Czwartkowy Przegląd Prasy

Szybki internet czeka na wojsko... Przybywa mobilnych internautów... TP wybuduje 3 mln nowych linii światłowodowych?... Kolejny rekordowy kwartał Intela... Facebook zgodzi się na cenzurę w Chinach?... Zysk Apple'a - 95 proc. w górę... Urzędnicy tropią pirackie programy... Kwartalne wyniki TP nie naruszyły prognozy... Preferencje dla nowych technologii i inwestycji energooszczędnych... Siemens z najlepszą stroną WWW...

COMPUTERWORLD

Co w sieci piszczy?

Zagadnienie monitorowania ruchu wydaje się proste - włączyć sniffer. W miarę wzrostu obciążenia segmentu sieci, przechwytywanie i analiza ruchu stają się coraz trudniejsze.

Znaczące wsparcie organizacji broniącej użytkowników Linuksa przed procesami

Do Open Invention Network (OIN) dołączyły kolejne firmy IT, wśród nich Facebook, HP, Rackspace, Juniper oraz Fujitsu. Cel jest jeden: obrona producentów i użytkowników rozwiązań opartych na Linuksie przed pozwami o naruszenie patentów.

Zainaugurowano działalność sieci centrów biznesowych - AIP Business Link

Fundacja Polska Przedsiębiorcza oraz Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości tworzą sieć centrów wspierających biznes. Odbyło się to podczas tegorocznej Gali Polska Przedsiębiorcza, na której przyznane zostały nagrody zwycięzcom plebiscytu wyróżniającego osoby, instytucje oraz inicjatywy, które przyczyniły się do kreowania silnej, przedsiębiorczej Polski.

Rekordowy wzrost sprzedaży sprzętu IBM

Pierwszy kwartał 2011 roku Big Blue zamknął zyskiem netto na poziomie niemal 3 mld USD. W skali roku obroty koncernu IBM wzrosły o ok. 8 proc. Wzrosła m.in. sprzedaż sprzętowych rozwiązań IBM. Zdaniem przedstawicieli kierownictwa IBM jest to dowód powrotu pomyślnej koniunktury gospodarczej w branży IT.

RZECZPOSPOLITA

Kolejny rekordowy kwartał Intela

Największy na świecie producent półprzewodników zarobił w I kwartale 3,2 mld dolarów (według amerykańskich standardów rachunkowości GAAP) czyli 29 proc. więcej niż rok wcześniej.

Urzędnicy tropią pirackie programy

Dowodem legalności oprogramowania jest faktura lub paragon potwierdzający zakup oraz licencja. Trzeba też systematycznie sprawdzać, czy pracownicy nie instalują nielegalnych aplikacji w swoich w komputerach. Dobrym pomysłem jest przeprowadzenie audytu.

Preferencje dla nowych technologii i inwestycji energooszczędnych

Na najwyższy bonus mogą liczyć przedsiębiorcy, którzy uzyskają w banku finansowanie w postaci kredytu technologicznego. Już dziś dopłata może być wyższa niż 50 proc. kosztów inwestycji. Wkrótce przepisy zmienią się na jeszcze korzystniejsze.

Siemens z najlepszą stroną WWW

Wśród 75 koncernów z najlepszymi stronami internetowymi na świecie, nie ma żadnego z Polski. Na czele niemiecki Siemens.

WYBORCZA.BIZ

Facebook zgodzi się na cenzurę w Chinach?

Amerykański portal społecznościowy mógłby blokować treści w niektórych krajach, na przykład w Chinach - zasugerował przedstawiciel Facebooka w wywiadzie dla "Wall Street Journal".

Szybki internet czeka na wojsko

Czy armie polska i rosyjska szybciej zwolnią częstotliwości niezbędne do wprowadzenia superszybkiego internetu mobilnego? Od dziś w Krakowie obraduje nad tym polsko-rosyjska komisja rządowa.

USA: Obama na Facebooku, Zuckerberg założył krawat

Prezydent Barack Obama spotkał się w środę z pracownikami Facebook Inc., w kalifornijskiej siedzibie tej firmy. Transmitowane na portalu spotkanie poprowadził Mark Zuckerberg, założyciel firmy i najmłodszy miliarder na świecie.

Zysk Apple'a - 95 proc. w górę

W I kwartale roku Apple osiągnęło zysk 6 mld dolarów, aż o 95 proc. wyższy niż przed rokiem.

PARKIET

Przybywa mobilnych internautów

Polacy kupując nowy komputer przenośny coraz częściej zamawiają do niego również mobilny dostęp do Internetu.

Kwartalne wyniki TP nie naruszyły prognozy

Wyniki Grupy Telekomunikacji Polskiej w I kwartale br. są w większości pozycji zbliżone do przewidywanych przez analityków, którzy z kolei sądzili, że rezultaty te nie będą odbiegały od założeń zarządu na cały 2011 rok.

Espirito: Vodafone nie sprzeda, tylko kupi Polkomtel

W notatce do inwestorów analityk londyńskiego biura stwierdził, że brytyjski udziałowiec nie sprzeda akcji operatora.

TP wybuduje 3 mln nowych linii światłowodowych?

Takie według naszych nieoficjalnych informacji są wstępne założenia nowego porozumienia, jakie negocjuje Urząd Komunikacji Elektronicznej z Telekomunikacją Polską, a o jakim rynek dowiedział się na początku tego tygodnia. Treść tego porozumienia nie została jeszcze jednak ustalona i jego warunki mogą się zmienić.

NetWorld

Bezpieczne oprogramowanie? Wolne żarty!

Amerykańska firma Veracode opublikowała raport, z którego jasno wynika, że poziom bezpieczeństwa oprogramowania jest obecnie zaskakująco niski. Po przeanalizowaniu zabezpieczeń blisko 5 tys. różnych aplikacji przedstawiciele Veracode stwierdzili, że ponad połowa z nich charakteryzuje się "nieakceptowanie niskim poziomem bezpieczeństwa".

Ciekawe funkcje usługi Microsoft Office 365

Microsoft udostępnił użytkownikom do testowania 18-go kwietnia br. oficjalną wersję beta swojej nowej usługi. Jak wygląda Office 365?

Sonda Computerworld

Co by było gdyby Roman Kluska nadal kierował Optimusem?