Czwartkowy Przegląd Prasy

Nokia zapowiada cięcie etatów... Skradziono dane użytkowników konsoli Sony... Założyciele YouTube’a kupili Delicious... Huawei chce 100 mld USD sprzedaży... Sprzęt IT coraz bardziej efektywny... W Polsce króluje iPad... Program "Laptop dla ucznia" okaże się fikcją?... UKE uruchomił bazę danych dla numeru 112...

COMPUTERWORLD

Polscy konsultanci SAP wybiorą pracę w Niemczech

Nie wszyscy informatycy i specjaliści IT będą tak samo zainteresowani emigracją do krajów, które otworzą dla nas za kilka dni swoje rynki pracy. Analitycy uważają, że korzystne oferty skuszą przede wszystkim konsultantów SAP.

Szpieg w kieszeni pracownika

W dzisiejszych firmach powszechnie wykorzystuje się telefony klasy smartphone. Oprócz ryzyka związanego z przełamaniem zabezpieczeń takich telefonów, dochodzi jeszcze jedno - ujawnianie lokalizacji użytkownika.

Microsoft rozwija office'owy app store

Koncern z Redmond robi wiele, by przekonać dzisiejszych użytkowników SharePointa do świadczonej w chmurze usługi SharePoint Online - jednym z warunków koniecznych do realizacji tego zadania będzie dostarczenie im odpowiednich narzędzi do pracy. Temu celowi ma służyć zaprezentowany niedawno serwis z aplikacjami - Office 365 Marketplace.

RZECZPOSPOLITA

Ograni przez hakerów

Wykradziono dane i numery kart kredytowych 77 milionów użytkowników konsoli Sony.

Sprzęt IT coraz bardziej efektywny

Energooszczędność to jedna z głównych cech, na jakie zwracają uwagę kupujący.

W Polsce króluje iPad

60 proc. kupujących tablety w sklepach Komputronika w I kwartale wybrało produkt Apple.

GAZETA PRAWNA

Program "Laptop dla ucznia" okaże się fikcją?

Nie miliard złotych, ale co najmniej dziesięć razy tyle. Nie tylko laptopy, lecz też infrastruktura. Bez spełnienia tych warunków komputerowa rewolucja w podstawówkach się nie uda.

WYBORCZA.BIZ

UKE uruchomił bazę danych dla numeru 112

Centralna baza danych o numerach telefonicznych mająca wspomagać system numeru alarmowego 112 już działa. Dzięki niej osoba dzwoniąca po pomoc będzie natychmiast lokalizowana. W przyszłości baza przyspieszy też przenoszenie numerów do innego operatora.

PULS BIZNESU

Nokia zapowiada cięcie etatów

Fiński producent telefonów komórkowych, koncern Nokia zapowiedział kolejną redukcję zatrudnienia. Tym razem, do końca 2012 r. pracę ma stracić 4 tys. pracowników. Większość z nich w oddziałach w Danii, Finlandii i Wlekiej Brytanii.

Założyciele YouTube’a kupili Delicious

Chad Hurley i Steve Chen, którzy założyli popularny serwis YouTube, kupili od internetowego koncernu Yahoo serwis Delicious.

Huawei chce 100 mld USD sprzedaży

Huawei Technologies, chiński producent sprzętu do sieci telefonicznych, chce aby sprzedaż sięgnęła 100 mld USD rocznie w ciągu najbliższych 5-10 lat. Chińczycy liczą na ekspansję wśród małych firm i cloud computing.