Czwartkowy Przegląd Prasy

Sprzedaż Polkomtelu przyspiesza... Kolejne kłopoty CSIOZ... Dobry kwartał i rok Multimedia Polska... Chmury stworzą zyski i miejsca pracy... Kablówki, czyli też telekomy... E-muzykę kupimy w supermarkecie... Optimus: Najwięcej profitów zapewnił GOG.com... Oracle zmienia zasady certyfikacji w zakresie technologii Java i Solaris...

COMPUTERWORLD

Od pola bitewnego do bitowego

Jeśli Wikileaks i jemu podobne projekty stworzyłyby własny ład, nie byłby on lepszy od dotychczasowego, a mogłoby go nawet nie być.

Oracle zmienia zasady certyfikacji w zakresie technologii Java i Solaris

Od sierpnia br. obowiązkowym elementem procesu certyfikacji dla architektów i deweloperów oprogramowania tworzonego w technologii Java oraz administratorów systemu Solaris będą szkolenia praktyczne. Warsztaty będą jednak dodatkowo płatne.

Kolejne kłopoty CSIOZ

Kolejne czarne chmury nad Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. Tym razem to nie problemy z przetargami tylko utrzymaniem zbudowanego już systemu - Systemu Statystyki Medycznej.

CeBIT 2011: Business in Małopolska z branżą IT w Hanowerze

Business in Małopolska już tradycyjnie uczestniczy w CeBIT. BiM nie tylko promuję konkretne usługi 44 polskich firm z branży IT, w specjalnie wydanym z okazji targów katalogu, ale także prezentuje instrumenty wsparcia dla inwestorów i przedsiębiorców.

RZECZPOSPOLITA

Sprzedaż Polkomtelu przyspiesza

Nie w połowie marca, ale już w najbliższych dniach powstanie krótka lista inwestorów, którzy będą mogli przeprowadzić badanie Polkomtelu, operatora sieci Plus - wynika z nieoficjalnych informacji.

Kablówki, czyli też telekomy

Przejęcia to będzie główny motor branży - mówi prezes UPC Polska Simon Boyd.

GAZETA PRAWNA

E-muzykę kupimy w supermarkecie

Klienci sklepu internetowego OVI Muzyka, należącego do Nokii, mają do dyspozycji nowy sposób kupowania utworów mp3. Mogą to robić w kasach hipermarketów Tesco (wkrótce także w sieci Real), na stacjach benzynowych Statoil i Łukoil, w punktach InMedio, 1 Minute, Relay, a także w 6 tys. punktów sprzedaży, w których są terminale POS firmy Epay.

PARKIET

Dobry kwartał i rok Multimedia Polska

Opublikowane późno we wtorek wyniki finansowe Multimedia Polska za IV kw. ub.r. są lepsze niż przed rokiem i wyższe oczekiwali analitycy z biur maklerskich.

Optimus: Najwięcej profitów zapewnił GOG.com

1,8 mln zł netto zarobiła grupa Optimusa w IV kwartale 2010 r. Wynik jest znacznie lepszy niż rok wcześniej (strata przekroczyła wówczas 0,9 mln zł), ale wówczas giełdowa spółka nie była jeszcze właścicielem grupy CD Projekt i nie prowadziła działalności operacyjnej.

NetWorld

Open Source dla biznesu? 10 x TAK

Open source to nie tylko oszczędności i oprogramowanie często błędnie postrzegane jako rozwiązanie "dla pasjonatów, których nie stać na drogie komercyjne pakiety". Dlaczego warto czerpać z "otwartego źródła"? Na to jedno pytanie mamy aż 10 odpowiedzi.

802.11u: standard integrujący sieci WLAN z komórkowymi

Organizacja IEEE zaaprobowała kolejny bezprzewodowy standard - 802.11u, który określa dokładnie warunki techniczne, na jakich sieci Wi-Fi mogą się komunikować z radiowymi WAN, używanymi przez operatorów sieci komórkowych.

Deutsche Telekom przyspiesza transfer danych

Deutsche Telekom dołączył do grona operatorów, którzy już wkrótce zmodyfikują swoją sieć komórkową, tak aby umożliwiała ona transfer danych z prędkością 42 Mb/s. Firma poinformowała o tym podczas trwających właśnie targów Cebit w Hanowerze.

CIO

Chmury stworzą zyski i miejsca pracy

Cloud computing w wielu branżach głównych europejskich gospodarek może do 2015 roku przynieść dodatkowo 763 mld euro i stworzyć miliony nowych miejsc pracy - wynika z badań Instytutu Centre for Economics and Business Research, przeprowadzonych na zlecenie EMC.

Rynek rozrywki i rekreacji będzie rósł

Kilka godzin i 50 zł tygodniowo statystyczny Polak poświęca na rozrywkę poza domem, jednak w najbliższych latach będzie wydawał na ten cel coraz więcej. Zdaniem ekspertów Deloitte, wartość rynku usług związanych z wypoczynkiem i rozrywką wzrośnie do 74 mld zł do 2015 roku.

BYWALEC

Polski robot i afera w niemieckim MON

Wczoraj polskie stoisko na targach CeBIT 2011 odwiedził premier i minister gospodarki Waldemar Pawlak oraz Grzegorz Napieralski. Ten drugi od niedawna jest przewodniczącym sejmowej Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii.