Czwartkowy Przegląd Prasy

Kwartalny wynik Netii znowu będzie pod kreską... Google najbardziej renomowaną firmą... Sąd elektroniczny będzie jeszcze usprawniony... Słabe zainteresowanie e-mytem... Nadchodzi koniec darmowych filmów w internecie... Dwie trzecie posiadaczy kont bankowych korzysta z dostępu online...

COMPUTERWORLD

Czarne chmury

Usługi cloud computing są coraz częściej wykorzystywane przez firmy, w tym także polskie. Oprócz zysków przetwarzanie w chmurze niesie z sobą także zagrożenia.

Microsoft zaangażuje się w rozwój platformy BlackBerry

Koncern z Redmond zamierza inwestować w rozwój systemu operacyjnego i funkcjonalności terminali BlackBerry. Firma Research In Motion będzie drugim po Nokii producentem telefonów komórkowych, które będą standardowo oferowane wraz z rozwijanymi przez Microsoft usługami z zakresu wyszukiwania informacji oraz nawigacji.

Wielki sukces uczniów z Polski w Bałtyckiej Olimpiadzie Informatycznej

W dniach 29 kwietnia - 3 maja w Lyngby w Danii, odbyła się XVII Olimpiada Informatyczna Krajów Bałtyckich. Polscy uczniowie spisali się na niej bardzo dobrze. Zdobyli 3 złote medale, 2 srebrne i 1 brązowy.

Na rynku przybywa systemów analitycznych obsługujących terminale Apple

Rosnące zapotrzebowanie na dostępność informacji biznesowych przyczynia się do wzrostu zainteresowania mobilnymi rozwiązaniami z zakresu raportowania analityki biznesowej. Po prostych raportach przychodzi kolej na działające w czasie rzeczywistym i dostępne z poziomu urządzeń mobilnych kompleksowe systemy klasy Business Intelligence. Szczególnymi względami wśród producentów tej klasy oprogramowania cieszą się urządzenia takie jak iPad i iPhone.

RZECZPOSPOLITA

Kwartalny wynik Netii znowu będzie pod kreską

Dziś Netia, największy alternatywny operator stacjonarny w kraju, ogłosi wyniki za I kwartał 2011 roku.

Sąd elektroniczny będzie jeszcze usprawniony

Większe uprawnienia dla powodów i zwolnienie ich z obowiązku wnoszenia opłaty uzupełniającej mają zachęcić do częstszego korzystania z e-sądu.

Słabe zainteresowanie e-mytem

Zaledwie czterech kierowców odebrało już urządzenia do rejestracji elektronicznego myta. Tymczasem firma viaToll szacuje, że będzie musiała wydać ok. 450 tys. sztuk.

GAZETA PRAWNA

Nadchodzi koniec darmowych filmów w internecie

Bezpłatne dotąd e-wypożyczalnie oprócz oferty polegającej na oglądaniu filmów w internecie w zamian za reklamę coraz częściej wprowadzają też płatne pakiety. A chętnych do płacenia jest coraz więcej.

Kiedy będziemy mieć w Polsce szybki internet

Operatorzy telekomunikacyjni zainwestują w tym roku ponad 5 mld zł w rozwój szybkiego internetu. Przybliży to Polskę do realizacji założeń unijnej Agendy Cyfrowej, ale do spełnienia ich w całości może nie wystarczyć.

WYBORCZA.BIZ

Dwie trzecie posiadaczy kont bankowych korzysta z dostępu online

Produkty finansowe stają się tak skomplikowane, że duża grupa Polaków wciąż woli spotkać się z doradcą w banku, niż korzystać z bankowości przez sieć. Mamy też wiele obaw związanych z bezpieczeństwem naszych pieniędzy - boimy się włamań na nasze konto i przejęcia haseł. Ale już o co chodzi w niebezpiecznym "phishingu", wie niewielu.

PARKIET

Rekordowy kurs PGS Software

Ponad 12 proc. drożeją w środę rano papiery informatycznego PGS Software po publikacji bardzo dobrych wyników za I kwartał.

PULS BIZNESU

Google najbardziej renomowaną firmą

Koncern Google zajął pierwsze miejsce na liście najbardziej renomowanych firm w USA, według firmy Harris Interactive.

NetWorld

Cisco prezentuje swoje pierwsze kontenerowe centrum danych

Wśród liczących się na rynku dostawców sprzętu sieciowego klasy enterprise, Cisco jest jedną z ostatnich firm prezentujących swoje pierwsze kontenerowe centrum danych.

Tani NAS i bezsenne noce

Wybór niedrogich pamięci NAS jest coraz bogatszy. Dla małych firm, gdzie wciąż rosną potrzeby, te wielofunkcyjne rozwiązania z RAID, dyskami hot-swap, udostępnianiem plików CIFS, dostępem iSCSI na poziomie bloków i wieloma innymi funkcjami - okazują się niemal darem niebios. Natomiast, jeżeli mają być używane do tych samych zadań, które realizują ich drodzy "kuzyni" z półki enterprise, to może nas spotkać rozczarowanie.

InternetStandard

Jak Polacy chronią prywatność w serwisach społecznościowych?

Polskie Badania Internetu opublikowały właśnie raport, z którego wynika, że ponad 18 milionów Polaków korzysta z serwisów społecznościowych. W przeciągu miesiąca na różne serwisy z tego segmentu zagląda 99 procent Internautów.

CIO

Brytyjski outsourcing zdominowany przez IT

Usługi IT stanowią największą część brytyjskiej branży outsourcingowej - wynika z najnowszego badania Oxford Economics, przeprowadzonego przez Business Services Association.

CEO

Pracownicy tymczasowi głównie w produkcji

Jak wynika z raportu Ciett Economic Report 2011, w krajach Europy Zachodniej na rynku pracy tymczasowej pierwsze skrzypce gra sektor usług. W Polsce trzy czwarte kontraktów dotyczy stanowisk produkcyjnych.