Czwartkowy Przegląd Prasy

Era T-Mobile nadejdzie latem... Cyfrowy Polsat uruchamia superszybki mobilny Internet... UOKiK zgodził się na spółkę Ery i Orange... Tusk wycofał się z kontrowersyjnych zapisów ustawy medialnej... Komisarz Viviane Reding: internauta ma prawo do prywatności... Ostatni dzwonek dla Internetu na "ostatniej mili"... E-administracja, czyli samotne wyspy bez połączeń... Asseco Central Europe podzieli się zyskiem...

COMPUTERWORLD

Jak przetrwać zmianę szefa

Dyrektor departamentu IT utrzymuje się na stanowisku średnio 4 lata. Przeciętny pracownik musi więc zmierzyć się z co najmniej jedną zmianą przełożonego. Czy nowy szef stanowi zagrożenie dla rozwoju kariery?

Leo Apotheker, prezes HP, przedstawia nową strategię

Nowa strategia HP zakłada m.in. stworzenie kompleksowej oferty rozwiązań pozwalającej na świadczenie usług w modelu cloud computing. Jej sercem ma być infrastruktura bazująca na rozwiązaniach sprzętowych HP. Podstawowe komponenty nowej platformy mają być dostępne jeszcze w tym roku. Wedle zapowiedzi środowisko będzie przeznaczone dla użytkowników korporacyjnych i osób prywatnych.

Można podsłuchiwać szyfrowany VoIP

Kolejny przyczynek do projektowania szyfrowanych protokołów - możliwe jest podsłuchiwanie niektórych implementacji szyfrowanych kanałów VoIP.

Klastry technologiczne jako szansa na rozwój przedsiębiorstw w Polsce

Zrzeszające się w klastrach małe i średnie firmy mają większe szanse na rynku i mogą konkurować z dużymi przedsiębiorstwami. Podstawą dobrego klastra jest jednak zaufanie. Takie wnioski płyną z wystąpień, które odbyły się w czasie konferencji poświęconej klastrom, którą zorganizowało Stowarzyszenie Informatyka Podkarpacka.

RZECZPOSPOLITA

Cyfrowy Polsat uruchamia superszybki mobilny Internet

Tych usług jeszcze nie można kupić. To na razie testy na grupie 2 tys. użytkowników, ale już w realnie działającej sieci komórkowej.

Internet bez cenzury. Na razie

Premier Donald Tusk pod naciskiem internautów wycofał się z kontrowersyjnych zapisów rządowej ustawy medialnej.

Ostatni dzwonek dla Internetu na "ostatniej mili"

Wykorzystanie unijnych dotacji na Internet na "ostatniej mili" jest niewielkie. Resort rozwoju regionalnego zapewnia, że środków z UE nie stracimy i będą one wydawane szybciej.

UOKiK zgodził się na spółkę Ery i Orange

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się, aby Polska Telefonia Cyfrowa (sieć Era) oraz PTK Centertel (spółka zależna TP, operator sieci Orange) stworzyły joint-venture.

GAZETA PRAWNA

E-administracja, czyli samotne wyspy bez połączeń

Powstaje wiele systemów i nikt nie myśli o ich zintegrowaniu. Nowe dowody osobiste z czipem miały nam umożliwić korzystanie z urzędów bez konieczności ich odwiedzania i rozpocząć e-rewolucję w administracji. Ale nie tylko nie będzie ich tak jak planowano od 1 lipca, ale też niewiele dzięki nim załatwimy.

Era T-Mobile nadejdzie latem

Przygotowania do zmiany marki Ery na T-Mobile idą pełną parą. Możliwe terminy pojawienia się nowej marki w Polsce to czerwiec lub wakacje. Kołem zamachowym tegorocznej oferty będzie szybki internet.

WYBORCZA.BIZ

Komisarz Viviane Reding: internauta ma prawo do prywatności

Przejrzystość zbierania i przechowywania danych osobowych, prawo do ich usuwania, domyślne ustawienia prywatne i ochrona bez względu na to, gdzie znajdują się serwery - tak Komisja Europejska chciałaby chronić internautów.

PARKIET

Asseco Central Europe podzieli się zyskiem

Informatyczna spółka ze stajni Asseco obiecuje, że w bieżącym roku poprawi wyniki finansowe. Nie wyklucza przejęć.

Chcieliśmy kiedyś kupić Playa

Pytania do... Krzysztofa Kiliana, wiceprezesa Polkomtelu.

NetWorld

9 zasad bezpieczeństwa mobilnego pracownika

Często podróżujący pracownicy stanowią coraz ważniejszy, strategiczny wręcz segment dobrze działającego przedsiębiorstwa. Wyposażeni są w smartfony, laptopy, netbooki czy tablety, na których często mają cenne korporacyjne dane. Nowe rozwiązania wiążą się z koniecznością odpowiedniego zabezpieczenia informacji - antywirusy czy firewalle mogą nie wystarczyć.

Co audytorzy bezpieczeństwa myślą o szyfrowaniu?

Według badań Ponemon Institute, audytorzy sprawdzający wymogi bezpieczeństwa IT uważają, że firmy nie przejmują się za bardzo bezpieczeństwem i prywatnością. Według nich, szyfrowanie jest stosowane jedynie na minimalnym wymaganym poziomie.

Badania ujawniły problemy związane z zarządzaniem wydajnością aplikacji

NetForecast i Network World przeprowadziły badanie dotyczące zarządzania wydajnością aplikacji. Wykazało ono, że administratorzy źle oceniają sytuację i często mierzą zupełnie inne parametry niż te, które powinni.

CEO

Trzęsienie ziemi w portfelach

Czas zwiększonej zmienności, w jaki wkroczyły światowe giełdy z powodu japońskiego trzęsienia ziemi, może być okazją do gruntownej przebudowy portfela. Aktywa, które i tak chcieliśmy do niego włączyć, możemy teraz kupić znacznie taniej niż jeszcze tydzień temu. Ponadto, jeżeli nie damy się ponieść medialnym emocjom, możemy upolować prawdziwą okazję inwestycyjną.

CFO

Nowe wyzwania dla dyrektorów finansowych

Z badania Ernst&Young wynika, że dyrektorzy finansowi w najbliższej przyszłości będą musieli zmierzyć się z nowymi wyzwaniami, pracując w środowisku niepewnych rynków i zmian w przepisach, globalizacji i szybkiego wzrostu rynków wschodzących.

IternetStandard

Ekspansja na wschód firmy Ever, polskiego producenta systemów zasilania

Firma rozpoczęła właśnie sprzedaż na rynku litewskim. To kolejny kraj - po Czechach i Słowacji - w którym pojawiły się produkty polskiej marki.