Czwartkowy Przegląd Prasy

Po Polkomtelu pod młotek pójdzie Play... Nokia w kryzysie, zwolni 6 tysięcy pracowników... Fundusz private equity KKR wycofał się z przetargu na Polkomtela... Spór o komputery dla szkół... Internetowe radio za oceanem zarabia coraz więcej... Blogerzy żądają milionów... Internetowa rewolucja bez Polski... Papiery Optimusa były w środę jedną z lepszych inwestycji giełdowych... Nowojorski biznesmen uważa, że Zuckerberg ukradł mu połowę Facebooka...

COMPUTERWORLD

Firmowe dyski pełne danych

Potrzeby dzisiejszych firm wykraczają daleko poza składowanie danych na macierzy dyskowej. Zapewnienie wydajności wymaga zaawansowanej technologii dysków mechanicznych wspartych modułami SSD.

dr Andrzej Witek o cyfrowym wykluczeniu lekarzy, Klastrze Medycyna Polska i IT w służbie zdrowia

Rozmowa z radiologiem, prezesem spółki Centermed, prezesem zarządu i animatorem Stowarzyszenia Medycyna Polska, koordynatorem klastra medycznego MedCluster.

Gartner: Apple będzie dominował na rynku tabletów przynajmniej do 2015 roku

W 2015 roku na rynek trafić ma czterokrotnie więcej urządzeń klasy tablet niż obecnie. Jednak zdaniem analityków upłyną jeszcze co najmniej cztery lata zanim udział firmy Apple w rynku urządzeń klasy tablet spadnie poniżej 50 proc. Głównym konkurentem kolejnych generacji tabletów iPad będą urządzenia bazujące na środowisku Google Android.

RSA lakonicznie poinformowało klientów o włamaniu do sieci

List do klientów, w którym EMC RSA informuje o włamaniu do sieci i kradzieży potencjalnie wrażliwych danych, był szokiem, zwłaszcza dla osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo systemów opartych na SecurID.

RZECZPOSPOLITA

Nokia w kryzysie, zwolni 6 tysięcy pracowników

Największy na świecie producent telefonów komórkowych szykuje się do największych od 20 lat redukcji zatrudnienia.

Spór o komputery dla szkół

Organizacja największych operatorów telekomunikacyjnych chce przekonać izbę małych graczy do poparcia projektu zamieniającego opłaty na inwestycje.

Internetowe radio za oceanem zarabia coraz więcej

W USA w kolejnych latach szybciej niż stanowiące gros radiowego rynku reklamowego wpływy od firm reklamujących się przy programach w eterze.

Blogerzy żądają milionów

Internauci, którzy za darmo pisali do "Huffington Post", domagają się od właścicieli tego dziennika 105 milionów dolarów.

GAZETA PRAWNA

Unijne miliardy na innowacje? Były. Efekty - nie ma

Unijny program 8.1 na e-biznes miał być motorem dla przedsiębiorczych absolwentów, ale kojarzy się z kłopotami. Kolejki, by złożyć wnioski, biurokratyczne przeszkody zamiast pieniędzy, a ostatnio - ponad tysiąc odrzuconych wniosków.

Internetowa rewolucja bez Polski

Kraje skandynawskie oraz tygrysy z Azji Południowo-Wschodniej są najlepiej przygotowane do rewolucji informatycznej. A to ona będzie głównym źródłem wzrostu gospodarczego w nadchodzących dziesięciu latach.

WYBORCZA.BIZ

Nowojorski biznesmen: Zuckerberg ukradł mi połowę Facebooka

Bezczelne oszustwo czy największy skandal w dobie internetu? Paul Ceglia, biznesmen z Nowego Jorku, pokazuje e-maile, które mają dowieść, że Mark Zuckerberg wziął od niego pieniądze na uruchomienie serwisu i ukradł spółkę.

Fundusz private equity KKR wycofał się z przetargu na Polkomtela?

KKR już nie chce kupić operatora sieci komórkowej Plus GSM - poinformowało w środę źródło zbliżone do transakcji.

PARKIET

Optimus: Notowania pobiły trzyipółletni rekord

Papiery Optimusa były w środę jedną z lepszych inwestycji giełdowych. Podrożały o 2,5 proc., do 8,52 zł.

PULS BIZNESU

Mail-Media chce pomagać w rozsyłaniu e-maili

Powstał dom mediowy, który chce się specjalizować w e-mail marketingu. Ma ofertę dla małych firm i dla korporacji.

Po Polkomtelu pod młotek pójdzie Play

Kupcem powinien być ktoś z wielkiej trójki lub Zygmunt Solorz. Właściciele Playa sondują rynek.

SONDA COMPUTERWORLD

Czy wyjechałbyś do pracy do Niemiec lub Austrii?

NetWorld

100 urządzeń LTE

Niemal 100 modemów, routerów, netbooków i modułów LTE pojawiło się do końca I kwartału br. na rynku.

Cloverview Intela ma stawić czoła procesorom ARM

Intel pracuje nad procesorem następnej generacji, przeznaczonym do instalowania w tabletach. Układ "Cloverview" jest częścią szerszej strategii firmy, zmierzającej do wprowadzenia na rynek jeszcze bardziej energooszczędnych procesorów Atom.

BYWALEC

Magdalena Taczanowska przechodzi do Sygnity

Rada Nadzorcza powołała ją - na wniosek prezesa zarządu - na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. sprzedaży. Magdalena Taczanowska obejmie to stanowisko z 9 maja br.