Czwartkowy Przegląd Prasy

Ugoda Google'a z wydawcami książek odrzucona... TP krytycznie o usłudze optymalizacji wydatków... Komputronik odpiera zarzuty C&C Energy... Lider rynku tnie ceny abonamentów... Multimedia uruchomiła internetowy serwis wideo z wypożyczalnią typu VoD... iPhone jak czytnik kodów kreskowych...

COMPUTERWORLD

Do czego w firmie służy chmura?

Cloud computing w firmie to nie tylko uruchomienie różnych aplikacji - jest to także zmiana modelu myślenia działu IT, zakładająca przeniesienie części zadań do podmiotu zewnętrznego.

W Polsce da się skomercjalizować wyniki badań naukowych!

O tym jak to się robi opowiada Paweł Przewięźlikowski, przez wiele lat wiceprezes Comarchu, obecnie prezes firmy biotechnologicznej Selvita.

Pionierzy zastosowania IP płacą mniej i oszczędzają

Umiejętnie przeprowadzony projekt wdrożenia systemu IP przynosi wymierne efekty. Relacja z EnterTel Forum organizowanego przez tygodnik Computerworld.

Oracle rezygnuje z rozwoju oprogramowania dla procesorów Intel Itanium

Amerykański koncern nie będzie rozwijał dalej własnego oprogramowania pod kątem platformy Intel Itanium. Nadal wspierane będą jednak dotychczasowe wersje oprogramowania Oracle dla tej platformy.

RZECZPOSPOLITA

TP krytycznie o usłudze optymalizacji wydatków

Prawnicy Grupy TP mają zastrzeżenia do usługi optymalizacji wydatków na usługi komórkowe, którą uruchomiła firma Entellico.

Komputronik odpiera zarzuty C&C Energy

Zarząd Komputronika uważa, że zarzuty Clean&Carbon Energy dotyczące wzajemnych rozliczeń są całkowicie absurdalne. Kurs dystrybutora mocno traci na wartości.

Lider rynku tnie ceny abonamentów

TP obniża ceny telefonii stacjonarnej, chcąc wyhamować odpływ klientów od tej usługi.

Zająć miejsce na rynku Internet TV

Multimedia Polska oficjalnie uruchomiła internetowy serwis wideo z wypożyczalnią typu VoD oraz streamingiem wideo liniowych kanałów telewizyjnych.

GAZETA PRAWNA

iPhone jak czytnik kodów kreskowych

To nie film fantastyczny, ale rzeczywistość: już dziś możesz zrobić iPhone'm zdjęcie kodu kreskowego wybranego produktu i po chwili na ekranie telefonu zobaczysz, za ile możesz go kupić w innych sklepach.

WYBORCZA.BIZ

Ugoda Google'a z wydawcami książek odrzucona

Amerykański sąd nie zatwierdził ugody zawartej przez największą wyszukiwarkę internetową z wydawcami książek. Dzięki niej Google miał stworzyć największą bibliotekę cyfrową na świecie.

NetWorld

Jak archiwizować pocztę elektroniczną?

Wiele kluczowych informacji przedsiębiorstwa znajduje się wyłącznie w wiadomościach elektronicznych. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że oprócz koniecznosci wykonywania kopii zapasowych niezbędnych na wypadek awarii, niemniej istotna jest archiwizacja poczty.

Frankenstein - encyklopedia exploitów

Firma EC Council, zajmująca się prowadzenie szkoleń dla "etycznych hakerów", stworzyła i udostępniła uczestnikom swoich kursów bazę exploitów, wykorzystywanych w najróżniejszych typach ataków informatycznych. W ramach projektu EC Frankenstein zgromadzono ponad 4000 narzędzi, które wykorzystać można np. podczas testów penetracyjnych.

Femto Forum publikuje specyfikacje API dla femtokomórek

Femto Forum opublikowało wczoraj zestaw specyfikacji API (Application Programming Interface), które pozwalają budować aplikacje zintegrowane z femtokomórkami.

SecurityStandard

Fałszywe certyfikaty znów w obiegu

Producenci popularnych przeglądarek zablokowali fałszywe certyfikaty SSL wystawione przez jedno z publicznych centrów certyfikacji.