Czwartkowy Przegląd Prasy

Yandex czyli rosyjski gigant wchodzi do Polski... W końcu rejestracja firmy przez internet... Poślizg Kapscha na e-mycie... ABC Data bardzo liczy na Colorovo... BCC: Społeczeństwo informacyjne potrzebuje wsparcia rządu... Kolejny sprzętowy zakup Oracle, tym razem inwestycja w storage... Firefox zniknie z korporacji... Microsoft patentuje podsłuchiwanie Skype'a... Murdoch stracił 0,5 mld USD na MySpace... Ipla zapowiada, że zakończy ten rok na plusie... Startuje serwis społecznościowy Google+...

COMPUTERWORLD

Wsparcie dla sprzedaży w sieci

Od podmiotów z sektora e-handlu wymaga się zwinności charakterystycznej dla małych firm oraz efektywności operacyjnej i kontroli kosztów na poziomie największych korporacji.

Kolejny sprzętowy zakup Oracle, tym razem inwestycja w storage

Kupno Pillar Data Systems uzupełnia ofertę pamięci masowych Oracle. Od roku firma oferowała rozwiązania Sun Microsystems. Firma ta była pierwszym dostawcą rozwiązań sprzętowych, którą przejął Oracle.

BCC: Społeczeństwo informacyjne potrzebuje wsparcia rządu

Uważa tak zdecydowana większość ankietowanych przez BCC przedsiębiorców.

Urząd Miasta Wroclaw: call center usprawni komunikację z mieszkańcami

Urząd miejski we Wrocławiu uruchomił numer obywatelski (71) 777 77 77, pod który można zgłaszać incydenty. Pełni także rolę infolinii miejskiej.

PARKIET

ABC Data bardzo liczy na Colorovo

Erozja marż powoduje, że dystrybutorzy sprzętu IT szukają zysków w sprzedaży produktów pod własną marką.

RZECZPOSPOLITA

Będzie mniej zezwoleń i biurokracji

Od jutra zniknie 220 rozmaitych urzędowych zaświadczeń. Firmę zarejestruje się przez Internet.

Murdoch stracił pół miliarda dolarów

Inwestycja w MySpace będzie najpewniej najgorszą w całej karierze Ruperta Murdocha. Medialny magnat stracił na niej ponad 500 mld dol.

GAZETA PRAWNA

Poślizg Kapscha na e-mycie

Austriacy nie zdążą z budową elektronicznego systemu poboru opłat. Ponieważ ruszy on w wersji mocno okrojonej, Skarb Państwa i koncesjonariusze autostrad stracą kilkaset milionów, a Kapsch musi się liczyć z karami.

Ipla zapowiada, że zakończy ten rok na plusie

W telewizorach Samsunga działa już specjalna aplikacja Ipli, internetowej telewizji Polsatu, umożliwiająca wypożyczanie filmów przez internet.

Commodore wraca do gry

Firma Commodore USA, spadkobierca marki słynnych konsoli do gier, po trzydziestu latach reaktywowała znaną również w Polsce serię komputerów C64. Pojawiły się one właśnie w sklepach za oceanem, ale niewykluczone, że w najbliższych kilku miesiącach trafią także do Europy.

PULS BIZNESU

Rosyjski gigant wchodzi do Polski

Yandex, który pozyskał 1,3 mld USD z debiutu na Nasdaq, teraz szykuje się do debiutu nad Wisłą. Chce wyrwać Google choć kawałek tortu reklamowego.

WYBORCZA.BIZ

Startuje serwis społecznościowy Google+. Alternatywa dla Facebooka?

Próby wejścia Google'a w buty serwisów społecznościowych kończyły się dotąd mało spektakularnie. Czy Google+ stanie się alternatywą dla Facebooka?

NETWORLD

Firefox zniknie z korporacji?

Decyzja Mozilli o wypuszczaniu nowych, pełnych wersji przeglądarki Firefox co sześć tygodni i jednoczesnym zaprzestaniu aktualizacji poprzedników, to prawdziwy cios dla środowisk korporacyjnych.

Microsoft patentuje podsłuchiwanie Skype'a

Koncern z Redmond uzyskał patent na technologię o nazwie Legal Intercept (legalne przechwytywanie) - z opisu wynika, iż może ona posłużyć do monitorowania i rejestrowania od strony operatora połączeń realizowanych za pomocą komunikatora głosowego Skype.

Cellcrypt szyfrowanie rozmów dla platformy iPhone

Firma Cellcrypt zaprezentowała wersję swojego oprogramowania do szyfrowania rozmów przeznaczoną dla smartfonów iPhone (Apple). Zapewnia ono wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki dwukrotnemu szyfrowaniu.