Czwartkowy Przegląd Prasy

Zysk netto Telekomunikacji Polskiej skurczył się w ubiegłym roku aż o 90 proc... Koniec kadencji Anny Streżyńskiej... Nowa chińska wyszukiwarka... Dostawca Apple może zwiększyć odszkodowania... Telewizja na ratunek Internetowi i przychodom TP... Chory pacjent dostanie e-receptę... e-Muzyka zmieniła właściciela...

COMPUTERWORLD

Koniec kadencji Anny Streżyńskiej

W maju kończy się kadencja urzędującej Prezes UKE. Sama nie kryje, że chciałaby zostać, ale dla polityków urząd ten może się wydawać atrakcyjnym łupem wobec niepewnych układów po jesiennych wyborach.

PL.ID. - przetarg specjalnej troski

Przetarg na dostarczenie kart chipowych na potrzeby projektu PL.ID ogłoszony pod koniec 2010 r. nie został jeszcze rozstrzygnięty, a już budzi wiele emocji. Wątpliwości budzą składane oferty i powiązania przedstawicieli oferentów. Minister zwrócił się więc do służb o objęcie tego przetargu tarczą antykorupcyjną.

Czego najbardziej brakuje systemom klasy ERP?

Większa elastyczność i lepsza obsługa ze strony producenta otwierają listę najpopularniejszych życzeń ze strony osób zarządzających systemami klasy ERP w brytyjskich firmach. Tylko 5 proc. ankietowanych menedżerów nie ma do wykorzystywanego obecnie systemu ERP żadnych zastrzeżeń.

Krzysztof Onak, czyli o tym, jak finalista Olimpiady Informatycznej został doktorantem MIT

O korzyściach z udziału w olimpiadach naukowych, fascynacji informatyką oraz dalszej karierze opowiada KRZYSZTOF ONAK wielokrotny finalista Olimpiady Informatycznej i złoty medalista w Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej.

GAZETA PRAWNA

Chory pacjent dostanie e-receptę

Już w marcu ruszy w Wielkopolsce pilotażowy program e-recepty. Za dwa lata województwa będą wdrażać elektroniczne druki. E-recepta pozwoli lekarzom na kontrolowanie leków branych przez pacjentów.

Zysk netto Telekomunikacji Polskiej skurczył się w ubiegłym roku aż o 90 proc.

Spór z duńskim DPTG uderzył w wyniki Telekomunikacji Polskiej. Jej zysk netto wyniósł w ubiegłym roku zaledwie 108 mln zł.

Tekst to za mało dla czytelnika. Trzeba mu jeszcze dać dźwięk i obraz

Bezprzewodowy internet, łatwe w użyciu aplikacje to szansa dla mediów. Muszą one dostosować swoją ofertę i formę przekazu do nowych oczekiwań czytelników, widzów i słuchaczy, a jednocześnie użytkowników komórek, tabletów i komputerów.

PARKIET

e-Muzyka zmieniła właściciela

W środowych transakcjach pakietowych właściciela zmieniło 4,6 mln akcji stanowiących 61,2 proc. kapitału zakładowego.

Telewizja na ratunek Internetowi i przychodom TP

Spadek liczby klientów Neostrady i zapowiedź dalszego kurczenia się przychodów nie spodobały się akcjonariuszom TP.

PULS BIZNESU

Nowa chińska wyszukiwarka

Państwowa agencja informacyjna Xinhua i telekomunikacyjny gigant China Mobile uruchomiły nową wyszukiwarkę internetową panguso.com.

Dostawca Apple może zwiększyć odszkodowania

Firma Wintek poinformowała, że zaoferuje większe odszkodowania pracownikom w Chinach, którzy zatruli się chemikaliami podczas produkcji ekranów dotykowych. Wintek jest dostawcą monitorów i wyświetlaczy dla amerykańskiego Apple.

NetWorld

Microsoft oferuje darmowy dostęp do Windows Azure przez trzy miesiące

W odpowiedzi na działania konkurentów koncern Microsoft daje deweloperom możliwość bezpłatnego przetestowania środowiska Windows Azure. Wedle zapowiedzi w ramach promocji przez trzy miesiące można będzie za darmo skorzystać z jednej z dwóch najtańszych komercyjnych ofert hostowanego przez Microsoft środowiska cloud computing.

Kłopoty z wymazywaniem danych z pamięci SSD

Inżynierowie z University of California po przeprowadzeniu wielu testów doszli do wniosku, że znane dotąd metody wymazywania danych z dysków twardych nie zdają egzaminu w przypadku pamięci SSD.

IPv7 nie będzie potrzebne?$

Vint Cerf, jeden z twórców internetu, namaszczony przez Google na ewangelistę globalnej sieci, opowiada redakcji amerykańskiego magazynu "Network World" o przyszłości protokołu IP, potencjalnych zagrożeniach i ciekawostkach z szeroko pojętego świata sieci komputerowych.