Czwartkowy Przegląd Prasy

Już ponad 2 mld użytkowników Internetu... Konkurenci grożą Playowi UOKiK-iem. Za prawie 4G... ABC Data rośnie po publikacji prognozy... 200 mln złotych na zasięg w białych plamach... Esemes i e-mail zastąpią papierowy dokument... E-administracja przyśpieszy...

COMPUTERWORLD

Niebezpieczne wróżby

Jedną z ciekawszych, choć mało optymistycznych przepowiedni jest to, że w 2011 roku czeka nas poważne ograniczenie swobody korzystania z Internetu.

Bezpieczeństwo ICT w polskich firmach - raport GUS

W 2010 roku badanie dotyczące wykorzystania technologii informacyjno-telekomunikacyjnych przeprowadzone przez GUS zostało wzbogacone o moduł dotyczący bezpieczeństwa ICT. GUS sprawdził ile firm posiada formalnie zdefiniowaną politykę bezpieczeństwa i jak o nie dbają.

Jak firmy korzystają z e-administracji - raport GUS

W raporcie "Społeczeństwo informacyjne w Polsce" GUS pokazał też jak polskie firmy korzystają z możliwości załatwiania spraw urzędowych przez Internet. Okazuje się, że przedsiębiorstwa wykorzystują Internet w kontaktach z organami administracji publicznej coraz częściej, ale nadal głównie w takich celu pozyskiwania informacji i pobierania formularzy.

Linux Professional Institute otwiera oddział w Polsce

LPI to jeden ze światowych liderów na rynku certyfikatów dla specjalistów ds. technologii linuksowych, oferujący niezwiązane z konkretnym dostawcą technologii egzaminy.

Konkurs z Windows Azure dla developerów

Microsoft ogłosił konkurs "Twoja firma, Twoja szansa na sukces", w którym można wygrać wyjazd na konferencję Worldwide Partner Conference w Los Angeles. By wziąć udział w konkursie należy napisać aplikację z wykorzystaniem platformy Windows Azure.

RZECZPOSPOLITA

Esemes i e-mail zastąpią papierowy dokument

Oświadczenie dla sędziego przesłane komórką? Czemu nie, ale czy przyspieszy to rozprawy?

Eksperci: cyberprzemoc rówieśnicza to problem wychowawczy

Cyberprzemoc rówieśnicza wśród dzieci i młodzieży to problem wychowawczy, a nie techniczny jak często uważają rodzice i nauczyciele - zauważają eksperci. Między innymi o tym mówili podczas konferencji na temat programu Szkoła Bezpiecznego Internetu.

E-administracja przyśpieszy

Naprawimy błędy w projektach informatycznych - mówi Iwona Wendel, wiceminister rozwoju regionalnego w rozmowie z Arturem Osieckim.

200 mln złotych na zasięg w białych plamach

Czterej operatorzy komórkowi mogą zawrzeć porozumienie z UKE w sprawie inwestycji w regionach Polski, na których dzisiaj nie są dostępne usługi żadnej sieci komórkowej.

GAZETA PRAWNA

Internetowy skup złota: interes na naiwnych

Pojawiły się w Polsce pierwsze internetowe i telewizyjne skupy kruszcu. Oferują szybką i bezpieczną metodę na spieniężenie starej biżuterii. Nie informują tylko, ile wynosi kurs, po jakim skupują kruszec. Tak naprawdę o cenach skupu w ogóle nie informują. Klienci czują się oszukani.

Konkurenci grożą Playowi UOKiK-iem. Za prawie 4G

"Ściema roku, czyli prawie 4G w Play" - napisał na blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP, o nowej sieci mobilnego internetu, którą uruchomił właśnie P4, operator Play.

PARKIET

ABC Data rośnie po publikacji prognozy

46 mln zł chce w bieżącym roku zarobić na czysto ABC Data. Inwestorzy pozytywnie zareagowali na takie zapowiedzi. W środę rano kurs zyskuje 3 proc.

PULS BIZNESU

Już ponad 2 mld użytkowników Internetu

Liczba użytkowników internetu przekroczyła 2 miliardy - poinformował w środę szef Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU), będącego wyspecjalizowaną agendą ONZ.

NetWorld

Wi-Fi Direct: ciąg dalszy nastąpi(ł)

Na rynku jest obecnie około 20 produktów z certyfikatem Wi-Fi Direct, nowego rozwiązania peer-to-peer, stworzonego przez Wi-Fi Alliance. Adaptacja technologii przez rynek przebiega dość powoli (szczególnie w porównaniu z np. IEEE 802.11n), ale specjaliści prognozują, że rok 2011 może być dla Wi-Fi Direct zdecydowanie lepszy od poprzedniego.

Małe i średnie firmy oszczędzają na bezpieczeństwie IT

Większość firm sektora MSP korzysta z oprogramowania antywirusowego, zapory sieciowej i narzędzi do tworzenia kopii zapasowych. Jednak tylko kilkanaście procent małych i średnich firm decyduje się na wdrożenie systemów ochrony przed wyciekami danych lub narzędzi do szyfrowania.

HP wycofuje ze sprzedaży Neoview

HP wycofuje ze sprzedaży (po blisko czterech latach od premiery) rozwiązanie Neoview: platformę z grupy BI (Business Intelligence) umożliwiającą klientom podejmowanie decyzji biznesowych w czasie rzeczywistym.

Adresów IPv4 zabraknie już w tym tygodniu?

Jeśli Asia Pacific Network Information Centre - jedna z pięciu regionalnych organizacji RIR (Regional Internet Registries)- przyzna za kilka dni prawo używania dwóch dużych bloków adresów IP ubiegającym się o to firmom, pula internetowych adresów IPv4 może się wyczerpać już w tym tygodniu.