Czwartkowy Przegląd Prasy

Początek batalii TP w wiedeńskim sądzie... Buffett ostrzega, że większość serwisów społecznościowych jest przeceniona... Telekomunikacja na zakręcie, czyli rok wielkiego przełomu... Microsoft i Sabre Polska zwyciężyły w rankingu najlepszych miejsc pracy... Więcej pieniędzy na innowacje...

COMPUTERWORLD

Otwarta integracja

Rozwiązania open source mają dziś ugruntowaną pozycję w architekturze IT. Więcej - coraz częściej, jak w przypadku Play, są one kluczową częścią aplikacji biznesowych.

Trwa budowa CEIDG - elektronicznej bazy przedsiębiorców

1 lipca 2011 r. ma zostać uruchomiona Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej tworzona przez Ministerstwo Gospodarki. Umożliwi ona m.in. rejestrację działalności gospodarczej online oraz zdalny dostęp do danych o przedsiębiorcach.

Pierwsze polskie badanie poświęcone adaptacji rozwiązań cloud computing

Polskie firmy zmierzają ku modelowi Cloud Computing. Obecny etap tego procesu polega przede wszystkim na adaptacji rozwiązań do tworzenia chmury prywatnej.

System informatyczny ZUS ma być gotowy do zmian

Trwa debata na temat zmian w ustawie o OFE. Jedna z możliwości zakłada, że ZUS będzie musiał przygotować subkonta, na których ma być zatrzymywane 5 proc. pensji, która trafiała do tej pory do OFE. ZUS zapewnia, że zarówno organizacyjnie jak i informatycznie jest przygotowany na takie zmiany.

RZECZPOSPOLITA

Microsoft i Sabre Polska zwyciężyły w rankingu najlepszych miejsc pracy

Spółki z branży informatycznej wygrały w trzeciej polskiej edycji światowego konkursu "Great Place to Work". W tym roku takich miejsc jest piętnaście.

Początek batalii TP w wiedeńskim sądzie

W austriackim sądzie odbyła się pierwsza rozprawa z wniosku Telekomunikacji Polskiej o uchylenie orzeczenia Trybunału Arbitrażowego z Wiednia w sporze z duńską firmą DPTG.

Więcej pieniędzy na innowacje

Podzielono dodatkowe 403 mln euro, które zasiliły "Innowacyjną gospodarkę". Większość trafi wprost do firm.

GAZETA PRAWNA

Telekomunikacja na zakręcie, czyli rok wielkiego przełomu

Czekają nas przełomowe wydarzenia w branży telekomunikacyjnej. Na czele UKE stanie nowy prezes. Czy będzie nim znowu Anna Streżyńska? Polkomtel zostanie sprzedany, a markę Era zastąpi T-Mobile. To wpłynie na zaostrzenie konkurencji i nowe oferty operatorów.

WYBORCZA.BIZ

Buffett ostrzega: większość serwisów społecznościowych przeceniona

Facebook - 50 mld dol., Groupon - 25 mld dol., Zynga - 10 mld., Twitter - 5 mld dol. A Warren Buffett ostrzega inwestorów, by uważnie kupowali akcje.

PARKIET

Multimedia Polska: Na skup 90 mln zł

Skup akcji stanowiących maksymalnie 10 proc. kapitału za maksymalnie 90 mln zł, emisja obligacji o wartości do 300 mln zł i nowe kredyty - m.in. w takich sprawach zagłosują 27 kwietnia akcjonariusze Multimedia Polska.

NetWorld

Oprogramowanie Windows Thin PC dostępne do testowania

Windows Thin PC - okrojoną wersję systemu operacyjnego Windows do zarządzania sieciowymi stanowiskami pracy typu cienki klient - Microsoft udostępnił do testowania.

IDC: Windows Phone 7 pokona iPhone'a i BlackBerry

Windows Phone 7 zbiera raczej pozytywne recenzje, ale na razie nie przekłada się to sprzedaż urządzeń z tym systemem. Zdaniem analityków IDC sytuacja ta wkrótce zasadniczo się zmieni i w 2015 r. WP7 będzie bardziej popularny niż iPhone czy BlackBerry. Liderem mobilnego rynku będzie wtedy - podobnie jak dziś - Android.

http://www.networld.pl/news/368688/IDC.Windows.Phone.7.pokona.iPhone.a.i.BlackBerry.html

Cisco Forum 2011 - sieci NGN w praktyce i teorii

Sieci IP następnej generacji to najważniejszy temat Cisco Forum, jednej z największych konferencji technicznych w Polsce, corocznie organizowanej przez Cisco Systems.

Bywalec

Piotr Nowak przejmuje Region Wschodni w OKI

Dziś już odpowiada za Polskę i kraje Europy Środkowo-Wschodniej. Nowe obowiązki przejmie od 1 kwietnia br.

Z HP Polska do S&T Services

Sebastian Jakubiak, Outsourcing Services Country Manager w HP Polska zostanie wiceprezesem S&T Services Polska. Zmiana nastąpi 4 kwietnia br.