Czwartkowy Przegląd Prasy

Apax z Solorzem zawalczy o Plusa… Nokia łączy siły z Yahoo… Gry z Facebooka na giełdę… Polacy coraz chętniej kupują gry na konsole… UKE podpisał porozumienie z Polkomtelem… China Unicom kusi tańszymi iPhone’ami… Internet na świecie wart trzy razy więcej niż PKB Polski… Smartfony z systemem operacyjnym Android przekształcą się w cyfrowy portfel… Firmy na celowniku operatorów telekomunikacyjnych… Google inwestuje w energetykę wiatrową… Tsunami napędziło Internet…

COMPUTERWORLD

Admin po złej stronie mocy

Jeden nieuczciwy pracownik może sprawić większe szkody niż cała armia włamywaczy komputerowych. Przedstawiamy trzy przykłady najgorszych scenariuszy.

Sieci samorządowe trudno rozwijać przy braku koordynacji polityki rządzących

Przepychanki pomiędzy MSWiA, UKE i Ministrem Infrastruktury, MRR w sprawie organizacji ośrodka mającego doradzać samorządom w kwestiach sieci szerokopasmowych pokazują, że rząd też ma kłopot z ustaleniem, kto w tej sprawie rządzi, a być może też ze zrozumieniem potrzeby strategicznych wyborów politycznych.

Najgorsze skutki błędów programistów

Napisanie programu o minimalnym ryzyku wystąpienia błędu jest bardzo trudne. Błędy programistów się zdarzają, dlatego warto wiedzieć, jakie mogą być ich skutki.

Gdy chmura spotyka duże ilości danych

Na konferencji EMC World 2011 przedstawiono nowości w dziedzinie przetwarzania danych oraz cloud computing.

RZECZPOSPOLITA

Gry z Facebooka na giełdę?

Do debiutu ma szykować się firma Zynga, największy producent gier dla tego serwisu społecznościowego m.in. popularnego FarmVille.

Google inwestuje w energetykę wiatrową

Amerykański gigant internetowy inwestuje w budowę elektrowni wiatrowych na kalifornijskiej pustyni Mojave - informuje "The Los Angeles Times".

Tsunami napędziło Internet

W marcu na największych portalach gwałtownie wzrósł ruch internautów. Powodem mógł być kataklizm w Japonii, o którym portale informowały najszybciej.

Polacy coraz chętniej kupują gry na konsole

Aż 35 proc. wszystkich gier, które sprzedał Komputronik.pl w I kwartale, było w wersji na konsole.

GAZETA PRAWNA

Firmy na celowniku operatorów telekomunikacyjnych

Zaostrza się walka telekomów o małe i średnie przedsiębiorstwa. Co czwarte z nich przyznaje, że przy wyborze usługi kieruje się ceną.W przyszłym tygodniu z nową, tańszą ofertą startuje Netia. Do odpowiedzi szykuje się Aster Biznes.

Apax z Solorzem zawalczy o Plusa

Nieoczekiwana zmiana układu sił w rywalizacji o przejęcie sieci Plus: wymieniana w gronie liderów TeliaSonera może przegrać licytację z funduszem Apax.

Internet na świecie wart trzy razy więcej niż PKB Polski

Internet dostarcza już 3 procent światowego dochodu narodowego. Tak wynika z raportu amerykańskiej agencji McKinsey dla przywódców krajów G8 na rozpoczynający się dziś szczyt.

Smartfony z systemem operacyjnym Android przekształcą się w cyfrowy portfel

Google zaprezentuje w czwartek w Nowym Jorku bezprzewodową platformę płatniczą, dzięki której smartfony z jego systemem operacyjnym Android przekształcą się w cyfrowy portfel - podaje serwis BBC.

PULS BIZNESU

Nokia łączy siły z Yahoo

Fiński producent telefonów komórkowych Nokia i amerykański portal internetowy Yahoo, łączą siły w celu wzmocnienia ich oferty telefonii komórkowej, ze szczególnym uwzględnieniem rynków wschodzących.

Streżyńska: UKE podpisał porozumienie z Polkomtelem

Urząd Komunikacji Elektronicznej podpisał porozumienie z Polkomtelem, operatorem sieci Plus, w sprawie inwestycji w sieci telekomunikacyjne i stawek hurtowych telefonii komórkowej - poinformowała w środę PAP prezes UKE Anna Streżyńska.

China Unicom kusi tańszymi iPhone’ami

China Unicom, drugi pod względem wielkości chiński operator telefonii komórkowej, wprowadza tańszy pakiet abonamentowy z popularnym smartfonem iPhone. To kolejny element walki z większym rywalem China Mobile.

NetWorld

Cisco ocenia zainteresowanie polskich firm centrami danych

Firma Cisco przedstawiła wyniki (niereprezentatywnej) ankiety, przeprowadzonej wśród uczestników Cisco Forum 2011. Badanie objęło ponad 600 przedstawicieli branży IT, których pytano o możliwości wynikające z rozwoju centrów danych oraz popularność rozwiązań z zakresu wirtualizacji oraz przetwarzania w chmurze.

Ponad 70% firm używających sprzętu Cisco wciąż podatnych na atak

Znaczna część firm korzystających z urządzeń sieciowych marki Cisco nie aktualizuje ich wystarczająco często - alarmują analitycy z Dimension Data. Z opublikowanego właśnie raportu wynika, że w 73% zbadanych firm na załatanie czeka wciąż przynajmniej jeden poważny błąd w zabezpieczeniach.

Laboratorium IPv6 cz. 2

Choć nikt specjalnie sie nie spieszy z wdrażaniem IPv6, to jednak operacja ta jest nieuchronna. Zapraszamy na II część laboratorium IPv6.