Czwartkowy Przegląd Prasy

Bunt akcjonariuszy Nokii... Poziom bezpieczeństwa IT w polskich firmach niepokoi... China Mobile liczy na LTE i maszyny... Żółta kartka dla rządu od małego biznesu... Przelew wykonacie... stukając się telefonami... Reklama idzie do sieci, bo w internecie siedzimy już prawie tak długo jak przed telewizorem... Operator określi minimalną prędkość internetu...

COMPUTERWORLD

Jednakowe dane partnerów

W warunkach nasilonej konkurencji sukces rynkowy w mniejszym stopniu zależy od indywidualnych działań firmy, a w większym od pozycji konkurencyjnej całego łańcucha dostaw, w którym jest ona ogniwem.

W IT w Polsce nadal zarabia się najwięcej

Jak wynika z najnowszego VIII Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń firmy Sedlak & Sedlak, działy IT, podobnie jak w ubiegłych latach, są tymi w których zarabia się najwięcej. W ubiegłym roku administratorzy baz danych zarabiali 6 000 zł, programiści baz danych 5 600 zł, a testerzy oprogramowania 4 650 zł.

CEO Google żałuje Nokii za wybór Windows Phone

Dyrektor generalny Google przyznał, że jego firma uczestniczyła w negocjacjach dotyczących potencjalnej strategicznej współpracy z fińskim gigantem. Nie wykluczył jednak nawiązania partnerstwa między firmami Nokia i Google w przyszłości.

Cisco: CIO coraz bardziej lubią chmury

Dyrektorzy IT prognozują znaczny wzrost popularności chmur prywatnych i publicznych w najbliższym czasie. Wirtualizacja serwerów i wdrażanie ujednoliconej infrastruktury centrów przetwarzania danych zostały przez nich uznane za dwie najważniejsze tendencje w światowej branży informatycznej - wynika z ostatniej części raportu z cyklu badań CiscoR Connected World Report.

RZECZPOSPOLITA

Poziom bezpieczeństwa IT w polskich firmach niepokoi

Blisko 40 proc. badanych firm doświadczyło utraty danych z komputerów - wynika z najnowszego raportu firm D-Link, Home.pl i Webhosting.pl.

Bunt akcjonariuszy Nokii

Grupa udziałowców fińskiego koncernu sprzeciwiła się planom restrukturyzacyjnym prezesa Stephena Elopa. Martwi ich utrata suwerenności.

Żółta kartka dla rządu od małego biznesu

Małe i średnie firmy coraz poważniej obawiają się drugiej fali kryzysu w świecie i w Polsce. Ale większość prognozuje stabilizację lub poprawę swojej kondycji w najbliższych miesiącach.

GAZETA PRAWNA

Reklama idzie do sieci, bo w internecie siedzimy już prawie tak długo jak przed telewizorem

W ciągu roku ilość czasu, jaką Polacy spędzają w sieci, wzrosła o 40 proc. Telewizję oglądaliśmy tylko o 3,3 proc. dłużej. Do internetu przenosi się też reklama.

"Operator określi minimalną prędkość internetu"

Firmy telekomunikacyjne nie gwarantują dzisiaj minimalnych prędkości łączy internetowych. Wkrótce może się to jednak zmienić.

WYBORCZA.BIZ

Przelew wykonacie... stukając się telefonami

Klienci korzystający z bankowości mobilnej w Citi Handlowym będą mogli błyskawicznie przelewać niskie kwoty przez smartfony, poprzez "stuknięcie się" telefonami. To pierwszy w Polsce bank, który wprowadza tego typu nowinkę.

PULS BIZNESU

China Mobile liczy na LTE i maszyny

LTE pomoże rozwiązać problem zatłoczonej sieci, a system maszyna-do maszyny - rozszerzyć rynek wobec zwalniającego tempa pozyskiwania nowych abonentów.

NetWorld

MWC 2011: Juniper pokazał mobilną platformę New Network

Juniper przedstawił w Barcelonie na Mobile World Congress platformę New Network do świadczenia usług internetowych, łączącą atuty IP oraz wielu technologii mobilnych.

Uniwersalna platforma do wirtualizacji

DataCore Software udostępniła nową wersję SANsymphony-V do wirtualizacji pamięci masowych i zarządzania współdzieloną infrastrukturą zasobów pamięci.

SonicWall prezentuje firewalle kolejnej generacji dla centrów danych

SonicWall pokazał w San Francisco na konferencji RSA 2011 (14 - 18 luty) cztery zapory nowej generacji SuperMassive E10000 do zabezpieczania korporacyjnych centrów danych.

BLOG BYWALEC

Tomasz Dunajski w VMWare…

Do polskiego oddziału firmy przyszedł z EMC, gdzie przez dwa lata zarządzał sprzedażą do administracji publicznej.

…a Jolanta Malak do Symanteca

Zmiana nastąpiła w lutym. Zastąpiła na stanowisku Country Managera Piotra Chrobota. Kolejna zmiana w Symantec Polska to objęcie stanowiska Presales Managera przez Włodzimierza Denisa.

ITPartner

Rekordowe przychody krakowskiego Veracompu za rok 2010

W 2010 roku obroty firmy Veracomp sięgnęły 390 mln zł. Stanowi to wzrost o 34 proc. w skali roku. W zeszłym roku wzrosła m.in. sprzedaż systemów audiowizualnych, rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa sieci oraz serwerów i pamięci masowych. Zanotowano także wzrost zainteresowania usługami konsultingu biznesowego i technologicznego.

Przychody Qumak-Sekom za rok 2010 przekroczyły 300 mln zł

"Był to dobry rok na trudnym rynku" - uważa Paweł Jaguś, prezes Qumak-Sekom. Spółka zakończyła go z przychodami w wysokości 329 mln zł. Trudny rynek odbił się na niższym zysku netto.