Czwartkowy Przegląd Prasy

Nokia płonie... Rewolucja IT w KRUS... Inteligencja systemów BI... Powstaje najpotężniejszy superkomputer Mira o wydajności 10 petaflopsów... Bradford o wsparciu nowopowstających firm i polskich przedsiębiorcach... 10 bezpłatnych narzędzi dla administratora sieci... Czy Jurek Owsiak lubi Computerworld?.. Zblizą się Mobile World Congress... Niebawem ukaże się najdroższa polska gra... Sex shopy rosną w internecie... iPad 2 - lżejszy i szybszy...

COMPUTERWORLD

Inteligencja systemów BI

Rozwiązaniem przyszłości jest komunikacja oparta na przetwarzaniu wirtualnej rzeczywistości. Czas pokaże, czy ta forma komunikacji upowszechni się w zastosowaniach biznesowych.

Powstaje najpotężniejszy superkomputer Mira o wydajności 10 petaflopsów

Dzięki niemu obliczenia modelu matematycznego działania konkretnego leku na serce będzie można wykonać w czasie 2 minut. Dziś na najszybszym superkomputerze wymagałoby to 2 lat obliczeń.

KRUS chce zastąpić rozproszone aplikacje systemem zintegrowanym i oferować e-usługi

Informatyzacja Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego to część planu modernizacji całej organizacji, którą wspiera Bank Światowy. KRUS ma też dalsze plany na rozwój swoich systemów IT.

Jon Bradford o wsparciu nowopowstających firm i polskich przedsiębiorcach

Jon Bradford jest założycielem akceleratorów start-upów The Difference Engine i Springboard in Cambridge University (zgłoszenia do niego zbierane są do 20 lutego), mentor, gorliwy zwolennik współpracy pomiędzy akceleratorami innowacji w różnych krajach.

PULS BIZNESU

Bulletstorm chce latać wysoko

Już za dwa tygodnie ujrzy światło dzienne największa polska produkcja - gra Bulletstorm. Chce podbić zachodnie rynki.

WYBORCZA.BIZ

Prezes Nokii do pracowników: firma płonie, a my gasimy pożar benzyną

Dramatyczny list prezesa Nokii do pracowników. "Stoimy na płonącej platformie. Co robić? Na decyzję mamy tylko chwilę" - pisze szefujący koncernowi Stephen Elop.

GAZETA PRAWNA

Luksemburski operator satelitarny chce zwiększyć liczbę klientów internetu z satelity

Luksemburski operator satelitarny chce zwiększyć liczbę klientów internetu z satelity i współpracować z sieciami komórkowymi.

Sex shopy rosną w internecie

Co dwudziesty polski internauta kupujący w sieci korzysta z oferty e-sex shopów. Ich obroty zwiększają się z roku na rok.

iPad 2 - lżejszy i szybszy

Produkcja drugiej, ulepszonej wersji dotykowego komputera Apple - iPad ruszyła - donosi amerykański dziennik "Wall Street Journal".

TECHNOBLOG

Partytura dla IT - byliśmy pierwsi

Niebawem dalszy ciąg opisu jak WOŚP wykorzystuje IT - całość infrastruktury, która obejmuje także hosting serwisu, który podczas finału przeżywa istne oblężenie, gdy obciążenie idzie w grube gigabity a serwery aplikacyjne naprawdę mają co robić.

NETWORLD

10 bezpłatnych narzędzi dla administratora sieci

Przedstawiamy 10 narzędzi open source dla administratora sieci do: monitorowania, lokalizowania problemów i analizowania zabezpieczeń, śledzenia przydziałów adresów IP, zarządzania hasłami i konfigurowania routerów.