Czwartkowy Przegląd Prasy

Yahoo rozpoczyna walkę o polski rynek internetowy... Słabe prognozy dla tabletu Research In Motion... Apple może sprzedać 65 mln iPadów w 2011 roku... Firma Paula Allena po raz kolejny oskarża 11 firm branży IT... Rosja ma swojego iPhona... Groupon, lider internetowych zakupów, szuka kapitału... B3System nie ma rywali w walce o COIG... Czterech chętnych na budowę sieci dla MSZ... Inwestor z Bliskiego Wschodu zainteresowany Internet Group...

COMPUTERWORLD

Przyszły rok w branży ERP oczami analityków

Oracle, SAP, Microsoft i praktycznie wszyscy pozostali liczący się gracze na rynku ERP na przyszły rok zapowiadają istotne zmiany w swoich systemach. Jednak według analityków 2011 rok przyniesie zmiany rynkowe sięgające znacznie dalej.

5 technologii przyszłości według IBM

IBM co roku przeprowadza ankietę wśród swoich pracowników. Mają oni wskazać technologie, które już wkrótce staną się czymś tak powszechnym jak dzisiejsze smartfony czy komputery z łączem internetowym, a jednocześnie zmienią nasze życie. Co będzie na topie w ciągu pięciu lat?

Firma Paula Allena po raz kolejny oskarża 11 firm branży IT

Pod koniec sierpnia przedstawiciele należącej do współzałożyciela Microsoftu spółki oskarżyli m.in. firmy Apple i Google o bezprawne wykorzystywanie chronionych prawnie rozwiązań technicznych. Teraz pozew doczekał się uszczegółowienia. Patenty dotyczące m.in. algorytmów porównywania treści i publikowania powiązanych informacji mają naruszać m.in. serwisy iTunes, Gmail, AOL oraz mobilny system operacyjny Android.

RZECZPOSPOLITA

Słabe prognozy dla tabletu Research In Motion

Analitycy nie dają wielkich szans tabletowi PlayBook, przygotowywanemu przez producenta smartfonów BlackBerry.

Rosja ma swojego iPhona

To jedyny telefon na świecie wyposażony w podwójny system nawigacji satelitarnej GLONASS-GPS.

GAZETA PRAWNA

Yahoo rozpoczyna walkę o polski rynek internetowy

Yahoo, największy amerykański portal, w połowie stycznia rozpoczyna walkę o polski rynek internetowy. Strategia: współpraca z polskimi gigantami sieci zamiast walki.

Apple może sprzedać 65 mln iPadów w 2011 roku

Większość prognoz rynkowych zakłada, że Apple w przyszłym roku sprzeda 45-48 mln tabletów iPad. Pojawiły się natomiast doniesienia, iż firma zamówiła dostawy 65 mln ekranów do iPadów - twierdzi portal AppleInsider.

WYBORCZA.BIZ

Groupon, lider internetowych zakupów, szuka kapitału

Największy na świecie serwis oferujący zniżki przy zakupach grupowych zamierza pozyskać 950 mln dol. Spółka wyemituje akcje uprzywilejowane.

Internet stacjonarny - z umową wstrzymaj się do nowego roku

Kończy się rok, a wraz z nim promocje operatorów internetowych. Czy lepiej skorzystać z obecnej oferty, czy poczekać do nowego roku?

PARKIET

B3System nie ma rywali w walce o COIG

Z trzech podmiotów zaproszonych przez MSP do zakupu COIG-u tylko B3System złożyło ofertę.

PULS BIZNESU

Czterech chętnych na budowę sieci dla MSZ

ATM, Comarch, TP SA i Exatel chcą zbudować globalną sieć teleinformatyczną dla MSZ.

Inwestor z Bliskiego Wschodu zainteresowany Internet Group

Zarząd polskiej spółki poinformował o otrzymaniu listu intencyjnego od inwestora z Bliskiego Wschodu. Opóźnił jednak podanie jego nazwy do końca stycznia.