telekomunikacyjny odrabia ubiegłoroczne straty

W 2010 r. polski rynek wart będzie 46,56 mld zł. To oznacza, że rynek odrabia nieznacznie straty z ubiegłego roku - wynika z raportu firmy doradczej Audytel.

PULS BIZNESU

10 firm najlepszych dla pracowników

Glassdoor.com opublikował listę amerykańskich firm najbardziej lubianych przez swoich pracowników.

Prezes UKE liczy na drugą kadencję

Spadły ceny, zmienił się rynek, czas na drugi odcinek. Anna Streżyńska chciałaby zostać w UKE. Jej nowe priorytety to inwestycje i internet.

SecurityStandard

10 trendów w branży zabezpieczeń w roku 2011

Wiodącymi trendami w 2011 roku będą haktywizm i wojna cybernetyczna. Kłopoty sprawi także inżynieria społeczna i wykorzystywanie mediów społecznościowych do rozpowszechniania zaszyfrowanych i dynamicznych złośliwych kodów.

8 zasad bezpiecznych zakupów w Internecie

Wchodzimy w okres szczytowej przedświątecznej gorączki zakupowej. Wielu z nas zdecyduje się na zakup prezentów online, by uniknąć tłoku i kolejek w centrach handlowych. Zobacz, jak to robić bezpiecznie.

NetWorld

O wydajności często decyduje RAM

Trzy podstawowe standardy konstrukcji serwerów wolnostojących, stelażowych i kasetowych od lat dominują na rynku i na razie nie widać perspektyw na popularyzację innych rozwiązań. Ale niezależnie od architektury jednym z podstawowych elementów mających wpływ na wydajność, zwłaszcza w systemach zwirtualizowanych, jest pojemność pamięci RAM.

Nokia zapowiada rozwój Symbiana

Nokia ma wprowadzić 5 lub 6 aktualizacji dla Symbiana w najbliższych 12-15 miesiącach. Nokia stara się, by jej system nabrał funkcjonalności i odzyskał udziały w rynku. Firma planuje też wprowadzenie nowych smartfonów.

Microsoft szykuje "zabójcę iPada"

New York Times donosi, że w już w styczniu Microsoft może zaprezentować tablety mające być "zabójcami iPada". Z innych nieoficjalnych wiadomości dowiadujemy się, że firma zamierza pokazać urządzenia działające pod kontrolą Windows 8.


Lenovo Legion Y540-15IRH 15,6" Intel® Core™ i5-9300HF - 8GB RAM - 512GB Dysk - GTX1660Ti Grafika - Win10