Czwartkowy Przegląd Prasy

Hakerzy zaatakowali bank Citigroup. Mają dane setek tysięcy kont… Jutro oferty na Polkomtel… Google kontra Kazachstan… Ambasador pomaga polskiemu T-Mobile… Europarlament poparł "Niebieski przycisk". E-zakupy bezpieczniejsze… TVN i TP zacieśniają współpracę przy ofertach… GDDKiA- już 2 mln zł przedpłat w systemie e-myta… Biznes i nauka razem…

COMPUTERWORLD

Jak przejść na IPv6

Światowy Dzień IPv6 prowokuje do rozważań nad sposobami przejścia do nowego protokołu z IPv4. Wiele z nich ostatecznie odrzucono. Przedstawiamy jednak kilka praktycznych porad związanych z migracją do IPv6.

Jak załatwić sprawę w urzędzie przez Internet

Od czwartku (9 czerwca) będzie można załatwić wiele spraw administracyjnych za pośrednictwem Internetu, w tym przesłać elektronicznie do urzędu wnioski m.in. o "becikowe", o stypendium szkolne, uzyskać odpis z ksiąg stanu cywilnego czy dokonać wpisu do ewidencji działalności gospodarczej - poinformował Jerzy Miller minister spraw wewnętrznych i administracji.

HP przeznaczy 2 mld USD na finansowanie wdrożeń w modelu cloud computing

Przedstawiciele koncernu HP zapowiedzieli utworzenie specjalnego programu finansowania wdrożeń rozwiązań łączących usługi z zakresu cloud computing z możliwościami lokalnych systemów IT. Zapowiedziano również szereg usług pozwalających na podniesienie elastyczności hybrydowych środowisk informatycznych.

Intel ogłosił nowe inicjatywy badawcze

Wczoraj podczas 9. corocznej imprezy Research@Intel dział R&D Intela - Intel Labs zaprezentował swoje nowe inicjatywy badawcze i partnerskie. Justin Rattner, główny dyrektor ds. technologii w Intel Corporation, przedstawił ponad 35 innowacyjnych produktów badawczych, które pomogą ukształtować przyszłość technologii. Rattner zapowiedział też otwarcie ośrodka Intel Science Technology Center, nowego wspólnego przedsięwzięcia Intela i kilku czołowych uniwersytetów.

RZECZPOSPOLITA

TVN i TP zacieśniają współpracę przy ofertach

Firmy poszerzyły zawartą w październiku umowę o współpracy w zakresie wspólnych pakietów telekomunikacyjno-telewizyjnych.

Jutro oferty na Polkomtel

Cała czwórka inwestorów chcących kupić operatora sieci Plus powinna złożyć wiążące oferty.

Biznes i nauka razem

Jacek Levernes, wiceprezes Global Business Services Hewlett-Packard na Europę, Bliski Wschód i Afrykę w rozmowie z Cezarym Szymankiem i Jakubem Kuraszem.

GAZETA PRAWNA

GDDKiA: już 2 mln zł przedpłat w systemie e-myta

2 mln zł są już na koncie systemu e-myto, czyli elektronicznego systemu poboru opłat za przejazdy autostradami i drogami krajowymi - poinformowała w środę sejmową komisję infrastruktury Magdalena Jaworska, wicedyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

WYBORCZA.BIZ

Hakerzy zaatakowali bank Citigroup. Mają dane setek tysięcy kont

Imiona, nazwiska i numery kont kilkuset tysięcy klientów Citigroup mogły trafić w ręce hakerów po serii ich ataków na serwery znanego banku. Citigroup potwierdza, że mogły wyciec dane 1 proc. wszystkich klientów banku.

Europarlament poparł "Niebieski przycisk". E-zakupy bezpieczniejsze

Europarlament poparł w środę ideę "niebieskiego przycisku", który pozwoli np. Polakowi kupującemu w brytyjskim e-sklepie wybrać ogólnounijne, zrozumiałe dla sklepu i klientów przepisy o gwarancji czy terminie zwrotu. Za promowaną przez Polskę reformą opowiedziała się też komisarz UE ds. sprawiedliwości Viviane Reding.

PULS BIZNESU

Ambasador pomaga polskiemu T-Mobile

Dyplomaci z Niemiec wspierają PTC w sporze z regulatorem. To niedopuszczalne — alarmuje UKE.

Google kontra Kazachstan

Google, właściciel najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej świata, poinformował, że przekierowuje użytkowników ze strony Google.kz na główną stronę Google.com.

NetWorld

IPv6: 8 problemów bezpieczeństwa

Światowy Dzień IPv6 wydaje się dobrą okazją, by zwrócić uwagę na kilka kwestii związanych z bezpieczeństwem.

Oracle łata 17 luk w Javie

Koncern Oracle udostępnił zbiorczą aktualizację dla środowiska Java SE - usuwa ono z tego oprogramowania 17 błędów w zabezpieczeniach (w tym 9 poważnych). Przedstawiciele Oracle zapowiedzieli też, że od tej pory poprawki dla Java SE będę udostępniane w regularnych odstępach (co cztery miesiące).

InternetStandard

Facebook - zmiany w ustawieniach prywatności

Automatyczne rozpoznawanie twarzy domyślnie włączone.