Czwartkowy Przegląd Prasy

Crowley Data Poland będzie budował sieć światłowodową za 100 mln zł… Maciej Witucki prezesem TP SA przez kolejne trzy lata… Miedziowy koncern sprzeda Dialog w ciągu dwóch tygodni… Polkomtel zainteresowany białoruską firmą?... TVP porozumiała się z Emitelem w sprawie operatora cyfrowej telewizji… Electronic Arts na zakupach… Stawki za połączenia krajowe i w roamingu zrównają się…

COMPUTERWORLD

DNS wskaże tajną sieć

Cyberprzestępcy wykorzystujący przejęte komputery do kradzieży informacji finansowych uodporniają sieci, by utrudnić ich wykrycie. Teraz do wykrywania botnetów można stosować zapytania DNS.

Summer Start - na Politechnice Warszawskiej rusza wakacyjny program inkubacji studenckich projektów internetowych

W połowie sierpnia na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej rozpocznie się sześciotygodniowy program inkubacji dla siedmiu projektów o wysokim potencjale biznesowym. Uczestnicy programu otrzymają kompleksowe wsparcie potrzebne do ich realizacji i komercjalizacji.

Jak zmieni się sposób dystrybucji aplikacji biznesowych, zwłaszcza na rynku MSP

O zmianach i specyfice polskiego rynku ERP, potencjale rozwoju tej klasy systemów i własnych rozwiązaniach mówi Marek Suszczyk, dyrektor generalny Exact Software Poland.

(Nie)bezpieczeństwo sieci smart grid

Uważa się, że zdalny pomiar wykorzystania energii elektrycznej przyniesie gospodarce wiele korzyści. Należy zapewnić bezpieczeństwo sieci, a to niełatwe zadanie.

RZECZPOSPOLITA

Miedziowy koncern sprzeda Dialog w ciągu dwóch tygodni

Najbliżej przejęcia należącego do KGHM operatora telefonii stacjonarnej jest Netia - wynika z informacji "Rz".

Polkomtel zainteresowany białoruską firmą?

Polkomtel wykazuje zainteresowanie kupnem akcji BelCel, należących do Beltelecom - poinformowała agencja prasowa BelTA. powołując się na Sergieja Nesterowicza, ministra ds. technologii informacyjnych i komunikacji Białorusi.

TVP porozumiała się z Emitelem w sprawie operatora cyfrowej telewizji

Zakończyły się trwające od pierwszego tygodnia czerwca rozmowy z tzw. wolnej ręki między TVP i Emitelem - wynika z informacji "Rz".

GAZETA PRAWNA

Crowley Data Poland będzie budował sieć światłowodową za 100 mln zł

Należący do amerykańskiego przedsiębiorcy George’a Crowleya operator dostarcza usługi telekomunikacyjne dla około 8 tys. firm na polskim rynku. Ale chce co najmniej podwoić tę liczbę. Problem polega na tym, że potrzebuje na to pieniędzy. Dokładnie 100 mln zł.

Telefonia komórkowa: stawki za połączenia krajowe i w roamingu zrównają się

W dłuższej perspektywie naliczane przez operatorów telefonii komórkowej stawki za połączenia w roamingu zrównają się z krajowymi - uważa wiceminister infrastruktury Magdalena Gaj. Jeśli nie poprzez alianse telekomów, to wymusi to rozporządzenie KE - dodała.

PARKIET

Maciej Witucki prezesem TP SA przez kolejne trzy lata

Rada nadzorcza Telekomunikacji Polskiej 12 lipca powołała dotychczasowego prezesa Macieja Wituckiego na kolejną, 3-letnią kadencję - podała spółka w wtorkowym komunikacie.

PULS BIZNESU

Electronic Arts na zakupach

Electronic Arts, producent gier komputerowych i wideo, zgodził się kupić firmę PopCap Games. Wartość transakcji wynosi 1,3 mld USD.

NetWorld

Bezpieczeństwo: Silne hasło to jeszcze za mało

Co łączy serwisy internetowe Sony Pictures, Gawker oraz RockYou? Głównie to, że wszystkie stały się ostatnio celami ataków hakerskich, podczas których wykradziono dane (w tym hasła) użytkowników. Po każdym z tych ataków owe hasła zostały później udostępnione w Internecie i przeanalizowane. Wniosek z tych analiz jest jeden - zdecydowana większość użytkowników korzysta z naprawdę kiepskich haseł.

Uniwersytet hostingu - nowa inicjatywa HP

Hewlett Packard Polska zainicjował Hosting University - cykl spotkań z firmami hostingowymi. Mają one na celu wymianę doświadczeń, informacji o trendach oraz produktach przeznaczonych dla odbiorców tego usług hostingowych.

Microsoft rozszerza możliwości Intune

Użytkownicy usługi Intune wkrótce będą mogli z jej pomocą automatycznie instalować w zarządzanych komputerach oprogramowanie innych dostawców.