Czwartkowy Przegląd Prasy

Centrum usługowe IBM może dać nawet 3 tys. etatów... Solorz zaprasza do internetowego sojuszu.. Zapowiedź skupu akcji za 800 mln zł poruszyła akcjonariuszy TP... Połowa Polaków nie zna kart zbliżeniowych... Trwa intensywny nabór pracowników w branży internetowej... Amerykanie kupują "New York Times" w sieci...

COMPUTERWORLD

Czy polska telekomunikacja potrzebuje strategii

Rząd, któremu zależy na inwestycjach infrastrukturalnych, wsparciu rozwoju i konkurencyjności polskiej gospodarki szerszą dostępnością technologii informacyjnych powinien nie tylko znosić bariery prawne, ale i rozważać, jakie scenariusze rozwoju sektora telekomunikacyjnego są najlepsze dla rynku.

Analityka SAP z Google Maps i Google Earth

SAP podpisał umowę z Google, dzięki której oprogramowanie analityczne SAP będzie można integrować z aplikacjami Maps i Earth.

Polskie Towarzystwo Informatyczne uchwaliło Kodeks Zawodowy Informatyków

Cel jest szczytny, natomiast wydaje się, że z realizacją będzie tak sobie. Kilka punktów tego zapisu wymaga szczególnie, aby im się przyjrzeć i określić ich szanse na praktyczne zastosowanie.

PULS BIZNESU

Centrum usługowe IBM może dać nawet 3 tys. etatów

Decyzja o inwestycji amerykańskiego giganta zapadnie jesienią. W Polsce największe szanse mają Katowice.

PARKIET

Zapowiedź skupu akcji za 800 mln zł poruszyła akcjonariuszy TP 

Zarząd Telekomunikacji Polskiej zaproponował, że odda akcjonariuszom połowę gotówki otrzymanej za TP Emitela. Zapewnia, że planuje przejęcia i konsolidację rynku. Ale nadawca telewizyjny telekomu już nie interesuje.

TwigoNet Europe: Kolejna czeska firma chce na NewConnect

Czeska firma TwigoNet Europe, która zajmuje się budową regionalnych sieci światłowodowych, chce w listopadzie lub w grudniu tego roku zadebiutować na alternatywnym rynku GPW - napisał praski dziennik ekonomiczny "E15".

RZECZPOSPOLITA

Poszukiwane internetowe zawody

Trwa intensywny nabór pracowników w branży internetowej. Pracę znajdują nie tylko programiści czy inżynierowie.

Połowa Polaków nie zna kart zbliżeniowych

Niemal połowa (43 proc.) posiadaczy kont osobistych w Polsce nie słyszała o kartach zbliżeniowych.

WYBORCZA.BIZ

Solorz zaprasza do internetowego sojuszu

Czy jest szansa na powstanie polskiego odpowiednika serwisu Hulu.com? Zygmunt Solorz-Żak zaprasza konkurentów do rozmów, ale ci są zajęci rozbudową własnych serwisów.

GAZETA PRAWNA

Amerykanie kupują "New York Times" w sieci

Na efekty tego eksperymentu czekał cały dziennikarski i wydawniczy świat. Po czterech miesiącach od zamknięcia przez dziennik "New York Times" treści w internecie wydawca przekonał do płacenia za nie 224 tys. czytelników. To sukces, ale tylko połowiczny.

NETWORLD

Kiedy cyberprotest staje się cyberprzestępstwem - lekcja dla niedoszłych haktywistów

Celem działań haktywisty jest najczęściej nagłośnienie jakiegoś społecznego problemu. Akcje haktywistów to często ataki na witryny instytucji będących celem tego czy innego protestu.

Trzej Polacy w pierwszej dziesiątce finalistów konkursu Cisco NetRiders$

Zakończył się międzynarodowy konkurs International NetRiders organizowany przez Cisco, który sprawdzał wiedzę uczestników w dziedzinie technologii sieciowych.