Czwartkowy Przegląd Prasy

Internet siłą naszej gospodarki... Google obawia się kary za monopol? Rezerwa na 500 mln dol... Qumak mierzy wysoko... Polkomtel zmienia strategię: Więcej Plusa w Plusie... Rośnie Internet, tracą telewizyjni giganci... Coraz mniej stacjonarnych telefonów... Brakuje na zaliczki na Internet na ostatniej mili... "Wiedźmin 2" da zarobić...

COMPUTERWORLD

Kim jest Architekt IT

Wątkiem przewodnim Forum Architektów IT zorganizowanego przez redakcję Computerworld była próba zdefiniowania miejsca architektów IT w relacji do IT i biznesu.

Niedługo premiera Cyfrowego Muzeum Narodowego w Warszawie

Trwają końcowe prace nad udostępnianiem internautom zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie. Oprócz informacji o dziełach sztuki eksponowanych w galeriach stałych i ich zdjeć, internauci uzyskają dostęp do szczegółowych danych o muzealiach przechowywanych w magazynach studyjnych Muzeum.

Otwarto największe data center na Śląsku

Dzisiaj w Katowicach zostało otwarte 3SF Data Center, największe data center na Śląsku o powierzchni 800 m². Jest to wspólny projekt operatora telekomunikacyjnego TKP i koncernu międzynarodowego PCC SE. Jest to pierwszy etap inwestycji, która zakłada zbudowanie na Śląsku centrum przetwarzania danych o powierzchni 4000 m².

Centralne Biuro Antykorupcyjne będzie korzystać z systemu SAP ERP

Wykorzystanie zintegrowanego oprogramowania klasy ERP ma pozwolić na usprawnienie i unowocześnienie procesów zarządzania CBA. Trwający od grudnia ubiegłego roku projekt wdrożeniowy jest realizowany przez konsorcjum Deloitte i Sygnity. Uruchomienie pełnej funkcjonalności systemu SAP ERP w CBA zaplanowano na koniec sierpnia br.

RZECZPOSPOLITA

Brakuje na zaliczki na Internet na ostatniej mili

Nie dość, że zawieranie umów o unijne dotacje na projekty dotyczące zapewnienia Internetu na ostatniej mili przebiega powoli to przedsiębiorcy narzekają, że Władza Wdrażająca Programy Europejskie nie wypłaca zaliczek na inwestycje zgodnie z harmonogramem.

"Wiedźmin 2" da zarobić

17 maja premiera nowej gry CD Projektu, należącego do Optimusa.

Starlink: rośnie Internet, tracą telewizyjni giganci

W I kwartale firmy wydały w Polsce na reklamę 1,63 mld zł. W całym roku ich wydatki mogą wzrosnąć rok do roku o 7,7 mld zł.

Internet siłą naszej gospodarki

Branża generuje już 35,7 mld zł, czyli 2,7 proc. PKB. Do 2015 r. ma się rozwijać w tempie ok. 14 proc. rocznie, a jej znaczenie w gospodarce przekroczy 4 proc.

GAZETA PRAWNA

Polkomtel zmienia strategię: Więcej Plusa w Plusie

Polkomtel zmienia strategię marketingową. Wiele marek operatora komórkowego zastąpi jedna. Firma deklaruje, że będzie bardziej dbała o dotychczasowych klientów sieci Plus.

WYBORCZA.BIZ

Google obawia się kary za monopol? Rezerwa na 500 mln dol.

Amerykański koncern zawiązał rezerwę w wysokości pół miliarda dolarów. Po co? Na potencjalne kary, jakie mogą dotknąć Google'a po śledztwie Departamentu Sprawiedliwości.

Czy gadżety nas zdradzają. I z kim

Za sprawą dwóch naukowców i niewielkiego pliku instalowanego w iPhone'ach i iPadach w Ameryce rozgorzała najgorętsza od lat debata o ochronie prywatności. Czy słusznie?

PULS BIZNESU

Coraz mniej stacjonarnych telefonów

Według Głównego Urzędu Statystycznego trwa zapoczątkowany w 2005 r. spadek liczby łączy w sieci publicznej telefonii przewodowej.

PARKIET

Qumak mierzy wysoko

Bardzo dobry początek roku i solidny portfel zamówień na kolejne kwartały pozwalają oczekiwać, że 2011 r. dla Qumaka-Sekomu może być najlepszy w historii.

NetWorld

IEEE zbada potrzeby dotyczące przepustowości przyszłych sieci Ethernet

IEEE powołuje do życia grupę roboczą, która ma oszacować potrzeby dużych organizacji, firm telekomunikacyjnych i dostawców usług sieciowych dotyczące przepustowości przyszłych połączeń sieciowych. Grupa ma też przedstawić swoją opinię na temat kolejnych standardów Ethernet.

Serwisy pozwalające na szybkie udostępnianie plików to zagrożenie? Dla firm na pewno...

Popularne serwisy, służące do publikowania plików, pełne są dokumentów, pochodzących z najróżniejszych firm i instytucji. Wiadomo też, że ktoś (prawdopodobnie cyberprzestępcy poszukujący poufnych danych) często przeszukuje te zasoby.

Czas przemyśleć sposób zarządzania WLAN

Wraz ze wzrostem popytu na urządzenia mobilne (smartfony, netbooki, tablety), które pozwalają na komunikację nie tylko poprzez sieci 3G, ale i WLAN, zmianom powinny ulec zasady zarządzania sieciami bezprzewodowymi w firmach.

InternetStandard

Empik przejął Gry-Online, największy polski serwis o grach

NFI Empik Media & Fashion S.A. poprzez swoją spółkę Empik Sp. z o.o. wszedł w posiadanie pakietu kontrolnego 51% udziałów największego polskiego serwisu o grach video - Gry-Online.pl.