Czwartkowy Przegląd Prasy

Nokia wycofuje się z Japonii… Kto stał za sprzedażą Plusa… Polska chce, żeby projekt ws. roamingu został uzgodniony przez UE podczas naszej prezydencji… Gruper.pl sprzedał już pół miliona kuponów… Wasko zapowiada, że podwoi nakłady na R&D… Polkomtel poprawi koniunkturę na GPW?... Kapsch zapłaci za spóźnione e-myto… Z poczty Hotmail korzysta już 355 mln użytkowników…

COMPUTERWORLD

Zanim znajdziemy wykonawcę aplikacji

Przygotowując aplikację internetową, należy w opisie funkcjonalności zawrzeć wymagania dotyczące zabezpieczenia danych osobowych, które będą za jej pomocą przetwarzane.

Gartner prognozuje wyższy wzrost wydatków na informatykę

Zaktualizowana prognoza firmy analitycznej zakłada, że wartość światowego rynku IT w 2011 roku wzrośnie o 7,1% i osiągnie 3,7 bln USD. Wcześniej Gartner prognozował wzrost o 5,6%. Rynek wzrośnie bo firmy migrują do chmury i wydają więcej na oprogramowanie oraz usługi IT.

Polska na 43. miejscu The Global Innovation Index 2011

Polska znalazła się na 43. miejscu rankingu The Global Innovation Index 2011, który prezentuje 125 krajów sklasyfikowanych pod kątem ich potencjału i rezultatów w obszarze innowacji. Na czele rankingu stoją Szwajcaria, Szwecja oraz Singapur.

Zgubione laptopy warte miliardy dolarów

W ubiegłym roku amerykańskie firmy zanotowały ponad 2 miliardy dolarów strat w wyniku zagubienia laptopów. Najnowsze badania "The Billion Dollar Lost Laptop Problem" przeprowadzone przez Ponemon Institute pokazują, że pracownicy różnych firm zgubili ponad 85 tysięcy komputerów przenośnych.

RZECZPOSPOLITA

Kto stał za sprzedażą Plusa

Ludzie z Trigona i Midasa oraz prawnicy z Dewey pomagali Zygmuntowi Solorzowi-Żakowi.

Gruper.pl sprzedał już pół miliona kuponów

Walka o portfele internautów prowadzona przez serwisy zakupów grupowych zaostrza się. W Polsce w ciągu kilku kwartałów powstało już ponad 40 platform tego typu.

Z poczty Hotmail korzysta już 355 mln użytkowników

Obchodzący 15 urodziny serwis Hotmail obsługuje już 355 mln elektronicznych skrzynek pocztowych.

Polkomtel poprawi koniunkturę na GPW?

Sprzedaż Polkomtelu przez giełdowe spółki KGHM, PKN Orlen i PGE powinna mieć pozytywny wpływ na koniunkturę na warszawskiej giełdzie - ocenili analitycy UniCredit CAIB.

GAZETA PRAWNA

Kapsch zapłaci za spóźnione e-myto

Elektroniczny system poboru opłat za przejazdy drogami krajowymi viaTOLL, który zastąpił winiety, wciąż nie funkcjonuje w 100 proc.

Polska chce, żeby projekt ws. roamingu został uzgodniony przez UE podczas naszej prezydencji

Polska chce, żeby projekt nowego rozporządzenia dotyczącego roamingu został uzgodniony przez państwa unijne podczas polskiej prezydencji - poinformowała PAP wiceminister infrastruktury Magdalena Gaj.

WYBORCZA.BIZ

Nokia wycofuje się z Japonii

Znany fiński producent telefonów komórkowych ogłosił, że wycofuje się z japońskiego rynku. Ostatnio Nokia próbowała sprzedawać tam luksusowe telefony Vertu, które kosztowały nawet do 250 tys. dol.

PARKIET

Wasko: Nakłady na R&D się podwoją

Gliwicka spółka planuje w tym roku podwoić nakłady na badania i rozwój. W 2010 r. wydatki na prace nad nowymi produktami pochłonęły prawie 10,8 mln zł.

NetWorld

TDL - ten botnet nie jest niezniszczalny

Rootkit TDL jest trudny do usunięcia, nie jest jednak pierwszym w historii wirusem, który się ukrywa i zdaniem eksperta pokonanie opartego na nim botnetu to tylko kwestia czasu.

Gartner: VMware wciąż pierwszy ale traci pozycję lidera wirtualizacji

W najnowszym wydaniu przygotowywanego przez Gartnera prestiżowego raportu Magic Quadrant koncerny Citrix i Microsoft zostały zaliczone do czołowych graczy na rynku rozwiązań wirtualizacyjnych dla przedsiębiorstw. Dominującą pozycję zachowała firma Vmware, ale generalnie raport nie przynosi jej dobrych wieści - bo po raz pierwszy nie jest ona samotnym liderem swojego sektora.