Czwartkowy Przegląd Prasy

Solorz daje 18 mld zł za Polkomtel… TP SA musi zaciskać pasa… Firmy znowu inwestują w IT… mBank liczy na rozwój bankowości mobilnej… Google wyjeżdża na polskie ulice… Nie nadążamy z informatyzacją… Pół miliona zł kary dla operatora sieci Play za praktyki przy rozwiązywaniu umów… Hakerzy zablokowali strony internetowe CIA… Facebook zatrudnia rzecznika Clintona…

COMPUTERWORLD

IBM obchodzi równo 100-lecie istnienia

O współpracy IBM z polskimi uczelniami i otwarciu polskiego oddziału firmy opowiada Tadeusz Węgrzynowski, główny specjalistą ds. teleinformatyki w Dziale Telekomunikacji Politechniki Warszawskiej, niegdyś szefem Centrum Informatycznego Uniwersytetu Warszawskiego.

Prezydencja Polski w Radzie Unii Europejskiej to okazja do promocji naszego przemysłu teleinformatycznego

Nasze przewodnictwo w UE to także szansa do debaty nad wirtualną postacią nabytych przez obywateli uprawnień.

Ministerstwo Gospodarki chce ułatwienia elektronicznego kontaktu z administracją

Resort ten realizuje duży projekt - uproszczenie procedur administracyjnych poprzez ich elektronizację - UEPA. W jego ramach przeanalizowane zostały wszystkie obowiązki nakładane na przedsiębiorców w Polsce.

Szansa na szybkie uchwalenie ustawy o podpisach elektronicznych

Przyspieszenia nabrały prace w podkomisji Komisji Innowacyjności i Nowych Technologii kierowanej przez prof. Jana Kaźmierczaka (PO). Niewykluczone, że nowa ustawa zostanie przyjęta jeszcze w tej kadencji Sejmu.

RZECZPOSPOLITA

Wydawcy na cyfrowym kursie

Rosną wpływy z elektronicznych wydań, więc wydawcy chcą uwzględniać w danych o sprzedaży m.in. wersje na iPada.

Firmy znowu inwestują w IT

Branża informatyczna w naszym kraju ma przed sobą dobre perspektywy - twierdzi Anna Sieńko, dyrektor generalna IBM Polska.

mBank liczy na rozwój bankowości mobilnej

mBank uruchamia nową wersję serwisu internetowego dostępnego przez telefon komórkowy. Bank liczy na to, że do końca 2011 roku serwis będzie miał 200 tys. użytkowników, a na koniec 2012 roku 0,5 mln klientów będzie korzystało z tej opcji.

GAZETA PRAWNA

Nie nadążamy z informatyzacją

W ponad 60 wskaźnikach rozwoju informatycznego Polska znajduje się albo poniżej średniej unijnej, albo na szarym jej końcu.

Google wyjeżdża na polskie ulice

Dziś specjalne samochody i trójkołowe rowery Google wyposażone w aparaty rozpoczną fotografowanie Warszawy, Krakowa, Gdańska, Poznania i Wrocławia.

Parafianowicz: Telewizja kłamie. Blogi też. I to bardziej

Internet miał wyzwolić świat od dyktatu tradycyjnych mediów. Ale jego siła jest zarazem słabością.

Pół miliona zł kary dla operatora sieci Play za praktyki przy rozwiązywaniu umów

Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) nałożył na P4, operatora sieci komórkowej Play, 0,5 mln zł kary za zawyżanie wysokości roszczeń z tytułu jednostronnego rozwiązania przez abonenta umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych - podał UKE na stronie internetowej.

WYBORCZA.BIZ

USA: Hakerzy zablokowali strony internetowe CIA

Grupa hakerów nazywana Lulz Security poinformowała w środę wieczorem, że zablokowała strony internetowe Centralnej Agencji Wywiadowczej. Ta sama grupa odpowiada za niedawne cybernetyczne ataki na Senat USA, firmy Sony i News Corp oraz telewizję publiczną PBS.

PULS BIZNESU

Solorz daje 18 mld zł za Polkomtel

Zygmunt Solorz-Żak oferuje najwięcej za Polkomtel - podaje Bloomberg.

Facebook zatrudnia rzecznika Clintona

Facebook, najpopularniejszy portal społecznościowy świata, poinformował o zatrudnieniu Joe Lockharta, byłego rzecznika prasowego prezydenta USA Billa Clintona.

Tepsa musi zaciskać pasa

Telekomunikacja Polska będzie ciąć koszty, być może osobowe. To wywołuje niepokój związków.

NetWorld

Certyfikaty SSL za darmo?

Firma AffirmTrust zamierza zaoferować klientom możliwość nieodpłatnego uzyskiwania certyfikatów SSL. Specjalna oferta promocyjna ma wystartować w lipcu i obowiązywać do końca roku.

Windows nie jest tak łatwy do złamania jak mogłoby się wydawać

Roger A. Grimes, wieloletni teoretyk i praktyk wszystkiego, co związane jest z bezpieczeństwem IT, przekonuje, że najnowsze systemy operacyjne i aplikacje Microsoftu zadają kłam pogłoskom, iż "okienka" były, są i będą zbyt otwarte dla złośliwych kodów. Samodzielne badania eksperta potwierdzają tezę, że najsłabszym ogniwem, mającym kluczowe znaczenie dla poprawnej pracy komputerów, pozostaje człowiek, a coraz bardziej skomplikowane wirusy, same z siebie, nie mogą wyrządzić większych szkód.