Czwartkowy Przegląd Prasy

TeliaSonera zamierza kupić Polkomtel... MCSI do likwidacji... Zobacz, ile Facebook zapłacił za domenę fb.com... Niełatwe początki Empiku na rynku e-czytników... Rozmowy i SMS-y operatorom nie wystarczą, więc przyspieszają internet... Energetyczne miliardy na IT... Za oceanem reklama internetowa dogania prasową... Nowe etaty w centrach usług... Bakterie zastąpią ogromne archiwa...

SONDA

Dostawcy usług cloud computing

Zapraszamy do udziału w sondzie. Powiedz którą z firm wybrałbyś jako dostawcę usług cloud computing dla swojej firmy?

COMPUTERWORLD

Inteligentne liczniki w praktyce

Wdrożenie systemu inteligentnego opomiarowania w Energa-Operator jest pierwszym w Polsce projektem tego rodzaju.

"NUM System for MANET" - zwycięska praca magisterska z IT

Rozstrzygnięto XXVII Ogólnopolski Konkurs PTI na najlepsze prace magisterskie z informatyki organizowany przez Dolnośląski Oddział PTI. Spośród 44 prac wybrano zwycięską pracę pt. "NUM System for MANET" wykonaną w Politechnice Poznańskiej.

Microsoft zmienia zasady planowanego konsorcjum technologicznego?

Z nieoficjalnych informacji wynika, że konsorcjum CPTN Holdings, w którego skład miały wejść m.in. koncerny Microsoft, Apple, EMC i Oracle zostanie utworzone na nieco innych zasadach niż pierwotnie planowano. Zamiar utworzenia organizacji, która miała przejąć niemal 900 patentów technologicznych firmy Novell ogłoszono w grudniu zeszłego roku.

RZECZPOSPOLITA

Bakterie zastąpią ogromne archiwa

Chińscy naukowcy chcą gromadzić gigantyczne ilości danych w pospolitych bakteriach.

Nowe etaty w centrach usług

Polski rynek nowoczesnych usług biznesowych wzrósł w ubiegłym roku o jedną czwartą. Teraz jest wart 2,5 mld dolarów.

Za oceanem reklama internetowa dogania prasową

Wpływy z reklamy internetowej zrównają się w tym roku w Stanach Zjednoczonych z przychodami z reklamy zamieszczanej w papierowych gazetach.

GAZETA PRAWNA

Rozmowy i SMS-y operatorom nie wystarczą, więc przyspieszają internet

Gracze telekomunikacyjni stawiają na mobilny internet. Dlatego w tym roku klienci będą mogli przebierać w ofertach i nowych usługach.

Niełatwe początki Empiku na rynku e-czytników

Teraz książki się e-czyta! - z takim hasłem Empik, jeden z największych sprzedawców książek na polskim rynku, wkroczył na rynek e-booków. Wprowadził do sprzedaży własny e-czytnik o nazwie Oyo. Branża oczekiwała, że gigant da mocny impuls do rozwoju całego rynku.

Zobacz, ile Facebook zapłacił za domenę fb.com

Ile warta może być domena internetowa? Nawet 8,5 milionów dolarów. Właśnie taką kwotę był w stanie wyłożyć najpopularniejszy na świecie serwis społecznościowy Facebook.com, aby stać się właścicielem adresu "fb.com".

PULS BIZNESU

TeliaSonera zamierza kupić Polkomtel

Szwedzka TeliaSonera jest zainteresowana kupnem Polkomtela, najbardziej rentownego spośród operatorów komórkowych w Polsce.

MCSI do likwidacji

Sąd zdecydował, że spółka ma sprzedać swój majątek na poczet 60 mln zł długów. Pytanie, czy jest co sprzedawać.

Energetyczne miliardy na IT

Energetycy odkręcą kurek z pieniędzmi. Tylko wymiana liczników pochłonie 7,2 mld zł, a przecież to tylko część wydatków na IT.

NetWorld

Microsoft załatał poważną lukę w Windows

Koncern z Redmond udostępnił kolejny pakiet poprawek dla swoich produktów. Tym razem jest ich wyjątkowo niewiele - Microsoft opublikował dwa biuletyny bezpieczeństwa, usuwające w sumie tylko 3 błędy. Mimo to warto je szybko zainstalować, bo jeden błąd może już wkrótce zostać wykorzystany do atakowania użytkowników Windows.

Technologie także dla małego biznesu

Czas prognoz dotyczących najbliższych zmian na rynku IT nie ustaje. Tym razem przyjrzymy się rozwiązaniom, które mogą znaleźć zastosowanie w małym biznesie i być pożyteczne zarówno z punktu widzenia pracownika, jak i pracodawcy. Wśród technologii określanych mianem "trendy" znaleźć można m.in. system Android, Windows 8, tablety, rozwiązania typu cloud computing. Na przeciwległym biegunie plasują się popularne dotychczas klasyczne notebooki, iPhone'y czy znikający z rynku Windows XP.

Nowe urządzenia ZyXELa obsługujące sieci 802.11n

ZyXEL wprowadza do oferty korporacyjny kontroler bezprzewodowej sieci lokalnej (WLAN) NXC5200 oraz punkt dostępowy NWA5160N, które obsługują połączenia pracujące w standardzie 802.11n.